Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » 30 felettiek és 40-es, 50-es,...

30 felettiek és 40-es, 50-es, 60-as korosztály! (Már akinek nem szerencsésebben alakult az élete...) Ti is sajnáljátok a 16 és 30 év közötti korosztályt, akik esetleg hosszabban tartó krízishelyzetben rekedtek valamilyen oknál fogva?

Figyelt kérdés

Segítitek valamilyen módon azokat, akik pl. rontják az egészségüket? (Tartós gyógyszer szedés vagy alkohol, esetleg cigaretta?)


Mármint ezekről a mérgező anyagokról lebeszélni őket és alternatív megoldást javasolni. Járt valaki hosszabb távon bármilyen sikerrel?



#érzelmi intelligencia mérése
2022. dec. 3. 07:06
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
77%
Miért kellene bárkit sajnálni?Mert dohányzik?Az ő dolga,ő élete.Vagy mert iszik?Gyűlölöm az alkoholt,az alkoholistákat,kizárt hogy leálljak beszélgetni olyannal aki iszik...46/f
2022. dec. 3. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:

1-es válaszoló: örülök, ha minden rendben van az életeddel.


Főként a segítő foglalkozású, vagy ilyen közegben nevelkedett idősebbekhez szólna a kérdésem. Bocsánat, felületes volt a megfogalmazás.


Köszönöm, hogy rávilágítottál bizonyos hiányosságokra a visszajelzéseddel, kedves 1-es válaszoló!

2022. dec. 3. 07:52
 3/20 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem érzelmi intelligencia amit te “mérsz” itt most.

Ez rengeteg dologtól függ.

Nem vagyunk sem én sem más emberek Teréz anyák.

Nem lehet minden random embert megmenteni.

Ha közeli hozzátartozóm éli meg éppen a krízist akkor persze, segítek.

Ha meg ez a foglalkozása valakinek akkor sem önszántából segít hanem mert ezért kapja a fizetést. Neki ez a munkája.

2022. dec. 3. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
24%

Érzéketlen, torz lelkű emberek mindenhol, mint az egyes válaszoló is! Hol segítenének ők bárkinek is! De ha nekik kell segítség, akkor meg fel vannak háborodva, ha nem kapnak, mert még azt is megmagyarázzák, hogy nekik miért jár a segítség, másnak meg miért nem.


Én ezt a korosztályt segítem, de nagyon kevés sikerrel, mivel ezek függőségek.

2022. dec. 3. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
13%
39 éves vagyok. Felőlem megdögölhet mind.
2022. dec. 3. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%

Nem érzéketlen meg torz lelkű ő sem.

Nem is ismered…

De attól te nem leszel jobb ember,hogy kéretlenül segítesz másokon.

Ha közeli ismerősöd akkor persze..segít az ember.

De különben ha más emberekkel is csinálod úgy,hogy a kutya nem kért rá csak adod a tanácsaisat akkor az csak azt árulja el,hogy te saját magad akarod meggyőzni önmagad,hogy a Te életed rendben van és amíg más problémájával foglalkozol addig sem kell a sajátoddal.

:)

2022. dec. 3. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%
Én 44-éves vagyok,cigarettázom,és hetente itthon megiszok kb 2 liter fehér bort,kicsit lazulni.Én úgy gondolom,hogy korosztálytól függetlenül segítek,annak aki segítséget kér,amennyiben módomban áll.Például ha látok egy fiatalt inni,annyit mondok neki,hogy kevesebbet igyon.Az egyértelmű tiltás,nem hatásos módszer.
2022. dec. 3. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
7-es vagyok.Annyival kiegészítem,hogy én a fokozatos csökkentésben hiszek.Igyon,de mértékkel.Régen fiata koromban 18évesen sokat ittam,részegen mentem vissza a katonasághoz,én is mások is.Akkoriban még volt katonaság,1996-ban.Most 2022-ben meg elég heti 2 liter.
2022. dec. 3. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 Isti22 ***** válasza:
50%
Nem segítek, tiszteletben tartom a magánéletét mindenkinek. Egyszer-kétszer óvatosan persze megemlíthetem, hogy nem jó, amit csinál, de onnantól kezdve átadtam a szükséges információkat, már nem az én dolgom, hogy mit kezd velük.
2022. dec. 3. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
81%

Nem értem a kérdést. Krízishelyzetben levő embert sajnálni nem életkorfüggő.

Aki nem sajnál egy krízishelyzetben levő embert, függetlenül attól, hogy 20, vagy 70 éves, az szociopata.

2022. dec. 3. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!