Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Néha bántanak vagy piszkálnak...

Néha bántanak vagy piszkálnak az osztálytársaim, valószínűleg azért mert kicsit "más" vagyok meg zárkózott. Miért csinálják ezt? Hogyan kezeljem?

Figyelt kérdés

Nekem egy barátnőm van az egész osztályban. Előfordul mostanában néha hogy piszkálódnak velem, vagy cikiznek, közben egy rossz szavam nincs senkihez, csak úgy letezek és vagyok és tanulni akarok. És néha előfordul hogy ilyen attrocitások érnek, aminek nem értem az okát. De persze, biztos azért mert kicsit furcsa vagyok meg zárkózott. De ezért tényleg bántani kell valakit? Nem elég szar nekem így is, még mellé bántani is kell:(

Szerintetek mi lenne a jobb, hagyjam figyelmen kívül inkább?


2022. nov. 26. 00:39
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Valakivel történt esetleg ilyesmi? Segítsetek légyszi mert teljesen el vagyok keseredve:/
2022. nov. 26. 00:44
 2/13 anonim ***** válasza:
92%
Ugyanebben a helyzetben voltam, egy pszichopata lány az osztályban nagyon durván zaklatni kezdett, de aljasul és sunyin, mert lett volna egy szemét húzása, amivel áldozatot csinálhatott volna belőlem, én azonban nem sz.rtam be tőle, hanem ő húzta a rövidebbet... Long story short: nem, nem segít, ha figyelmen kívül hagyod, nem állnak le. Magadért kell kiálnod, gyengeséget SOSE mutass! Ha pedig nem tudsz a helyzettel mit kezdeni, akkor szólj a tanároknak (én egyenesen az igazgató helyettesig vittem a dolgot) és/vagy a szüleidnek, bárki felnőttnek, akiben megbízol! Azt se feledd: nem te vagy a hibás, ez az ő baromságuk! Ha pedig még így sem változik semmi, akkor másik iskola... De sose alázkodj meg, ne hagyd magad, ne legyél előttük gyenge, ha barátkozni akarnak, akkor ne higgy nekik (nálam is próbálkoztak ezzel, persze rohadtul átlátszó volt).
2022. nov. 26. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
94%

Régen engem is oktalanul elkezdtek kikozositeni, bántani . Tény, kicsit másabb voltam, mint a többiek, de ezt a szüleim nyomattak, én akartam volna barátkozni.


Ha nem beszélsz, nem ismerkedsz, nem osztasz meg semmit másokkal, elkezdenek kitalálni olyat, aminek nincs is valóság alapja. ( sajnos ilyenek az emberek , ezzel nem tudsz mit kezdeni ) A végén én is olyanokat hallottam magamról, hogy csak néztem. Aztán elkezdtem ezt megszüntetni, sikerült össze barátkozni a padtarsammal, akivel azóta is barátnők vagyunk, lassan 20 éve :) Szerintem te is próbálj a számodra legszimpatikusabb lánnyal /fiúval barátkozni , nem mindenki vesz részt ezekben. Onnantól, hogy látják, te is baratkozol, nem beszélnek ki talán, legalábbis nekem ez bevallt. Onnantól meg mint egy dominó, sikerült mindenkivel barátkozni, és azóta is jó szivvel gondolok vissza az utolsó éveimre, és többekkel beszélek is. Lehet zarkozott vagy, de jót fog tenni, ha kicsit nyitsz mások felé :)

2022. nov. 26. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
69%
Nekem is ott volt a padtársam, plusz még akadtak, akik kedveltek az osztályból, a pszichopata lány attól még érettségiig szemét volt velem (igaz, ne kifejezetten csak velem). 2.voltam
2022. nov. 26. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Hát mivel már mindenki úgy tekint rám mint egy céltáblára ezért ha valakivel barátkozni is akarnék, csak így lesne hogy: "ez meg mit akar itt?" Jaj, szinte látom magam előtt. Sokszor visszaszólok amúgy, de van amikor már nincs kedvem visszaszolni se, mert inkább hagyom a g.cibe

Már bocsánat a csúnya szóért de ezt nem lehet szépen megfogalmazni

2022. nov. 26. 01:01
 6/13 A kérdező kommentje:
Na meg volt az a szitu kétszer is hogy egyik órán háromszor megdobtak narancshéjjal. Én meg visszadobtam. Mind a hármat nekik. Aztán ők mondták hogy mit dobálózok közbe röhögtek. Na erre varrjatok gombot...siralmas
2022. nov. 26. 01:04
 7/13 anonim ***** válasza:
Tudnék mit mesélni kérdező, hidd el... Sajnos, ha idegesen reagálsz nekik, azzal megint csak ők nyernek. Tanároknak és a családodnak szólj, mindenképp a felnőtteknek! Nekem is csak igazgatóhelyettessel sikerült leállítanom azt a csajt. Vagy suliváltás...
2022. nov. 26. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Én harmas voltam. Én anno sokára de szóltam a szuleimnek, ok az osztalyfonoknek, majd az kiküldött, és a többiekkel beszélt, hogy ne bantasnak. Na ez úgy alakult, hogy a tanár előtt mindenki meglepően kedves volt, szünetben meg jött a rosszabb. Lehet csak én fogtam ki egy hozza nem értő tanárt , de sajnos van, hogy ok sem tudjak ezt megfelelően kezelni . Engem is egy pszichopata utalt, akivel egy ideig végül jó viszonyban is voltam, aztán mikor már nem volt szüksége rám szépen folytatta tovább. Én szimplán elkezdtem azokkal barátkozni, akiken láttam, hogy nem érdeklik ilyesmik, és szerencsém volt. Kérdező, remelem nálad is akad ilyesmi.


Ha pedig nem, vedd meg magad, de ne vivj ki meg több utálatot. Értelmes vissza szólás többet ér, amin esetleg elgondolkodik, ha tud.


Ha pedig tényleg ez sem jut eredményre, másik suli ..,

2022. nov. 26. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Ellenem (kettes vagyok) konkrétan sz.xuális zaklatást tervezett meg az a pszichós kis q. Muszáj volt felnőttel leállítattni, de annyira gáz volt a terve, hogy még a fiúknak is sok volt az osztályban végül... Van, amikor igenis kell szólni! Nem tudom, hogy mivel, de rohadtul hatásos dologgal állította le az igazgatóhelyettes, mert bár végig utált, többé sosem mert még csak hasonlót sem tervezni a csaj...
2022. nov. 26. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Én nem dobnám vissza a narancshéjat. Kivinném a szemétbe, közölné velük, hogy bölcsődés szinten vannak, ideje felnőniük.
2022. nov. 26. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!