Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Aki nem szeret mások előtt...

Aki nem szeret mások előtt enni, az tényleg sose fog?

Figyelt kérdés
Ismertek ilyen embert? Egyik ismerősömnél mióta ismerem ez van. Különböző kifogásokkal jön miért nem eszik mások előtt és előttem. Rosszul esik látnom hogy csak én eszem. Így egy ideje kevesebbet eszem előtte hogy ne érezze rosszul magát hogy én zabálok, ő nem. Mostanában már nem szoktam kérdezgetni erről, kezdem már feladni a dolgot hogy előttem egyen. Olyan mintha nem akarna/tudna teljesen a bizalmába fogadni. Ha találkoztatok a jelenséggel, volt bármi ami segített, vagy hagyjam inkább a dolgot?

2023. márc. 2. 00:17
 1/9 anonim ***** válasza:
71%
Hagyd a dolgot, egyél egyedül. Nem mindenki akarja a másik röfögését, böfögését, szürcsölését hallgatni. Ez a titok nyitja a mellett, hogy van, aki anorexiás, bulímiás, egyéb betegséggel küzd, és ezért nem eszik mások előtt sem.
2023. márc. 2. 05:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
72%
Elég nehéz lehet így az élete. Jók a fogai?
2023. márc. 2. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Én például nem szeretek

Egyszerűen magányos tevékenység mint a WC használat

Nem zavar ha valaki más eszik mellettem

2023. márc. 2. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
#2 Nagyon jók, figyel rájuk.
2023. márc. 2. 12:53
 5/9 anonim ***** válasza:
78%

Van aki sose, igen. Általában ez változik.

Ne egyél kevesebbet. Ez neked új, neki egyáltalán nem. Ha azt gondolod, ő neki megjön az étvágya, vagy éhezni kezd, mert te eszel előtte, nagyon nagyon tévedsz. Neki nem lesz étvágya sose, amíg más ott van. Nem kívánja meg az ételt, mert látja ahogy eszed. Inkább jönne elő a kellemetlenség érzet, hogy eszel előtte és az érzés, amit ő érezne fordított esetben, mintsem az éhsége.


Nyugodtan "zabálj".


Ez nem feltétlen bizalmi kérdés amúgy. Ha bizalmi érzeti problémád van, keresd minden más tekintetben azt ő belőle feléd.

2023. márc. 2. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
80%
Én se szeretek mások előtt enni. Nincs semmi étkezési zavarom, csak simán nem akarom, hogy a másik a csámcsogásom, nyelésem, stb-t hallgassa, tudod, ahogy a kirobbanó cifrafosást sem szívesen intézi az ember társaságban. Ha segíteni akarod, akkor tiszteletben tartod ezt a preferenciáját, és nem zavarod, amikor eszik.
2023. márc. 2. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
#6: Tiszteletben tartom. Viszont szóba se jön hogy zavarjam. Egyszerűen sose evett még a társaságomban. Nem is tudom egyébként van-e bárki aki mellett többször evett volna már. Ha a hangról van szó, a zene, nagyobb háttérzaj milyen hatással van rád? Simán elnyomhatja az evés ,,hangjait". Ha a látványról, akkor ha nem nézünk egymásra evés közben (másik irányba nézünk), az segíthet-e?
2023. márc. 2. 21:43
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

De miért kéne bárki társaságában ennie, ha neki így jó? Majd kajál otthon, vagy a szünetében félrevonulva, felnőtt ember, megoldja. Nem is értem, miért foglalkozol ezzel.


Egyébként nem, nem segít, kb. annyira segít, mintha elmennél szarni, valaki bemenne veled a kis kalitkába, aztán beraknátok valami zenét, és megígérné, hogy majd félrenéz. Nyilván képes lennél úgy is elvégezni a dolgod, ha egyszer muszáj, de nem lenne olyan nyugodt és kellemes, mint otthon egyedül.

2023. márc. 3. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Én sem kifejezetten szeretek másokkal enni, nekem sincs semmilyen zavarom, betegségem. Mondjuk pl. egy müzliszeletet gond nélkül megeszek mások előtt, de nem szeretek az étkezésből szociális programot csinálni, pl. csoportostul étterembe menni (főleg idegenekkel). Ebből nekem sok nehézségem adódik, mert mindenki ezt csinálná, csak én nem…
2023. márc. 5. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!