Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Jó Budapesten élni? Ha igen...

Jó Budapesten élni? Ha igen miért jó? Ha nem miért nem jó? Pest vagy Buda a jobb városrész?

Figyelt kérdés

2022. nov. 24. 16:18
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
73%

+ .


Munka

Fizu

Bulika

Kultura

Tomeg

Sulika


- .

Hugyszag

Szarszag

Csoves

Roma

Szemetes

Legszennyezes

2022. nov. 24. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Tele van ellentmondásos közhelyekkel. Jó a fizetés, drága az élet. Minden közel van, sokat kell közlekedni. Sokan laknak egy helyen, kevesen ismerik egymást. Stb.


Buda és Pest egyenként is túl nagy, panel lakótelep, modern zöldövezet, falusi környezet és minden egyéb, van itt is, ott is. Mondjuk hegyek inkább csak Budán vannak :)

2022. nov. 24. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Nagy a választék munkahelyekből, fejlett az infrastruktúra.


Ha nem itt élnék, egy rakás dolog miatt kellene rendszeresen idejárnom.

2022. nov. 24. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Én szerettem ott élni. Sok lehetőség volt a szórakozásra, különböző programokat csinálni, de tök jókat sétáltam céltalanul is, amikor nem volt épp semmi dolgom.


De pl az unokatesóm összeomlott 3 nap után és hazaköltözött vidékre.

2022. nov. 24. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
53%

Én vidéki vagyok, de nem éreztem hugy meg szarszagot, pedig voltam a nyolckerben meg Kispesten is.


Mondjuk egyedül tényleg nem sétáltam volna szívesen 10 után

2022. nov. 24. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Én is szeretek Pesten élni, vannak élhetőbb, kevésbé élhető reszei. Élénk a kultúra, színházak, rendezvények, sokkal több a munka lehetőség.
2022. nov. 24. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
55%
1 a negatívumként felsoroltak sajnos bármely településen megtalálhatóak
2022. nov. 24. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Élhetőség szempontjából Buda jobb, hisz ezen az oldalon laknak többségében a gazdagok, több a zöld övezet, biztonságosabb stb, de Pesten is vannak jó kerületek.
2022. nov. 24. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 Hans Pötterman ***** válasza:
84%

Nekem lassan 30 év vidék után nem menne. Látogatóba/kimozdulni meg ilyesmi felmegyek szívesen, nagyjából már fel is fedeztem a várost párommal.(ő onnan van)

Ezzel így nincs semmi gondom, de életvitel szerűen nem tudnék ott élni, leginkább az #1 válaszoló negatív pontjai miatt. Nyilván megszokás kérdése,aki oda születik vagy fiatalon költözik fel,annak más.

2022. nov. 24. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
89%
Jo hat. Jo a fizu, minden sarkon buli van, 10percenkent megy busz, sok ember van igy konnyu ismerkedni, ejszaka is megy az elet..tele a varos. Budan sok a sznob meg uncsibb kornyek de nyugisabb biztonsagosabb. Pestet jobban szeretem ott zajlik az elet
2022. nov. 24. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!