Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » 18 éves korom után, hogyan...

18 éves korom után, hogyan fogom tudni megoldani az életemet?

Figyelt kérdés
Sziasztok! 16 éves vagyok, idén augusztusban leszek 17. Szóval gyorsan megoldást kell találnom arra, hogy 18 évesen, hogy fogom tudni megoldani az életemet! 18 évesen nekem azonnal el kell költöznöm otthonról. Vagyis nem kötelező, maradhatok, de én mindenképp el akarok költözni! Az első kérdésem pedig az lenne, hogy szülő nélkül 17 évesen már ki lehet menni egyedül az utcára? Vagy ahhoz be kell tölteni a 18-at? Mert én valahol azt olvastam, hogy 17 évesen már lehet jogosítványt szerezni és egyedül vezetni szülői felügyelet nélkül. Kell hozzá szülői felügyelet vagy teljesen egyedül tényleg csak 18-tól lehet közlekedni mindenhol és autót vezetni? A többi kérdéseim pedig már a 18 utáni életkorra vonatkoznak. Először is azt el kell mondanom, hogy én most 16 évesen egy lakókocsiban lakom mert szegények vagyunk és nincs igazán hátizsákom meg semmi amiben össze tudnék pakolni, szóval ez plusz probléma. A szüleim pedig nem fogják megengedni, hogy elmenjek mert most sem engednek el sehova (mivel még gyerek vagyok, nyílván, de 18 évesen sem fognak elngedni, szóval ha 18 éves korom után is erőszakoskodnak akkor szólok a rendőrségnek), szóval valakinek segítenie kéne megszöktetni. Csak az a probléma, hogy az internetes barátaim nem akarnak segíteni és nincs se pénzem se semmim és nem tudnék hová költözni. Nem is igazán szeretném mostmár, hogy bárki is segítsen megszöktetni, hiszen egyedül is tudnék magamnak keresni albérletet és munkát, mindenki egyedül oldja meg az életét, szóval ez nekem is menni fog. Csak azt nem értem, hogy ezt, hogyan kéne megoldanom. Nyílván másoknak ez tök egyértelmű, de én nem értem. Szóval miután megszöktem, hova lehet költözni ha nincs pénzem? Igen, keresek munkát amiből tudok albérletet fizetni. De amíg még nem kaptam meg a fizetést, hol tudok aludni? Lehet úgy beköltözni egy albérletbe, hogy először még nem fizetek csak miután megkaptam a pénzt a munkáltatómtól? Bocsánat ha nem egyértelmű ez nekem. Szóval ez, hogy megy? Úgy ahogy az előbb leírtam, igaz? Jól gondolom? Lehet olyat, hogy először még nem fizetek az albérletért csak utólag, igaz? Szóval ha megvan az ideiglenes diákmunka és az albérlet, hogyan tovább? Mert nekem tovább kell tanulnom. Hogyan tudok továbbtanulni? Jelenleg középiskolás vagyok, tanulási nehézségem van, magántanuló vagyok és speciális iskolából kapom a tananyagot. De azt az anyám kapja meg aki tanít engem és én nem tudok hozzáférni a Krétához. Speciális iskolában úgy van, hogy először van egy 9. előkészítő, aztán sima 9. osztály, szóval én most 16 évesen 9.-es vagyok. Hogyan tudom tovább végezni a középsulit miután elszöktem? Mondjuk tudom a tanáromnak az email címét, tőle el tudom kérni a tananyagot. Mi következik azután, hogy elvégeztem a gimit? Érettségi, igaz? Ugyanabban a speciális suliban érettségizzek, vagy át tudok menni egy másik, normális gimibe érettségizni? Érettségi után Főiskola jön vagy Egyetem? Át lehet ugrani a Főiskolát? Mit jelent a Főiskola pontosan? Utána az Egyetemet mivel nem tudom kifizetni fel tudok rá venni állami támogatást, igaz? Adnak rá állami támogatást? Az Egyetemet el tudom végezni tanulási nehézséggel, kapok gyógypedagógiai segítséget ingyen? Programozó szeretnék lenni, mert olyan munkám lesz a jövőben. Ahhoz kéne egy jó Egyetem, ami programozással foglalkozik. Kapok ingyen MacBook-ot az Egyetemi tanulmányaimhoz? Az nagyon fontos! (És szeretnék zenét is csinálni MacBook-on Logic Pro-val, hátha híres énekesnő leszek és összejön az álmom.) Miközben elvégzem az Egyetemet, hogyan tudom felvenni az Amerikai állampolgárságot? Kaliforniába szeretnék költözni, ott leszek programozó az Apple-nél. Szóval nagyjából egy kicsit tudok angolul, de nem olyan szinten amivel meg tudnám szerezni az Amerikai állampolgárságot. Duolingóval meg tudom tanulni vagy annál többre lesz szükségem? Miket kell tudnom az Amerikai állampolgársághoz? Mennyire könnyű megszerezni? Lehetséges olyat, hogy először kettős állampolgárságot veszek fel (Amerikai-magyar) amíg Magyarországon tartózkodom és lemondok a magyar állampolgárságomról miután Kaliforniába költöztem? Az nagyon fontos! Ezeket mind mennyi idő alatt lehet véghez vinni? Köszönöm a válaszokat!

