Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Hajléktalanoknak egyszer sem...

Hajléktalanoknak egyszer sem szabad pénzt adni?

Figyelt kérdés

Az valóban igaz, hogy a legtöbb hajléktalan egyszerű naplopó akiknek derogál dolgozni helyette inkább kéregetnek?

Egyik ismerősöm azt mondta hogy az ilyeneknek soha egy fillért nem szabad adni bárhogy is sír-rí, mert valójában csak piára kell nekik és ha egyszer adsz rendszert csinál belőle mindig az előzőre hivatkozva hogy ha múltkor adtál akkor most miért nem.

Ez igaz hogy az ilyeneknek soha semmit sem szabad adni?



2023. máj. 10. 12:53
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos igaz, a hajléktalanok 75%-a inkább csak linkségből hajléktalan akik azért kerültek oda ahova mert soha nem is volt igényük normális életvitelre. És némelyik egyre szemtelenebb lesz, valamelyik egyenesen kikéri magának hogy mi az hogy nem adsz neki. Aki valóban segítségre szorul az megy a hajléktalanszállóra ahol próbálnak nekik segíteni.
2023. máj. 10. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 Kitana. ***** válasza:
87%

Nem mindegyik azért hajléktalan, mert nem volt kedvük dolgozni (más kérdés, hogy sokan az évek alatt megszokják a helyzetet és már nem is akarnak), de az igaz, hogy piára költik, meg max két zsemlére, mire költenék?

Döntsd el te, hogy akarod-e ezeknek az alkoholizmusát finanszírozni, én nem szoktam adni.

2023. máj. 10. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
42%
Engem nem érdekel ki mit gondol, akire indításom van annak mindig adok.
2023. máj. 10. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
90%
Igaz... Sok sztorit hallok: Ha valaki pénzt ad mondják: Csak ennyi? Vagy ha ételt kapnak földhöz vágják méregből... Bocsánat,de adjon nekik akinek 6 anyja van... Menjenek Orbántól kérni a Karmelita elé...tőle van mit kérni...
2023. máj. 10. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
#4 Ilyet is hallottam már, meg hogy kapott egy ezrest erre ilyet szól látott ott még egy ötezrest is.
2023. máj. 10. 13:10
 6/19 anonim ***** válasza:
75%

Miért kell túláltalánosítani? Valóban gyakoribb a piás hajléktalan, de nem mind, sőt, különböző okokból válnak hajléktalanná emberek.

Gyakran betegség okán. A hajéktalan szálló meg általában szerintem nem megoldás, egymást rabolják ki, verekednek, zaklatják egymást.


Megteheted, kérdező, hogy természetben segítesz nekik, pl viszel nekik ételt, de ne feledd: ők is emberek! Vedd figyelembe, van-e ételallergiája, vegetárius-e, beteg-e, meg tudja-e rágni az ételt, vagy csak a pépeset eszi. Nyilván nem luxus kajáról beszélek, de ha nem eszik pl húst, akkor ha viszel neki pl egy-két szál sárgarépát, vagy amit tudsz, örülni fog, ha normális.


Ne feledd: ezek kinyszolgáltatott, nyomorult, sokszor beteg emberek, és ezért nem kapnak munkát sok esetben. Nyilván léteznek koldus maffiák is, főleg gyerekeiket bevonva -eljátszatják pl a gyerekkel a sántát, stb-, tehát legyél körültekintő.


Az egyén a lényeg. Az egyik ember ilyen, a másik olyan. Mérd le, hogy tudja-e értékelni a segítségnyújtásodat. Ha nem értékeli, legközelebb ne adj neki semmit.

2023. máj. 10. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
Én is azt mondom, ha valóban segíteni akarsz akkor ruhával és étellel segíts. Amelyik eldobja az ételt az felőlem ott is rohadhat, annak 100% hogy csak ivásra kellene a pénz.
2023. máj. 10. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
Én soha nem adok senkinek pénzt. Ha a hajléktalanokat szeretném támogatni akkor ételt adnék nekik de ezt sem teszem.
2023. máj. 10. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%
Senkinek nem adok, egyre tobb olyan aki csak ugy odamegy, megkerdezi, hogy nemtud-e valtani, vagy van-e kis aproja. Aztan lattam hogy cigit akar venni, vagy sort…
2023. máj. 10. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
51%

Hát, elviselni a mindennapos megaláztatást, a koszt, a hideget, ez nem hiszem, hogy szabad választás kérdése. Inkább depresszió, egyéb pszichés zavar eredménye. Olyan is van, hogy valakit szélhámosok kiforgatnak a lakásából, trükkökkel...

Alapvetően egy társadalom eldönti, hogy milyen értékek mentén szervezi magát. Jelenleg nem olyan fontos, hogy mindenkinek legyen hol laknia, ezért ezt nem oldjuk meg. Ma inkább fontosabb, hogy az abban tehetségesek végtelenül gazdagodhassanak. Ezt tekintjük a szabadság elérésének útjának.

A világ 8 leggazdagabb embernének a vagyona akkora, mint a legszegényebb 2,5 milliárd emberének. Jelenlegi értékrendünk szerint ez így helyes. Ez egy döntés, egy közmegállapodás. Ugyanilyen közmegállapodás, hogy a természet egésze feláldozható a további gazdasági növekedés (értsd gazdagodás) érdekében. Ehhez (kicsit dogmatikusan) ragaszkodunk. Vizsgálják a pénz pszichére gyakorolt hatását, sokaknál úgy hat, mint a drog. Legtöbben ezzel sem érezzük, hogy gond lenne. Persze akinek a pénz drog, az nem tud szabadon gondolkodni.

Szeretjük vizsgálgatni, hogy ki miért hajléktalan, viszont azt nézni, hogy ki miért gazdag, az eléggé tabu. Ők a sikeresek, rájuk akarunk hasonlítani. Nagy téma...

2023. máj. 10. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!