Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Miért választja valaki az...

Segitseg kérdése:

Miért választja valaki az egyedüllétet?

Figyelt kérdés
A napokban beszélni akartam egy emberrel, pontosabban elmondani neki, hogy nagyon kedvelem, de azt mondta még mielőtt bármit is mondhattam volna neki, hogy nem érdekli az olyasmi, mint a kapcsolat, nem akar ismerkedni, barátokat sem akar és egyedül szeretne meghalni. Nos, én szívesen meghalnék vele egyedül, de miért választja valaki a magányt? Jómagam is introvertált volnék, de ez csak egyszerű introvertáltság lenne?

2023. ápr. 30. 02:31
 1/10 anonim ***** válasza:
83%

Szerintem nem a magányt választja, hanem te nem jössz be neki.

Én egy igazán magamnak való ember vagyok, sosem volt sok barátom, de mára nem maradt egy sem. És nem is szeretnék már egyáltalán barátokat. Egyszerűen azért, mert introvertált vagyok és ahogy öregszem, egyre jobban terhemre vannak az emberek, fárasztó eljárogatni, találkozni, hiába szimpatikus az ember, összességében nekem nem éri meg a ráfordított energiát és a hihetetlen mértékű lefáradást. Mindez nem érvényes a férjemre, az ő társaságát igénylem és élvezem. Szóval még egy hozzám hasonló szociofóbnak is kell társ, nem tudom elhinni, hogy valakinek senkire se legyen igénye.

2023. ápr. 30. 02:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Mindenkinek ezt mondta eddig, tehát most nem gondolom, hogy én volnék a probléma
2023. ápr. 30. 03:33
 3/10 anonim ***** válasza:
79%

Nekem van egy szülőm és egy terapeutám. Ha valamelyikkel összevesznék vagy meghalnának, akkor nem gondolom, hogy pótolni akarnám a létszámhiányt.


Ez nem egyszerű introvertáltság vagy szociális fóbia. Vannak olyan mentális állapotok (azért nem betegségnek hívom, mert nem múlik el), amik drasztikusan alacsony társaságigénnyel járnak. Az ilyen embereknek általában 1-2 közeli családtagjuk van maximum, akivel kapcsolatot tartanak, a többi emberrel pedig muszájból érintkeznek. Mi így vagyunk boldogok.

2023. ápr. 30. 03:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
0%
Tinidramasan hangzik. Baratzonaba rakott
2023. ápr. 30. 03:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Én meg azt gondolom, hogy inkább hagyd békén, teljesen felesleges azon kattognod, hogy mit miért mondott neked.
2023. ápr. 30. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
38%

Nálam csak online barátság fér bele, személyesen senkivel sem akarok összejárni.

Tudod kiknek valók a barátok?Az egyetemista korig bezárólag és a munkanélküli/eltartott/befektetésből élőknek, akik unatkoznak.


Én még egyetem mellett sem éltem társasági életet, az is lefárasztott.

Online belefér, akkor hagyom abba a beszélgetést, mikor akarom, személyesen ezt nem lehet.Olyan, mint a pofavizites rokonlátogatás, azt is gyűlöltem.


Párkapcsolat?Nem.

Az emberek többsége a kölkök, a kölkök után járó ingyenpénz miatt él együtt, meg a fizetéséből egyedül nem élne meg.

Szexpartner, esetleg, de az se bárki.

2023. ápr. 30. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
46%

Nem te vagy a probléma, az tuti. Vannak bölcsebb emberek, akik úgy látják, hogy: A, a magyar tásadalom hanyatlik, elég rendesen; B, sok a használt embber benne; C, a zemberek nem tudnak/nem akarnak konfliktust megoldani, rendezni; D, általában a zembereknek egyedül kell megoldaniuk a problémáikat, akkor meg minek egy társ?

Eze, és egyéb okok miatt választják inkább az egyedüllétet.

2023. ápr. 30. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Én akkor válsztottam a magányt, amikor nem tudtam olyan lánnyal összejönni, aki igazán tetszett nekem. Feleslegesnek tartottam, hogy bárkivel kapcsolatban legyek, aki nem is tetszik igazán. Lett volna több lehetőségem is, de nem tartottam fair-nek, hogy olyan nőknek raboljam az idejét, akik igazából nem is tetszenek. Inkább vártam és keresgéltem, ismerkedtem tovább.
2023. ápr. 30. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Hagyjad... néhányan azthiszik ettől lesznek "vagányak", mint a magányos farkas:D Én szeretek egyedül lenni, otthon gitározni stb, de sosem hagynék ki egy egy jó bulit, ott pedig minden ember dumálok:) Csak el kell lazulni, és akkor nagyon jókat lehet beszélgetni EMBEREKKEL. Ezt a felettem lévőknek írom, mert úgynézki nem tudnak túllépni valami rossz élményen.
2023. máj. 1. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
85%
Barátaim vannak, de őszintén nem értem, hogy az emberek többsége miért akarja úgy leélni a hátralévő akárhány évét, hogy végig kerülget valakit otthon, végig alkalmazkodnia kell valaki máshoz, és kvázi sosem lehet egyedül. Szeretek találkozni a barátaimmal, jó kapcsolatot ápolok a környezetemmel is (gondolok itt szomszédokra, munkatársakra), de ha hazaérek, akkor az én házam legyen az én váram, az a kis biztonságos tér, ahol minden pontosan úgy van, ahogy hagytam, olyan holmijaim vannak - és csak olyanok - amiket én akarok, csend van és nyugalom.
2023. máj. 1. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!