Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Ha valaki bullyingol az ellen...

Ha valaki bullyingol az ellen hogy lehet védekezni?

Figyelt kérdés
Ha megaláz és gúnyol egy személy egy társaságon belül csak a maga szórakozására akkor az ellen hogy lehet védekezni úgy hogy többet ne merjen ilyet tenni.

2023. aug. 15. 06:24
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
87%
Állas egyenes jobb és bal horog.
2023. aug. 15. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%

Viszonozni kell a dolgot. Meg kell őt is alázni, beszólni, megsérteni. Semmi se tabu, ha pl fogyatékos a gyereke/megcsalja a párja/elvált/stb azt is fel lehet használni. Ezekkel a dolgokkal lehet igazán célba találni és fájdalmat okozni neki.


A "rá kell hagyni", "majd abbahagyja", "tudja mindenki hogy ő a hülye, ne ereszkedj le a szintjére" megközelítések sose működnek, csak jobban fog zaklatni.

2023. aug. 15. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
Igen igazad van. Azt sejtettem hogy valami fájó pontra kell neki célozni, de gondolom azért nem mindjárt a legfájdalmasabbal kell kezdeni. Hogy lehet megtudni mi az amire ő nagyon fájó pont és megfelelően használni ellene úgy hogy utána csendben maradjon?
2023. aug. 15. 06:34
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell ráhagyni és ne beszélj vele kedvesen. Mindenki ezeket mondja, de ettől csak rosszabb lesz
2023. aug. 15. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
58%

Én egy olyan módszerről hallottam, hogy nyugtázd az állítását, és viszonozd mindig valami "bókkal".


Valahogy így:

- Hülye vagy!

- Hát igen, nem én vagyok a legélesebb kés a fiókban de szerencsére rád mindig lehet számítani.

- A pulcsid is ronda.

- Ebben is igazad van, de hát nekem nincs olyan kifinomult jó ízlésem, mint neked.


Ez azért működik, mert aki bullyingol, az épp azért csinálja, mert látja, hogy fájdalmat okoz neked, ebből merít energiát, plusz dominálni akar. Ha visszatámadsz, könnyen előfordulhat, hogy csak egy erősebb megtorlásban lesz részed, hiszen helyre akar rakni a hierarchiában, és a korábbi megszégyenítést is meg akarja bosszulni.

De ha azt látja, hogy nem hat rád komolyan a csipkelődése, és te még kedves is vagy, azzal tehetetlen, és felhagy vele.

2023. aug. 15. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Utolsó értem mit akarsz mondani, de szerintem ez kevés. Ettől több kell.
2023. aug. 15. 06:57
 7/19 anonim ***** válasza:
73%

5-ös, ezt a módszert én elég megalázkodónak érzem. Soha a büdös életben nem mondanék ilyeneket saját magamról!

Én ezeket úgy kezelem, hogy kb vérig sértem, aztán konkrétan beleállok a képébe és közlöm, hogy vagy leboxoljuk vagy befogja a mocskos pofáját. E

2x volt ilyen életemben de egyik sem akart boxolni! 😀

2023. aug. 15. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Szerintem az a legintelligensebb megoldás hogy ha az ember eléri hogy a másik megalázza önmagát és akkor gyakorlatilag megnyerte a helyzetet.
2023. aug. 15. 07:14
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

Erre gondoltam:

[link]

2023. aug. 15. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
Amit a #5-ös ír az esetek 99,5%-ában nem hogy nem válik be még jobban fognak bullyingolni. Senki ne mondjon ilyeneket…
2023. aug. 15. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!