2023. febr. 27. 04:23
1 2 3 4 5 6
 1/58 anonim ***** válasza:
97%
Bármilyen hihetetlen én végigolvastam ezt az egészet és arra jutottam, hogy az egészet elhittem a "szóval ez plusz probléma" részig. A fő kérdésre azonban kapsz választ: Mint sokan mások.
2023. febr. 27. 04:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/58 A kérdező kommentje:
Bármint miért csak addig hitted el? Nem igazán értem. De az, hogy úgy oldjam meg az életemet "Mint sokan mások" nem válasz a kérdésemre! Akkor úgy teszem fel a kérdést, hogy mindenki más, hogyan oldja meg az életét? Ha felnőtt vagy, te, hogyan? Ha annyira tudod akkor adj tanácsokat!
2023. febr. 27. 04:37
 3/58 anonim ***** válasza:
100%
Keress munkát szállással.
2023. febr. 27. 04:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/58 A kérdező kommentje:
Munkát szállással hol és, hogyan? Hol találok olyat?
2023. febr. 27. 04:45
 5/58 anonim ***** válasza:
98%
Figyelj, programozóként mondom neked, hogy nem mindenkinek való a programozás. Ha tanulási nehézségeid vannak, és emiatt speciális iskolába jársz, én azért csinálnék B meg C tervet is. Ha ennyire nem vagy képben a világgal (azt sem érted, hogy van a főiskola meg egyetem), nem a szülőktől elszökésben gondolnék első körben.
2023. febr. 27. 04:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/58 A kérdező kommentje:
Ez az egyetlen megoldás, csak A terv van és én ezt el is fogom érni!
2023. febr. 27. 04:56
 7/58 anonim ***** válasza:
92%
Ha ilyen felkészületlenül elszöksz, hamarabb leszel hajléktalan vagy hulla, mint programozó. Vélhetően senki más nem fog már úgy szeretni, mint a szüleid. Nulla pénzzel nem lehet belevágni önálló életbe, legalább 3 havi kiadásnak kell lenni kaucióra, elbérletre, meg első hónap túlélésére.
2023. febr. 27. 05:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/58 A kérdező kommentje:
Felkészületlenül? Most készülök fel az életemre! Annyira nem vagyok felkészületlen. A szüleim nem szeretnek egyáltalán, fogalmam sincs, hogy honnan veszed ezt. Szeretni soha senki nem fog, de majd fizetek valakinek, hogy megöleljen.Xd De miért fontos az annyira, hogy szeressenek? Most se szeret senki, majd az Egyetemen lesznek barátaim. Most jelenleg nem a szeretet a legfontosabb! Sokkal fontosabb dolgokkal kell foglalkoznom amikor betöltöm a 18-at, pénzügyi dolgokkal és a tanulmányaimmal! Mindenki nulla pénzel kezdi el az életét, a pénz nem az égből hullik. Kell keresni egy munkát, onnan lesz a pénz, gondolkozz! Ez egyértelmű!
2023. febr. 27. 05:14
 9/58 anonim ***** válasza:
82%
Miért gondolod, hogy nem szeretnek a szüleid? És miféle tanulási nehézségekkel küzdesz? Egy ilyen embernek egyetem meg programozás helyett talán valami egyszerűbb szakmában kellene gondolkodnia. Eladó, gyári munkás stb.
2023. febr. 27. 05:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/58 A kérdező kommentje:
Talán mert a szülők nem azért vannak, hogy szeressenek hanem, hogy megneveljenek? Nekem a bántalmazás nem egyenlő a szeretettel. Kaját se kapok eleget. Szövegértési gondjaim vannak, nehezen tudok értelmezni dolgokat, nehéz a felfogásom és lassabban tanulok mint mások. Egyébként meg nem vagyok ember, egész másként azonosítóm magam, de ehhez semmi közöd, legalább gondozz mielőtt leemberezel! És légyszives ne te mondd meg, hogy mi legyen a végső munkám! Persze ideiglenesen egyszerű munkát fogok végezni, de az életcélomat nem adom fel! Tanulási nehézséggel is meg lehet tanulni programozni csak nehezebben! És sértésnek veszem, hogy így lenézel a fogyatékosságom miatt, többre vagyok képes mint bárki hinné azt!
2023. febr. 27. 05:27
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!