Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Mi fontosabb? Mindenkivel...

Mi fontosabb? Mindenkivel jóba lenni vagy nem?

Figyelt kérdés

Ezalatt azt értem hogy mondjuk egy adott környezetben, mindenkivel jóba lenni, kedvesnek lenni (persze vannak közelebbi barátok de mindenkivel jóba van) vagy teljesen oszinten önmagadat adni kimutatni ha valakit nem birsz, igy mondjuk egy ket “ellenseget” is felszed az ember. pl a fel csapatot nem birod, ok sem birnak, de a masik felevel meg nagyon joba vagy , es szamithatsz rajuk.

Melyik az egeszsegesebb?

En ugy gondolom szemely szerint, hogy nem jo az ha az embernek van egy ket ellensege mert maris negativ energiat szul stb.



2022. nov. 29. 22:49
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Ha esetleg nem bírok valakit, azt magamban tartom, viszont a kedvességet se erőltetem, ha ő sem. Csak akkor szólok be valakinek, ha kötekedni próbál. Amúgy békés vagyok, igyekszem nem összeveszni senkivel.
2022. nov. 29. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Az első helyzetben egy szros lábtörlő leszel, akibe mindenki a lábát mocskolja. A másodikban egy fszparaszt, aki nem tud értelmesen viselkedni.


Nem kell mindenkivel jóban lenni, nem is lehetsz. Neutrális érzés is létezik - akivel nem akarsz beszélni vagy közelebb kerülni, nem teszed, de rosszban sem kell lenni velük.


Magadat add, de egy közösségben meg kell tanulni viselkedni, valamilyen szinten beilleszkedni, nem arról szól hogy kiskirálykodj vagy nyald mindenki hátsóját.

2022. nov. 29. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
77%

"Akinek nincs ellensége annak nincs egyénisége"

Nem kell félni attól ha nem vagy jóban mindenkivel. Sokszor születnek pozitív helyzetek váratlanul ebből.

2022. nov. 29. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Ha mindenkivel mindenáron jóban akarsz lenni, az azt jelenti hogy a háttérbe kell szorítanod magad hogy a pincsikutyájukká válj. Gondolj bele, ha mindenkinek úgy táncolnál, ahogy ő fütyülne! Nem lenne életed, nem lenne egy jóízű IGEN! vagy NEM!, amit kimondhatnál bátran, őszintén! Ez a megalkuvás!
2022. nov. 30. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Van egy ilyen gyakorlat, hogy mi van akkor, ha teljesen következetes vagy magadhoz és nem teljesíted mások elvárását. Nyilván nem tetszene nekik, ezért ez egy nagy bátorságot igénylő gyakorlat, de itt talán ráéreznél a magadhoz való hűség és hitelesség ízére! Például ha mindenki kéket mond, te meg bemondasz egy pirosat, akkor mindenki néz rád, mégis következetes voltál, mert ez a te színed!
2022. nov. 30. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
47%
Szerintem sokkal egészségesebb egy önazonos értékrendhez ragaszkodni és leszarni azokat, akiknek ez nem tetszik. Amíg az ember nem árt másoknak, nem tartozik magyarázattal senkinek. Én sokáig megfelelési kényszeres voltam és sokkal boldog és sikeresebb életem van, mióta a saját fejem után megyek. Olyan embereknek akartam megfelelni, akik ha megfeszülnek sem lesznek képesek arra, amire én lehettem és lehetek. Ráadásul nem is akarnak megfeszülni érte. Miért tennék olyanok kedvére, akik szarabb életet tudtak elérni?
2022. nov. 30. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
78%
Azt ugye tudod kedves 6-os, hogy az önazonos ember nagyon tudja szúrni mások szemét? Mert az azt jelenti, hogy a saját elveit követi, a sárga az sárga, az igen az igen, a nem az nem! Magyarul őszinte és a többiek nem azt látják, hallják, tapasztalják, amit szeretnének! Üti a hitrendszereiket és ettől bedühödnek, megsértődnek vagy eliszkolnak. És emögött tudod mi van? A szabadságtól való félelem! A szabad embertől való félelem!
2022. nov. 30. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

#7

Nagyon sokat bántottak miatta, a teljes baráti köröm lecserélődött közben. De nem vett körbe kevesebb ember, csak mások. Pedig eleinte féltem tőle, hogy magányos leszek, ha önmagam vagyok. Életem legjobb döntése volt!

2022. nov. 30. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Nagyon sok ember csak azt hiszi hogy szabad! Ez innen indul, a megfelelési kényszerből! Még a nagy sztároknál is megfigyelhető hogy hebegnek-habognak, nem azt mondják amit gondolnak-éreznek, mindennek és mindenkinek lefekszenek. Így nem lehet önazonos valaki. Akik szeretik, azok is a kamu énjét szeretik. Ha hiteles lenne, borulna minden, úgyhogy meló ezt az illúziót fenntartani, de már rutinosak benne, észre sem veszik!
2022. nov. 30. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Gondolj bele, felépítettél egy brand-et, ami a kamu személyiségedhez és a bevételi forrásodhoz kötődik. Ki az a hülye aki feladná? Persze hogy játszani fogod magad az utolsó vérig! Sokan így működnek! Már nem éri meg nekik őszintének és hitelesnek lenni! Van lóvé, megbecsülés, stabil környezet. Mi kell még?
2022. nov. 30. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!