Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Miért ilyen nélkülözhetetlen...

Miért ilyen nélkülözhetetlen az alkohol szerepe a magyar kultúrában?

Figyelt kérdés

Két idegen között a legrövidebb út az ha együtt isznak. Elvitathatatlanul nagy közösségteremtő erőt tulajdonít a magyar kultúra az alkoholnak. Családi ünnepség, baráti találkozó meg általában minden társasági esemény szinte elképzelhetetlen alkohol nélkül.

Sokan vannak akik kis túlzással istenítik az alkoholt, mintha a mennyországból jönne. Jópár olyan ismerősöm van, akin szinte sose látni különösebb érdeklődést vagy lelkesedést semmi miatt sem, de ha alkoholról van szó úgy fellelkesesik mintha eufóriát okozna neki. Az alkohol a férfiasság szimbóluma, minél többet iszol annál inkább "alfa" vagy.


Lehet, hogy én működök másképp de nekem nem okoz akkora boldogságot vagy felszabadultságot az alkohol ezért nem értem, hogy mások értékrendjében miért áll ilyen jelentős helyen. Ha egy buliba felszabadult a hangulat, akkor én pontosan ugyanolyan felszabadulttá válok mint a többiek, mert átveszem az esemény szellemiségét, hangulatát, akár zéró alkoholfogyasztás ellenére is.

Az íze sem kellemesen szerintem, nem mondom, hogy nincs olyan alkoholfajta ami finom, de a többsége nem az.

Persze ha sokat iszok akkor én is elértek egy ilyen boldog kába állapotot, de ha kevesebbet akkor meg semmi hangulat javító hatást nem tapasztalok magamon.


Miért nem mondjuk a nutellás palacsinta van az alkohol helyén a társadalomban? Sokkal finomabb, mint bármelyik alkoholfajta, nagyon nagy boldogságot okoz, ráadásul kevésbé káros is.



2023. aug. 15. 21:53
 1/8 Kitana. ***** válasza:
44%

Ha annyi nutellás palacsintát ennék, amennyi alkoholt iszom, már elvitt volna a cukorbetegség vagy 120 kiló lennék.


Egyébként meg más, amikor az alkoholtól vagy felszabadult, a legjobb beszélgetéseim majdnem mind az ilyen ivós összejöveteleken vannak, mert ilyenkor mindenki őszinte, nem gondolkodik sokat a válaszokon, akármilyen téma szóba kerülhet.

Nyilván az ember jó esetben józanul sem szorong a haverjai, barátai előtt, meg nem titkolózik, csak vannak, akik nem nyílnak meg annyira.

2023. aug. 15. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Darius- ***** válasza:
67%
Régen, amikor nem volt még tévé sem mentek a férfiak a kocsmába. Nutella akkor még nem volt.
2023. aug. 15. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Igen, ez logikusnak tűnik, hogy nem elég nyitottak, magabiztosak az emberek nagyátlagban, hogy elmondják a valódi érzéseiket és gondolataikat és azt cselekedjék amit a pillanatban jónak látnak és ezt az alkohol által tudják levetkőzni.

A nutellás palacsinta helyére bármi behelytesíthető, az almaszörptől kezdve, a fügén át bármi

2023. aug. 15. 22:23
 4/8 anonim ***** válasza:
89%

Magyar kultúrában?!

Ja!

Egyszer átlagban összeszámolták, hogy a Dallas-sorozatban összesen hány száz liter viszkit fogyasztottak.

Tippelj!

😁

2023. aug. 15. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
24%
A nutellás palacsinta cukor, szénhidrát atombomba.
2023. aug. 15. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
19%

Majdnem az egész világra jellemző a dolog. Az alkohol felszabadít és bódultságot okoz a legtöbb embernél. Kiszakítja őket a mókuskerékből, ezért pozitívnak tartják.

Nincs ezzel amúgy baj, a normális alkoholfogyasztás nem rombolja az ember életét. És azt is észrevettem, hogy már erőltetve sincs annyira. Régebben többet ittam, jobban bírtam. Most néha elmegyek inni ismerősökkel és csak iszok egy kólát vagy ilyesmi. Régen volt ebből beszólás meg itattak volna, most már nem. Másoktól is ezt hallom.

2023. aug. 15. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
75%

"Nyilván az ember jó esetben józanul sem szorong a haverjai, barátai előtt, meg nem titkolózik, csak vannak, akik nem nyílnak meg annyira."


Persze aztán mindent kibeszélnek ami nem a társaságra tartozik. Szerintem épp ezért van, akiket itatnak, abból az információt ki akarják szedni. Ennyit a jó "barátokról", haverokról. Ha valaki valamit el akar mondani, elmondja alkohol nélkül is.

A vadnyugaton is az volt a menő aki bírja a piát öntudatlan állapot nélkül.

Ez ilyen harci eszköz.

2023. aug. 16. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
22%
A magyar kulturaban epp hogy nincs szerepe az alkoholnak. Sok az alkoholista, a maradek meg azt hiszi, hogy a kulturalt alkoholfogyasztas, a bor pl mint az etkezes resze az szinten alkoholizmus, illetve hirbol sem ismerik.
2023. aug. 16. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!