Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Ki élt már át életében annyi...

Ki élt már át életében annyi rosszat, hogy már nem hisz abban, hogy halál után lenne bármi is, még akár büntetés is és ha bántják, nyugodt bátorsággal mer bosszút állni bárkin minden megbánás nélkül, aki megbántotta, vagy beletiport az érzelmeibe?

Figyelt kérdés

Sokáig hittem abban, hogy halál után van menny és pokol a gonosztevő, nagyképű rossz embereknek, de már annyi sok nagyképű rossz ember bántott már meg, hogy már nem hiszek benne. És sokan mondták is már, hogy Isten teremtette volna meg a földet 7 nap alatt? Kétséges. Meg, hogy az elemi kétséges.


És már én sem tudok már miben hinni és szerintem halál után nincs semmi még büntetés sem.


Menny és Pokol már AMIKET MOST TAPASZTALOK szerintem ez mind itt a FÖLDÖN van csak és szerintem semmi nincs a halál után.


A JÓ emberek az Angyalok és a rossz, gonosz, beképzelt, nagyképű emberek pedig az Ördögök.

Az én meglátásom szerint.


Ki van még így, hogy már elvesztette a hitét és már erősen kételkedik benne, hogy LÉTEZIK E VALÓBAN EZ AZ ISTEN? És hogy már úgy érzi, hogy halál után sincs semmi, még büntetés se.

És nyugodt bátorsággal mer bosszút állni bárkin, akik csúnyán megbántották, beletiportak a lelki világába és nyugodt bátorsággal mer visszavágni szintúgy, hogy érezzék a törődést?


2023. febr. 2. 02:15
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
25%

Teljesen átérzem, amit írtál, mintha én írtam volna. De tényleg! Nagyon érdekes, hogy valaki pont úgy érez, mint én.


Holnap délután leírom neked, hogy nekem milyen lelki utazásom volt, ha érdekel (hívő család >>> ateizmus >>> evolucionizmus >>> új világ és hit kép, amiben ma vagyok megbizonyosodva).


De addig is tarts ki és ne csinálj semmi gonoszat, még ha meg is érdemlik. Pontosan tudom, hogy mit érzel. Erre is ki fogok térni holnap, hogy én hogy kezeltem ezt magamban.

2023. febr. 2. 03:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
69%

Egy csomó össze nem függő dolgot írtál a kérdésben. A halál utáni életben nem azért nem hiszek, mert az emberek ilyenek vagy olyanok, hanem mert nulla bizonyíték van rá, hogy létezne halál utáni élet, testen kívüli lélek meg egyéb természetfölötti kitaláció.


A bosszúállás meg szintén nem kapcsolódik az előzőekhez, egy egészséges pszichéjű ember nem a bosszúálláson töri a fejét.

2023. febr. 2. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Azért ez kvára félelmetes, hogy valakit csak a vallása tart vissza a bosszúállástól. Akkor te csak azért nem gyilkolsz, meg erőszakolsz meg embereket, mert kepzeletbeli apu seggberúgna erte?

Mert én pl ateista vagyok, de nekem belső késztetésem van rá hogy ne legyek egy rohadék, szerintem ha ezt csak egy külső kontroll miatt nem teszed megy az beteg eset.

2023. febr. 2. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
47%

"kvára félelmetes"


Teljesen.

Félelmetesebb annál is, aki gyilkol. 🤣

2023. febr. 2. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
56%
Szerintem normális ember nem gyilkol, és ha téged csak a képzeletbeli barátod tart vissza a gyilkolástól, te ugyanolyan kvara beteg vagy.
2023. febr. 2. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Menny és Pokol már AMIKET MOST TAPASZTALOK szerintem ez mind itt a FÖLDÖN van csak és szerintem semmi nincs a halál után.

A JÓ emberek az Angyalok és a rossz, gonosz, beképzelt, nagyképű emberek pedig az Ördögök.

Az én meglátásom szerint.

2023. febr. 2. 11:03
 7/13 anonim ***** válasza:
Buddhistakent teljesen más elképzeléseim vannak istentől, és erről az egészről, nincs menny és pokol, egyedül az Én létezik, mindenki szemén ugyan az az Én néz ki, reinkarnáció de semmi képen a nyugati ember csököttfelfogású újászületése.
2023. febr. 2. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Nyilván idiótaság a meglátásod, de szerintem neked nem a világnézeteddel van a probléma. Pszichológust ajánlanék.
2023. febr. 2. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Menny és Pokol már AMIKET MOST TAPASZTALOK szerintem ez mind itt a FÖLDÖN van csak és szerintem semmi nincs a halál után.


A JÓ emberek az Angyalok és a rossz, gonosz, beképzelt, nagyképű emberek pedig az Ördögök.

Én már erősen kételkedem abban, hogy halál után lenne bármi is. Itt én már azt veszem észre mindegy, hogy ki milyen rendes és nagyon aranyos és jó lelkű és ki kik az ellentétei akik rosszak, bunkók, mocskosak, utálatosak és nagyon kegyetlenek, mind úgy halunk meg mindannyian ahogy meghalunk és megyünk a végtelen üres semmiségbe.


Majd, ha meghaltam és mégis jó életbe kerülök, aminek az a neve MENNYORSZÁG akkor majd elhiszem, hogy tényleg van Isten.

De amig még élek, addig még nem hiszek benne.

Mert már annyi mindenen keresztül mentem már sok bunkó, beképzelt nagyképű nagy egójú embereken, hogy már nem lehet számomra miben hinni, hogy tényleg létezik-e valóban ez az Isten. Mert akkor mért nem fegyelmezi meg a rosszakat?Mért enged ennyi rosszindulatokat a Földön és még nagyobbnál nagyobb gonoszságokat is mért enged meg az embereknek?


Majd ha meghaltam és jó helyre kerülök, akkor elhiszem, hogy van Isten.

De amig élek, addig még nem hiszek benne.

2023. febr. 2. 23:18
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

"És nyugodt bátorsággal mer bosszút állni bárkin"


BTK-ról, önbíráskodás tilalmáról, rendőrségről, bíróságról hallottál már?

Nem a képzeletbeli isten fog megbüntetni érte, hanem az igazságszolgáltatás rendszere, nagyonis kézzelfogható módon.

És hidd el, hogy a magyar börtönökben baromira nem jó ám lenni.

2023. febr. 3. 03:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!