Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Mindig önbizalom hiányos...

Mindig önbizalom hiányos voltam, és nem mertem megnyilvánulni, még a haverjaimnak nevezett emberek között sem, mivel gimiben, piszkáltak, gúnyoltak. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés

Nem jól indultak az egyetemi éveim sem, mivel valószínűleg itt is érződött a kétségbeesésem, és az, hogy nem bízok magamban és a tudásomban. Szociális fóbiám van, emiatt sokszor nehéz emberek között lennem. Bár szeretek emberekkel időt tölteni, de eljutottam arra a pontra, hogy nincs igazán kivel, időt töltenem.


Ez így pedig nem lesz jó a továbbiakban, változtatni szeretnék, de itt már nem fog menni, úgy érzem. Most viszont elkezdtem Antidepresszánst is szedni.


Magamból kell majd valahogy energiát merítenem, mert így mindenki csak rám fog taposni.


A külsőm az egész jó, egész helyes srác vagyok, most is van barátnőm, ezzel nincs probléma, de ha ilyen leszek nehéz lesz megtartani bárkit is.


Nem szeretnék többé ilyen kétségbeesett lenni, mit tehetnék?


Korábban is tettem fel itt kérdést, viszont azzal van a problémám, hogy még fiatal vagyok, de telik az idő.


Ha elkezdenék thai boxolni az szerintetek segítene?


Mert kezdek kifutni az időből és nem akarok ilyen maradni, addigra is mire munkába állok. Mármint abban a dologban amit elvégeztem, mert jó az nyilván hogyha sikerül elvégeznem ezt a diplomát, viszont önbizalom, barátok és a későbbiekben nő nélkül, vagy csak minimális eséllyel a barátnőre stb-re elég nehéz lesz. Sajnos nem vettem olyan komolyan a tanulást, mert szüleim folyamatosan erőltették, és egyszerűen teljesen tönkre tették ezzel, a nyitottságot erre a dologra.

Mostmár viszont szeretnék majd tanulni is, csak így a történtek után, abban nem vagyok biztos, hogy mit.

Ezért fogok dolgozni előtte.


Ezért gondolkoztam szakváltáson is és azon, hogy adott témákban fejleszteni fogom magam.


Most a pénzügyen gondolkodok, és abban hogy egy év alatt átolvasok, áttanulmányozok mindenféle szakkönyvet, és elkezdek befektetni a pénzből amit keresek, aztán pedig elköltözök itthonról, és elmegyek Pestre egyetemre, koliba.


Ezek a dolgok segítenének nekem, és az önbizalmamon?



2023. máj. 11. 07:49
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Tehát a külső adottságaimmal, nincs igazán gond, mert viszonylag vékony, de izmos a testfelépítésem. És újra elkezdtem edzeni.
2023. máj. 11. 07:53
 2/12 anonim ***** válasza:
51%

Sajnos az agyatlan, haszontalan rabszolgaképző közoktatásban nem tanítják meg, hogyan kell olyan szokásokat kialakítani, hogy megfelelő lelki beállítódással, önbizalommal (értékvezérelt élet) teli fiatalok kerüljenek ki az életbe.


Az önbizalom, a fejünkben lévő értékvezérelt gondolkodásban vetett (elhinni, azonosulni stb.) bizalom.


Tehát határoz meg az értékeiket, majd gyakorló be őket, válj eggyé velük.


Illetve ajánlom az értékelemzés módszertanát.

Segít helyrejönni.

2023. máj. 11. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Bocsánat.

Jav.


Tehát határozd meg az értékeidet, majd gyakorlód be őket, válj eggyé velük, cselekedj minden nap az értékeid szerint.


Így helyre fogsz jönni, mert minden egy gondolattal kezdődik.

2023. máj. 11. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Kérdező: ha egyedül nem sikerül a változtatás, pszichológus segíthet.

Ne járj úgy mint én, egész életemben ezt a "stratégiát" követtem, akkor is elnyomtam az érzelmeimet, amikor az életben számos módon ért igazságtalanság (hazugsággal beárultak a főnöknek, kolléga jellemtelenkedett, stb-stb-stb).

Utáltam magam, mert nem állok ki önmagamért, mert nem védem meg magamat, mert elviselem a szemétséget...

Sok ember van, aki megérzi hogy céljainak megfelelően "felhasználhat" - lelki értelemben.

Változtass mielőbb.

2023. máj. 11. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Antidepresszánst ki írt fel? Neki hogyhogy nem mondtad, hogy segítségre van szükséged? Pszichiáter, pszichológus, hosszútávó terápia gyerekkortól feldolgozva a traumákat, kire vezethető vissza, hogy ilyen lettél, ki nem támogatott.

Egyedül ez nem fog menni, csak valóságos, emberi segítséggel.

2023. máj. 11. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Voltam már pszichológusnál, és elmentem, pszichiáterhez is utána, ő írt fel gyógyszert. A szüleim támogattak, meg szerettek, nem azzal van a probléma, inkább talán a túlféltésükkel volt a gond. És az, hogy túl sokszor bele nyúltak, a dolgaimba, a rutinjaimba, minden terhet leakartak venni rólam. Vagy csak szimplán, jobbnak látták, hogyha ők csinálják meg akkor az gyorsabb, mit sem törődve azzal, hogy én azt is kudarcnak élhettem meg. Mivel piszkáltak a suliban, otthon sem volt jó, ahogy csinálom a dolgaimat stb.
2023. máj. 11. 08:27
 7/12 anonim ***** válasza:

Kérdező: aki végez terápiát, olyan pszichológushoz menj.

A pszichiáter által felírt gyógyszer (a lelki okok feltárása és pszichológus által történő terápia nélkül) csak ideiglenes, tüneti megoldás, szerintem.

2023. máj. 11. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Nem, a szüleid sajnos nem támogattak és nem szerettek. Kontrolláltak, megmondták a dolgokat, megcsinálták, kitisztítottak mindent előtted, mint valami hókotró autó. Innen jön. Csak be van csomagolva abba, hogy "jót akarunk neked". Ezt piszok nehéz felismerni, azért lettél ilyen.

Terápia. Nem 2 alkalom, nem 3, akár évek is lehetnek. Mélységfüggő.

2023. máj. 11. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Hát igen valószínű, viszont már az is jobb, mint a semmi, de fogok terápiára is menni.
2023. máj. 11. 08:45
 10/12 anonim ***** válasza:
Szerettek, csak azt gondolták: "ha majd mindent megcsinálunk, megkímélünk hogy csak tanulnod kelljen", az majd jó lesz.
2023. máj. 11. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!