Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Úgy érzem az embereket zavarja...

Úgy érzem az embereket zavarja az, hogy csendes vagyok, és ezt szóvá is szokták tenni. Magamon kellene változtatnom, vagy csak engedjem el a fülem mellett?

Figyelt kérdés

Magamat introvertáltnak tartom, és csak olyan emberek mellett válok egy kicsit extrovertáltabbá, akik mellett kényelmesen is érzem magam. Bár, észrevettem, hogy sokszor, mikor nincs mit mondanom faggatóznak, hogy miért nem beszélek, miért vagyok csendes. Szimplán úgy érzem, nincs mit mondanom, nincs olyan dolog amit hozzátéve értékesebbé tenné a kommunikációt. Eddig is nagyon igyekeztem változtatni, hogy kimásszak kicsit a komfortzónámból, de nem sok siker történt ez idáig. Miután felemlítik ezt a negatív tulajdonságomat, azon rágódom, hogy mit tudnék hozzátenni a beszélgetésükhöz. Valahogy másoknak ez zsigerből megy, és rettentően irigy vagyok az ilyen emberekre.

Ha valaki járt már hasonló cipőben, ti mit tennétek, mi lenne erre a legmegfelelőbb opció a változáshoz?


jún. 11. 16:33
 1/6 anonim ***** válasza:
16%
Nekem már az is elég lenne egy introvertálttól, ha kérdezek vagy mondok valamit, legalább egy válasz szócskát böfögjön rá. Vagy legalább csak annyit, hogy "értem". Érezzem azt, hogy nem a falnak beszélek.
jún. 11. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
67%
Nekem azt javasolták egyszer, hogy ha én nem akarok beszélni, akkor tegyek fel kérdéseket a másiknak, és akkor majd ő mondja.
jún. 11. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
53%

Ne csodálkozz, ha nem jut eszedbe semmi, amikor felszólítanak, hogy beszélj. Ez a legnagyobb gát, a környezeted nem valami figyelmes.


2-es válaszolóra hallgass inkább ;)

jún. 11. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
49%
Én ilyenkor azt szoktam mondani, hogy "most mit kiabáljak/ugráljak" vagy csak szimplán, hogy "hallgatlak titeket". Ha megkérdezik, hogy miért nem csatlakozok valakikhez akkor "nem szoktam/most nincs kedvem köszi" és mosolygok kedvesen, végzem a dolgom tovább. Nem kell másoknak megfelelned! Olyan vagy, amilyen. Én mindenkivel próbálok kedves lenni mert ez egy alap dolog. Mindig megkérdezem, hogy vannak, mi a helyzet. Ezen felül nem nyomulok, aki akar az majd odajön tovább beszélgetni, aki nem azért nem kár. Egyszerűen csak ne stresszelj ezen lazulj el. A másik véglet meg amikor rád szállnak és folyamatosan beszélnek hozzád (nem beszélgetnek) csak mondják a magukét a dolgaikról. Nézd a jó oldalát. Olyankor pl tökéletes az amit te csinálsz mert néha tök nehéz nem odafigyelni nem reagálni rá és könnyen te leszel a szemetesvödör. Múltkor megkaptam, hogy utálom XY társaságát azért vagyok ilyen. Mondom, hogy szerintem az a legjobb ha azt senki nem tudja meg, hogy milyen :D Csak legyél önmagad! Tényleg kár ezen szorongani, nehogy személyiségzavarod legyen vagy komolyabb problémád miatta.
jún. 11. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
57%
Suliban nekem is beugattak ezért, nem tudom miért gondolták, hogy amúgy közük van hozzám. Ne fogllakozz velük.
jún. 12. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
jún. 12. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!