Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Mennyire nehéz az izlandi...

Mennyire nehéz az izlandi nyelv elsajátítása?

Figyelt kérdés

Van itt valakinek tapasztalata mennyire nehéz nyelv tanulás szempontjából?

Nagyjából mennyi idő alatt lehet eljutni egy középhaladó szintre?



2022. jún. 29. 12:18
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Nekem két és fél év után sikerült letennem a nemzetközi B2-es nyelvvizsgát, de azt hozzátenném, hogy amikor elkezdtem tanulni izlandiul, már volt egy B2-es tudásom dánból, ami nagy segítség volt. (Valamint angolból, olaszból és spanyolból három C1-es, amik inkább csak a tanulás módjában segítettek, hiszen jó tapasztalat volt mindegyik és viszonyítási pontot adtak.)


Ez alapvetően tőled függ, például, hogy milyen a nyelvérzéked, mennyi időt szánnál rá, mennyire vonz maga a kultúra, hogyan tanulsz és hasonlók. Nem lehetetlen, de egyértelműen egy nehéz nyelv (számomra a legnehezebb volt, amit tanultam).

2022. jún. 29. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
25%
Nincs kölcsönös érthetőség a többi skandináv nyelvvel. Teach yourself Icelandic complete (cd-vel)a legjobb. Van ingyenes oktatás is honlapon, de köszönöm szépen, nem! B2-t állít a könyv, de szerintem gyenge B1, nagyjából kicsit több, mint 1000 szavas szótárral. Egyetlen nyelv, amit angolul jó tanulni, ennek oka, hogy szinte mindenki beszél angolul. Nem lehetetlen 2-3 hónap alatt végigvenni. Élesben lehet keverni(véletlenül nem fordul elő) az angollal, de elég lesz a tudás ahhoz, hogy izlandiul visszakérdezz. Chaten is mindig van pár száz izlandi akivel lehet beszélgetni. Én szerelmes vagyok a nyelvbe, de Izland drága hely és ott lakni tartósan...
2022. júl. 31. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!