Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Bunkóság ilyet mondani?

Bunkóság ilyet mondani?

Figyelt kérdés

Van egy ismerősöm aki állandóan okoskodik, azt hiszi mindenhez ért közben meg nem, állandóan mantrázza hogy ezt így kell azt úgy kell. A valójában meg szinte semmihez sem ért, még az általános szövegértés sem megy neki olyan szinten hogy ha azt lenne leírva hogy nyomj a piros gombra azt sem tudná hogy mit kell tenni.

Ilyenkor mikor valami alapvető dolgot nem ért ami teljesen világosan le van írva, szoktam mondani neki hogy "most légy okos nagyokos". Például a múltkor neten rendelt valamit, az űrlap végén ott volt a gomb hogy rendelés leadása de nem tudta hogy arra kell-e nyomni.

Bunkóság részemről hogy ezt szoktam mondtam neki?



2023. ápr. 16. 10:45
 1/3 anonim ***** válasza:
73%
Mit számít hogy ez bunkóság vagy sem. Ez megint egyéni értékrend, kinek mi számít már bunkóságnak. Minek kattogsz ilyesmin? Nyilván mivel benned felmerült ez a kérdés bűntudatod van. Kerüld ezt az embert és megvan oldva.
2023. ápr. 16. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom te hogy vagy vele, de én az ismerőseimet-akiket annak mondok, és tartok (nem feltétlenül tágabb család) az segíteni szoktam, hogy a lehető leggyorsabban és legeredményesebben saját maga jöjjön rá a helyes megoldásra. És ha valaki valamit nem rt akár ezerszer is képes vagyok ujra elmagyarázni neki, ha kell. Mert ha kell fát is lehet vágni a hátamon.


De ha ennyire kiakadsz, akkor milyen ismerőse vagy te az embernek? mert csak húzod lefelé, ahelyett hogy emelnéd. Fel.

2023. ápr. 16. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

„állandóan mantrázza hogy ezt így kell azt úgy kell”

Az ilyen tudálékos embereket én mindig biztatni szoktam, hogy akkor csinálják ők úgy, ahogy gondolják. Ilyenkor persze egyből alábbhagy a kezdeti lelkesedésük.

„valami alapvető dolgot nem ért ami teljesen világosan le van írva, szoktam mondani neki hogy "most légy okos nagyokos".”

Ezzel a vizsgáztató/lekezelő habitussal csak te is okoskodónak fogsz tűnni az ő szemében. Ha meg ennek ellenére kiderül, hogy még neked sincs igazad, akkor plusz kellemetlenséget is be fogsz zsebelni. Nem éri meg. Sokkal egyszerűbb megmutatni, hogy mit is kéne csinálni… :D

2023. ápr. 16. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!