Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Akkoriban ennyire más világ volt?

Akkoriban ennyire más világ volt?

Figyelt kérdés
Apám mesélte hogy kb 13 évesen vesztette el a szüzességét valami diszkóban, 21 évesen legyártott engem, kb 7 éves koromban már volt saját lakásunk, meg kocsink. Ez a 2000 es évek elején volt, azt hiszem ő kb a kilencvenes évek elején-közepén lehetett gyerek, egyébként pontosan 2000-es vagyok. Ilyen lazán vettek mindent hogy 13 éves kölköket is beengedtek szórakozóhelyekre? Ha jól emlékszem a most 30 év körüli féltestvérem is járt bőven 14 évesen mindenféle helyre, pedig az már lassan a kétezres évek közepe volt. Manapság mindent kiszűrnek, legalábbis ahogy én tudom mert nemigen járok szórakozóhelyekre. Egy kocsmába jártam régen ahol 17 évesen is kiszolgáltak. Ilyen lazán vettek akkoriban mindent? Elméletben manapság is vannak helyek ahová a taknyokat is beengedik ellenőrzés nélkül.
2022. nov. 13. 13:47
 1/9 A kérdező kommentje:
A kérdés inkább a szociális életre vonatkozik, gondolom akkoriban nem nagyon volt elterjedve a gaming mint a korosztályomban, hogy inkább azt űzik sokan. Bár gondolom akkoriban is voltak elvonulós emberek.
2022. nov. 13. 13:49
 2/9 anonim ***** válasza:
88%
"azt hiszem ő kb a kilencvenes évek elején-közepén lehetett gyerek" Azt hiszem??? Mi nem megy: Nem tudod, mikor született apád, vagy nem megy a matek?
2022. nov. 13. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
2.Diszkalkulia
2022. nov. 13. 13:57
 4/9 A kérdező kommentje:
Meg alapból szétszórt vagyok
2022. nov. 13. 13:57
 5/9 anonim ***** válasza:
95%
Szabadabb világ volt sokkal akkoriban, igen. Mostanság megyünk vissza a középkorba, lassan minden ellenőrizve lesz, az is, hogy valaki mikor megy wc-re. De hát az emberek ezt akarják, senki se tiltakozik.
2022. nov. 13. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
ÉS közben vettem magamnak egy kevés italt, amit egyedül iszok meg.
2022. nov. 13. 15:14
 7/9 A kérdező kommentje:
Alapvetően nem szeretem az italt, de valahogy most isteni érzés az alkohol szag az orromnak!
2022. nov. 13. 15:16
 8/9 anonim ***** válasza:
Hát igen... Anyukám 13 évesen (70-es évek) bort vett az apjának, engem meg nem engedtek be egy kocsmába, mert fél év volt még a 18. szülinapomig :) Meg csak nem is szórakozóhely érted, hanem kocsma, ahol nem csak alkoholt lehet venni, értem én, hogy pia vásárlásnál elkérik a személyimet, de a bejáratnál?!
2022. nov. 13. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
En most vagyok 30, es gyerekkoromban anyámnak vettem cigit a sarki boltban es senki nem kérdezte, hogy kinek lesz...
2022. nov. 14. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!