Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Nők (17-50 között)! Tényleg...

Nők (17-50 között)! Tényleg "nem túl megnyerő", ha a férfi csak a standard táncokban jártas (azokban is csupán vmennyire), legjobb esetben is max középhaladó szintig tud idővel eljutni, latin táncok közül CSAK tangót képes táncolni (még tanulja)?

Figyelt kérdés

Magyar néptáncot nem járt soha, nem valószínű, hogy fog is valaha (ha valaki e csodás táncban jártas, vagy tanárnő lévén nagy hangsúlyt fektet a hagyományok ápolásába, egyúttal a néptánc továbbadásába a gyermekek számára).


Illetve nincs érzéke, lehet nem is lesz soha a látványosan lendületes salsa-hoz, a szép mambo-hoz, az érzéki rumba-hoz, az újabbakról (merengue?) pedig jóformán semmit nem tud.


Táncolni szerető hölgyek!

(Kérdezzétek meg kérlek az elkövetkező napokban több nő ismerőseiteket is, nagyon örülnék az ő vélekedésüknek is.)

Jelenthet számotokra gondot, legfőképp: nem túl nagy élvezetet, ha a kiszemeltetek, vagy aki titeket szemelt ki, csupán a standard táncokat tudná veletek (és egyelőre még csak úgy-ahogy) táncolni?

Esetleg majd idővel a latin táncok közül egyes-egyedül argentin tangóval kiegészülve?



2023. jan. 4. 21:15
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

#9

Ismerem. 4 évig járattak a szüleim társastáncra, utáltam minden percét. Táncoljon a halál.

2023. jan. 5. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Annyira kevés férfi tud (és mer) manapság táncolni, hogy már az is ritka, ha legalább a bécsi keringő megy nekik. Nem ítelek meg senkit az alapján, hogy milyen bonyolult táncokat ismer, csak az nem szimpatikus, ha egy pasi azzal jön, hogy ő nem szokott táncolni, mert fúj, az olyan b'zis. A néptáncot személy szerint rühellem, a latin műfajokat viszont (az idióta paso doble kivételével) nagyon szeretem, bár javarészt csak improvizálok a ritmusra, tanfolyamra sosem jártam. EZért aztán nincs is jogom senkitől elvárni, hogy világbajnoki szinten ropja a szambát. :) Az argentin tangó egyébként pont a legnehezebb, érdekes, hogy ezt hoztad fel.
2023. jan. 5. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Egyszer táncoltam életemben nővel. Összetapostam a lábát.
2023. jan. 6. 05:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:

"...ha egy pasi azzal jön, hogy ő nem szokott táncolni, mert fúj, az olyan buzḭs."


A latin táncot táncoló férfiak csípőmozgását (is) szokták (tévesen - szerintem tévesen) "buzḭsnak" ítélni, pedig annyira szép és légies látványra. Épp ellenkezőleg. Férfiként írom: jól mutat.


"A néptáncot személy szerint rühellem."


Ezt viszont őszintén sajnálom!


Mivel gyönyörű és nem csak azért illene(!) rá csodálattal tekinteni minden magyarnak (anyaországinak és akaratán kívül külhonba szakítottnak éppúgy), mert a miénk, hanem mert meseszép ahogy járják - és külön óriási(!) plusz, hogy tájegységenként (is) annyiféle különböző változata van!


A magyar tánc tisztára olyan, mint a salsa (nem táncolom, mert az én érzékem és főképp csípőmozgásom, ami kell a latin táncokhoz kaka hozzá, de elismerni igenis elismerem szépségét és létjogosultságát), rengeteg módon lehet a néptáncot járni, épp mint a salsánál, annál is úgy tudom van vagy háromszáz különböző variáció, amit salsázás során fel lehet használni.


"Az argentin tangó egyébként pont a legnehezebb, érdekes, hogy ezt hoztad fel."


Nekem a szép/szabályos csípőmozgás (ami nincs - vagy még nincs) ÉS a rettenet gyors tánc közben HELYESEN alkalmazott mozdulatok/lábtechnikák "együttese", együtt jól/szépen történő alkalmazása ami miatt nekem bonyolult a salsa, de még egy mambo is.


Az argentin tangó csupán séta zenére. :)


(Nyilván nem egészen, de ez is erőst benne van.)


Ami miatt nekem a tangó a szívem csücske... Édes Istenem... :) Nézz meg néhány párost, akár csak középhaladót, akár profi, művészi vénával megáldott nőt és férfit tánc közben.


Abban a szent minutumban feleslegessé válnak a szavak annak az érzéki, finom, szenvedélyes látványnak körülírására, arra az együtt megélt örömmámorra, amit akkor és ott van szerencséjük egymással átélni, ahogy két független test és lélek egyetlen emelkedett pillanatban eufóriában összeforr...


Az a légiesség és egymásra hangolódás számomra szavakkal leírhatatlan és szükségtelen. Egy erős keretté válik a férfi és ámulatba ejtő festménnyé avanzsálódik a nő.

2023. jan. 6. 12:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!