Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Introvertált, visszahúzódó...

Introvertált, visszahúzódó emberből lehet még közkedvelt ember, aki mindenkivel könnyen barátkozik?

Figyelt kérdés
Minden osztályban/munkahelyen vannak olyan emberek, akiket úgymond "mindenki" kedvel, legalábbis a nagy átlag. Ha valaki nem született ilyen személyiséggel, inkább visszahúzódó, annak lehetséges formálnia a személyiségén?
2018. szept. 20. 22:24
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Ha valakinek ilyen a személyisége, az miért akarna ezen változtatni, ha úgy nem érezné magát önmagának? Meg lehet játszani sok mindent, de ha valaki nem tud azonosulni vele, nincs értelme.
2018. szept. 20. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Ennyire nem lehetséges formálni.
2018. szept. 20. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
0%

persze, légy laza, közvetlen, stb a beszélgetéseknél. Sosem fogom megérteni ezt az "introvertál"dolgot, mi olyan nehéz abban, hogy beszélgetsz emberekkel?

Nekem sosem volt gondom ilyennel, pedig volt olyan, hogy muszájból el kellett töltenem olyan emberrel sok sok órát, akivel semmi közös nem volt benne. Mégis a végén hatalmasat röhögtünk jutub videókon, ahol emberek nagyot esnek, meg balfszkodnak. Ilyen egyszerű!

2018. szept. 20. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
44%

Persze ... egy időben sikerült nekem. Általános iskola után a közérzetem rettenetes volt. Extrán introvertált voltam.


Később fogytam 30kgmot és felszedtem egy kis izomzatot. Mindennap sportoltam, volt egy kis baráti társaságom, akikkel kényelmesen elvoltam, angolból kiemelkedően jó voltam és volt egy tiszta jövő képem, szóval az önbizalmam elkezdett az egekbe szállni.


Akkor nagyon is extrovertáltan viselkedtem, szóval szerintem itt az embereknek a magába vetett hitéről szól az egész. Még nem találkoztam igazán nagy önbizalommal rendelkező introvertáltal, de...


Biztosan vannak marginális esetek...

2018. szept. 20. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Igen,Yes,Ja,Tak
2018. szept. 21. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 zsoaberdeen válasza:
Lehet rajta javítani,pl: kis megerőtetèssel próbálj meg beszèlgetni vagy bekapcsolódni egy társalgásba. Inkább kèrdezz, az emberek szeretnek magukról beszèlni ès szeretik azt aki meghallgatja őket. Kèrj tanácsot, akkor is ha nincs rá szükség mert már eldöntöttèl valamit. Kèrdezd meg mások vèlemènyèt valamiről, akkor is ha nem èrdekel, dícsèrd a ruhájukat, frizurát èkszert stb. Hátha elindít egy beszègetèst. Bizony sokat lehet fejlődni, de az alaptermèszeted nem vetkőzheted le ès nem is kell másnak látszani, èn szeretem az ilyen embereket. Ilyen vagyok èn is de sokat dolgozom rajta, hogy barátságos ès közvetlen legyek. Úgy könnyebben boldogul az ember...
2018. szept. 21. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Igen, lehet. Ha eléggé akarod a változást és küzdesz is érte. nekem is egyre jobban sikerül. Annyira zárkózott voltam 3 évvel ezelőtt, hogy ne tudd meg. Most meg már bárkivel simán elbeszélgetek akárhol, idegenekkel meg főleg. Nem vagyok nagyobb társaságban harsány, nem jelentkezek, de ha beszélni kell, az sem okoz problémát. Sokat dolgoztam, hogy elérjem ezt. Ami nekem rengeteget segített, hogy elkezdtem énekelni, amit egyszerűen nem tudsz zárkózottan csinálni, mert minden hallatszik a hangodon, rengeteget edzettem, szereztem egy kis önbizalmat is, illetve iskolát váltottam, ami annyira kemény, hogy sokszor tényleg csak magamra számíthatok.. Ezen kívül a jóga nálam nagyon oldja a stresszt, ezért kevesebb dologra parázok rá, meg sokszor rákényszerítettem magam arra, hogy beszéljek másokkal. Sok sok apró lépéssel, de már idáig elértem. Nyilván az embernek mindig van még hova fejlődnie, nekem is, de elégedett vagyok az életemmel :) persze szükségem van a magányra, és hogy egyedül legyek néha, mert innen merítem főleg az erőt, azért nem lettem extrovertált :D csak nem okoz már hátrányt, hogy zárkózott vagyok alapvetően. 18/L
2018. szept. 21. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
89%

#3 Attól, hogy neked nem volt gondod, még másoknak lehet.


Sok embernek nincs gondja a látással, akkor most hülyének nézik a szemüveges, vagy vak embereket?


Bár introvertáltság nem azt jelenti, hogy egyáltalán ne tudna valaki beszélgetni... inkább nem érzi jól magát társaságban, talán eltudja játszani, hogy igen, de nem úgy éli meg, mint egy társaságkedvelõ ember.

Ez nem csak egy “képesség” (habár részben az is), hanem beálítottság, ha megis tanítanád ōt szocializálódni, akkor sem érezne késztetést, hogy társasági emberként éljen, max. muszájból megteszi, de jobban érzi magát zártabb körökben, vagy egyedül.

2018. szept. 21. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
6%

8# Ez nem egy beállítottság. Minden introvertált valamilyen szinten bizonytalan.


Pl.: Nem tartja magát elég jó kinézetűnek, ezért nem mert sok szituációban úgy cselekedni mint egy extrovertált. Vagy éppen nem tartja magát szakmailag sikeresnek stb...


Mindenki szeret társaságban lenni és másokkal nem beszélni, aki mást mond hazudik.


Onnan tudom, mert én is hazudtam és bemeséltem magamnak, hogy "Nem kellenek a barátok jó a GTA San Andreas meg Minecraft". Akkor talán ezek voltak a kevenc játékaim.

2018. szept. 21. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

#9 Vannak olyan tïpusú emberek, amirõl te beszélsz, de ezeket inkább önbizalomhiányosnak vagy kisebbségi komplexusosnak nevezném, nem ugyanaz.


Sokan fogalomzavarban szenvednek ezzel kapcsolatba és keverik a félénk, intro, antiszoc, aszociális szavakat:)) Szerintem itt elég jól leírja, hogy mit is jelent:

[link]


Azt nem állítom, hogy valaki egyáltalán nem szereti a társaságot (ezèrt is emeltem ki, hogy kedvelheti a zárt, kisebb társaságokat).


Én is ilyen vagyok, de nem igaz rám a leírásod, nem a kinézetemmel van a bajom, vagy a szakmai sikeremmel (érdekes, ha valaki már gyerekkorban ilyen, amikor nem mérvadóak ezek a szempontok, akkor hogy jön ez ide).


Szeretek társaságban lenni, de sosem leszek az a tipikus mindenkire nyitott extrovertált, aki bárkivel ismerkedik, és széles ismerettsége van. Számomra öröm az, ha van jópár közelebbi barátom, akivel szorosabb kapcsolatot ápolok.

2018. szept. 21. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!