Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Miért mondják azt a szüleim...

Miért mondják azt a szüleim meg páran a környezetemből, hogy legyen önbecsülésem amikor pont ,hogy beképzelt vagyok egy kicsit, imádom magam. Miért hiszik, hogy nincs önbizalmam, becsülésem?

Figyelt kérdés
Szépnek, okosnak látom magam. Alakom is jó. Kedves, normális ember vagyok.

2023. ápr. 29. 10:12
 1/5 Rising Phoenix ***** válasza:
Talán nem a kinezetedre gondolnak, hanem a jövővel kapcsolatos hozzáállásodra, baráti kapcsolatokra, párkapcsolatokra. Ezt ennyiből nem lehet megmondani. Olyasmire gondolok, hogy szeretnél zenélni tanulni, de megbeszélted magaddal, hogy úgysem sikerül, így bele sem kezdesz...
2023. ápr. 29. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Ilyet sose mondok, pont, hogy mindenre azt mondom, hogy úgyis sikerülni fog.
2023. ápr. 29. 10:18
 3/5 Rising Phoenix ***** válasza:

És véghez is viszed?

Párkapcsolatban nem adod túlságosan alá?

Nem nyavajogsz sosem, hogy nincs kedved valamihez?

Ez elég sokrétű téma.

Esetleg azért mondják, mert túlságosan sokra tratod magad, amit gyakran hangoztatsz is és nagyképűségnek tartják? Hisztizel, ha nem szerzed meg, amit akartál, pedig elhitted, hogy sikerülni fog? Az önbecsülés hiánya ebben is megmutatkozhat.

De akár az is lehet, hogy simán ők ismernek rosszul téged.

Milyen élethelyzetben szokták ezt mondani?

2023. ápr. 29. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Rising Phoenix ***** válasza:
Én önmagammal rendben vagyok, van önbecsülésem, mégis gyakran kerülök olyan helyzetekbe, amikben hagyom, hogy mások hülyét csináljanak belőlem, kihasználjanak. Ez nem azért van, mert nem becsülöm magam eléggé, egyszerűen nem többszöri bukás után sem vagyok képes felfogni, hogy nem mindenkinek alapvető a kedvesség. Erre mondják, hogy legyen önbecsülésem és csak azokkal foglalkozzak, akik meg is érdemlik.
2023. ápr. 29. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Tehát beképzelt vagy egy kicsit. És a másik oldal mondja, hogy legyen önbecsülésed.

Akkor lényegében ezt szeretnék közölni:):

https://www.youtube.com/watch?v=XUbGy3jlo3I

2023. ápr. 29. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!