Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Néha bántanak vagy piszkálnak...

Néha bántanak vagy piszkálnak az osztálytársaim, valószínűleg azért mert kicsit "más" vagyok meg zárkózott. Miért csinálják ezt? Hogyan kezeljem?

Figyelt kérdés

Nekem egy barátnőm van az egész osztályban. Előfordul mostanában néha hogy piszkálódnak velem, vagy cikiznek, közben egy rossz szavam nincs senkihez, csak úgy letezek és vagyok és tanulni akarok. És néha előfordul hogy ilyen attrocitások érnek, aminek nem értem az okát. De persze, biztos azért mert kicsit furcsa vagyok meg zárkózott. De ezért tényleg bántani kell valakit? Nem elég szar nekem így is, még mellé bántani is kell:(

Szerintetek mi lenne a jobb, hagyjam figyelmen kívül inkább?


2022. nov. 26. 00:39
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
2022. nov. 26. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
100%

3 voltam :

9 , végülis akkor ez egy pozitív példa, a végkifejlet értelmében . Azért nem irigyellek.

Nálam “szimplán” fizikai bántalmazás és kiközösítés volt, piszkalas. Én sem voltam szent, vissza utottem, de sose kezdtem.


Az illető folyton butaságokat terjesztett rólam, amit valamiért mindenki bevett, és hat jó célpont lettem levezetni a frusztraciot, egyszer meg nagyon megalázott, de azt olyan szinten, hogy az egész iskola emlékezett rá évekig. Nem is kevés mentális kart okozott bennem .


Annyi vigasztal, hogy azóta hallok róla dolgokat, senki se tekinti 100asnak. De gyerekkorban nyilván ez nem volt olyan feltűnő . Szimplán gonosz volt, ami erény kb ilyen korban.


De így évekkel később, már vele nem akarnak beszélgetni az emberek. Biztos “karma “ :D

2022. nov. 26. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Azért örülök, hogy végül a tiéd is megbűnhődött! :) Igen, ez a baj, hogy nagyon hosszú ideig igencsak hazavágja mentálisan az ilyen az embert... Sajnálom nagyon, hogy te is így jártál! Nekem is eltelt gimi után legalább 2-3 évbe, hogy már amennyire higgadtan tudjak a dologhoz állni. Ismerek olyat, aki bőven tíz évvel a suli után is csak emészti magát ugyanazon. Azt hiszem a franciáknál hoztak most kifejezetten tövényt is a bullying ellen, hogy ahol ilyet csinál a gyerek, ott szankcionálják keményen az egészet. :)
2022. nov. 26. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!