Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Szerintetek jelentkezzek...

Szerintetek jelentkezzek ahhoz a céghez, ahol valószínűleg a felettesem/a főnököm egy olyan volt osztálytársam lenne, akit annó középiskolában a 4 év alatt végig bullyingoltam?

Figyelt kérdés

Nem tudom, hogy középvezető-e a területen, vagy teljesen ő az egész részleg vezetője, annyit tudok, hogy vezető beosztásban van, mivel egy barátnőm dolgozott ott, és mondta, hogy külön irodája volt, meg minden kritikus kérdésben Ő képviselte a területet.


Az a helyzet, hogy csak egy érettségim van meg egy OKJ-s végzettségem, és meghirdetett a cég egy ilyen irodai adminisztrátor pozíciót, ami nekem nagyon jó lenne, mert irodai munkát szeretnék magamnak.


Viszont ahogyan mondtam, sajnos nem tudom milyen okból, de a srác sosem volt nekem szimpatikus középiskolában, ezért folyamatosan csesztettem, felelésnél ha nem tudott valamit kiröhögtem, leöntöttem a táskáját kólával, stb.


Viszont ez már lassan 19-20 éve volt.


Szerintetek számít valamit ha beadom a jelentkezésem ez a "közös múlt"?


2022. szept. 24. 21:30
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom számít-e vagy sem, de megérdemelnéd azt a bánásmódot a munkahelyen, amit te adtál neki az iskolában.
2022. szept. 24. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
ha bűnhődni szeretnél, jelentkezz.
2022. szept. 24. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Két okból se menj oda dolgozni:


1. Fogadd el karmának, vagy valamilyen elégtételnek az élettől, hogy mivel te közpiskolában (pont akkor, amikor az emberi jellemfejlődés az egyik legérzékenyebb szakaszában jár) folyamatosan szemét voltál vele, ugyanis elmondásod szerint "sosem volt neked szimpatikus", ezért te most szépen elesel egy jó munkaköri lehetőségtől - azaz inkább önként le kell mondanod róla.


2. Ha téged továbbra sem izgat, hogy ő neki hogyan esett az, hogy valaki folyton csesztette a középsikolában, csupán a saját bőrödet félted, hogy majd szekírozni, túlhajtani, aládtenni fog az új munkahelyeden az elért pozíciójából fakadóan, akkor ne kockáztasd be, hogy oda mész dolgozni. Ugyanis ez könnyen megtörténhet. Nézz más munka után és ne bolygasd a múltat.

2022. szept. 24. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Csak itt vidéken nincsen olyan sok lehetőség :/
2022. szept. 24. 22:36
 5/11 anonim ***** válasza:
17%

Én a kevés lehetőség ellenére is elengedném a dolgot. Ha már a bűnbánat miatt nem is, ésszerűség alapján inkább keress mást. Ha nagyon oda akarsz jelentkezni, akkor itt van újabb három opció:


1. Jelentkezz, és ha felvesznek akkor próbálj meg nem szem előtt lenni. Lehetőleg sose találkozz vele személyesen, meg se lásson, sőt még a neved se kerüljön akármilyen módon is a szeme elé. Stresszes lesz az egész, és nagyon valószínű, hogy rövidebb-hosszabb távon sem fogod tudni megoldani a rejtőzködést.


2. Jelentkezz és csinálj úgy, mintha mi sem történt volna anno. Mintha te nem is emlékeznél se rá, se arra, hogy mi történt középiskolában. "Pofátlanul" éldd az életed és végezd a munkád a cégnél. Ha szerencséd lesz, akkor ő sem emlékszik rád, vagy ha igen, akkor sem fogod érdekelni, át fog nézni rajtad. Mondjuk, ez nem valószínű, szerintem, mivel biztosan vérig sértetted korábban a dolgaiddal, és vagy csak szimplán szóvá teszi nálad egy beszélgetés alkalmával, vagy "bosszút" fog állni valahogy, hogy megnehezítse a munkád/életed.


3. Mielőtt jelentkeznél, keresd meg facebookon, vagy valahogy, és szólj neki, hogy szeretnél vele beszélni egy személyes találkozó alkalmával. Ha belemegy, akkor kérj tőle bocsánatot a régen történtekért, kövesd meg azért, amit tettél, és mondd el neki, hogy pályáznál erre az állásra. Kérd ki a véleményét arról, hogy ő számára nem lenne-e kellemetlen, a közéosjolában történtek után, ha te ott dolgoznál? Ha gáláns, akkor értékelni fogja a bocsánatkérésed és felnőtt ember módjára elengedi a történteket. Ha továbbra is haragszik, és el is mondja, hogy ez visszás, hogy egy munkahelyen dolgozzatok, akkor meg engedd el az állást teljesen. Ez kockázatos, de korrekt, viszont kicsit fura és múltbolygatós megoldás.

2022. szept. 24. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
38%

Szerintem add be a jelentkezésedet,

Azzal nem veszítesz semmit,

Vagy ha van lehetőség rá személyesen menj jelentkezni az állásra,

Ha lesz lehetőség beszélni vele, kérj bocsánatot tőle, és mondd meg, hogy sajnálod, hogy olyan voltál vele, de neked a munka fontos, és győzd meg arról, hogy jó munkaerő lennél stb.


Engem is bántottak középiskolás koromban, én is voltam felettese olyannak, aki osztálytársam volt,

Nem éreztem késztetést arra, hogy emiatt köcsög legyek vele...

Intelligensebb vagyok annál.

Feltételezem, hogy ő is az.

2022. szept. 24. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
86%

A srác helyében fel se vennék egy ilyen suttyót.

Ha mondjuk nem az én alkalmazottam és az én munkámhoz közvetlenül nincs köze, csak ott van, akkor meg leszarom, bár nyilván jobb lenne így is, ha nem rontaná a levegőmet a munkahelyen.

Keress szépen más munkát.

2022. szept. 25. 04:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
0%

Attól függ, mit takar, hogy bántottad.

Egy próbát mindenképp megér,az sem mindegy,milyen neved van, lehet soha nem találkozol vele, ha nagyon gáz,amit tettél,be sem hívnak,ha felettesed lesz, úgy, hogy ő nem tud róla,akkor esetleg érdemes pár szót váltani vele.

De nagy eséllyel nem fognak behívni.

2022. szept. 25. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
34%

Na , végül jelentkeztél?

Nézd, azzal semmiképpen nem veszítesz,hogy beadod a jelentkezésedet!

Fiatalok voltatok, az ember van hogy hibázik, a lényeg, hogy tanultál belőle,

Régen volt, most már nyilván nem piszkalsz senkit,

És a munkahelyen az a lényeg, hogy megbízható legyél, fejlődő képes stb,

Állásinterjún is általában arra kérdeznek rá, hogy milyen munkatapasztalat van mögötted, miért fontos neked a munka, mennyire vagy megbízható stb,

Senki nem fogja megkérdezni, hogy milyen volt a magatartásod az iskolában.

Szerintem próbáld meg! ;)

Sok szerencsét! :)

2022. szept. 27. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Mi lett azóta? :) Jaj, de imádom amikor megbűnhődik a sz.rházi kus bully. Remélem visszaadott neked mindent, vagy ha gyáva voltál jelentkezni hozzá, akkor valami másik éhbérért dolgoztató putri helyen tengődsz. :) Jah és sorry, nem vagy szimpatikus nekem, remélem nem bánod a szavaim. :)
2022. nov. 26. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!