Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Meggyőző beszéd fejlesztés ?

Meggyőző beszéd fejlesztés ?

Figyelt kérdés

Nemrégiben feltettem egy kérdést amiben arra voltam kíváncsi, hogy hogyan lehet a beszédet fejleszteni, hogy hosszasan, összetett mondatokban beszéljek. Ebben a témában beszereztem két könyvet is:

-Allan Pease: Szóbeszéd

-Emma Sargent: Társalgás


Egyúttal elkezdtem nézni a Dallas sorozatot. A párbeszédek fogtak meg benne. Elkezdtem összegyűjteni párbeszédekben elhangzó kulcsfontosságú mondatokat, szavakat. Néhányat említenék:


-van egy kis gondom Harry, eddig mindig számíthattam rád, remélem így lesz ezúttal is


-nem számítottam rá,hogy eljössz.

-a meglepetés az élet showja.


-értsd meg.

-hát persze, hogy megértem.


-ki hatalmazott fel így ?

-a világon senki, magam döntöttem igy.


Bármilyen párbeszédben tudnak frappáns választ adni, és én ezt szeretném valahogy megtanulni. Egyszerűen nekem nem jutának ilyen mondatok az eszembe amiket mondhatnék.


Van valami tippetek ami egy, mondhatni ki taposott ösvény az ilyesfajta tanuláshoz ?



2023. júl. 3. 21:34
 1/2 anonim ***** válasza:

Olvass sokat, nem csak "tankönyveket" hanem regényeket vagy igazából bármit.

Olvass utána a retorikának.

2023. júl. 17. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Ment a like, egy kicsit elbíztam magam a tanácsodat illetően, ezért nem írtam rá egy kis ideig. Regények terén milyen könyvekbe lehetne bele kezdeni ?
2023. júl. 30. 17:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!