Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Amikor valaki közli a közösség...

Amikor valaki közli a közösségi médián, hogy egy darabig nem lesz aktív és nem fog üzenetekre válaszolni, akkor miért ír hirtelen mindenki, hogy miért kell szünet/hová tűnt/miért nem válaszol/mi a baja/stb.?

Figyelt kérdés

Saját példám. Nem figyelemfelkeltési céllal teszem, egyszerűen közlöm, hogy akivel minden nap rendszeresen beszélek, ne várjon választ. Nem akarom nekik mind egyesével leírni, hogy most bármilyen okból nincs kedvem beszélgetni, és nem akarok szó nélkül eltűnni, mert akkor másféle aggodalomtól fűtve árasztanak el üzenetekkel.


Semmilyen negatív kicsengése nincs (és korábban sem, többször tettem már ezt), mégis özönlenek az érdeklődő/támogató/aggodalmas üzenetek, amire értelemszerűen választ várnak, hiába mondtam, hogy nem fogok válaszolni - és most ezzel nyomasztanak.


Ti mit tennétek ilyen helyzetben, ha ezt látjátok egy barátotoktól, illetve, ha nektek kell egy kis szünet, hogy kezelitek a kapcsolataitokat?


Még egyszer mondom, nem figyelemfelkeltés volt a célom, csak tájékoztatás.


A válaszokat köszönöm.


2023. aug. 22. 13:44
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
93%
Eszembe nem jutna ilyen carságokat kiírkálni, ezt tipikusan a figyelemre vágyók teszik.
2023. aug. 22. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek az egyessel, minek írod ki? Ha naponta beszéltek akkor úgyis szóba kerül hogy kell egy kis szünet, ha nem akkor meg nem kell tudnia róla. Ha mégis hiányoznál akkor majd ha visszatérsz írsz nekik.
2023. aug. 22. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
91%
Ez kb. egyenertékű azzal, mikor valaki minden kommentár nélkül kirak egy fekete profilképet, aztán mindenki találgathat...
2023. aug. 22. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha nyilvános bejegyzésbe írod ki, akkor persze, hogy megrohannak, mert ezt figyelemfelkeltésre szokták használni. Ha tényleg csak annyi a célod, hogy most ne keressenek, azoknak írd meg privátban az érintetteknek, akikkel tudatni akarod. Például nekem van max 10 ember, akivel viszonylag gyakran beszélek. Nemrég voltam szabadságon és elutaztam. Az egyik ilyen egy szomszédom, neki külön szóltam, hogy ha esetleg a postás letenne valamit a lábtörlőmre (volt már ilyen), azt vigye be magához. De mondjuk az x-edik volt osztálytársammal, akivel csak a sulis emlékek kötnek össze, nem akarom tudatni, hogy nem leszek elérhető.
2023. aug. 22. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
91%

"Még egyszer mondom, nem figyelemfelkeltés volt a célom, csak tájékoztatás."

Ha ez igaz lenne, privát üzenetben írtál volna az érintetteknek.

2023. aug. 22. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

"Nem figyelemfelkeltési céllal teszem"


De, kifejezetten azzal teszed. Átlag ember nem fogja ezt világgá kürtölni. Bár átlag ember eleve nem túl aktív az ilyen online szarokon.


Akikkel meg beszélsz minden nap, azoknak csak oda tudod írni, hogy "figyu tesó, most pár napig nem leszek, mert csak".

2023. aug. 22. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem figyelemfelkeltés ilyet kiírni. Normális felnőtt emberek nem gőzölnek ha a másiknak van pár sűrűbb napja és nem lóg annyit a chaten.
2023. aug. 22. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is ha nem akarsz figyelmet kelteni, akkor ne írd ki. Max lehet írni egy sablon üzenetet ugyanezzel a szöveggel, azt elküldeni annak a pár embernek akikkel szoktál beszélni. Vagy ha keresnek akkor megírni, hogy "Ne haragudj, fáradt vagyok mostanában, kicsit hanyagolom az online életet." De egy ilyet kirakni a faladra nagyon drámai (és kicsit nevetséges).

Ha nincs kedvem beszélgetni, akkor 1-2 napig nem válaszolok senkinek. Vagy csak röviden reagálok. De nem is írkálok napi szinten tucatnyi emberrel.

Egy barátom sem írt még ki ilyet soha. Őszintén szólva nem tudom mit csinálnék ha az az 1-2 tényleg közeli ember rakna ki ilyet, akiknek érdekel a hogyléte. De talán pont azért vagyunk barátok pont velük mert nem írkálnak ki ilyesmiket.

2023. aug. 22. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Figyelem-és önbizalomhiányos vagy. Ez a te részed.

Az övék pedig a katasztrófaturizmus, ami nagyon elterjedt program Magyarországon. Nem rád kiváncsiak, hanem a problémádra, hogy lehessen miről beszélni rólad másokkal. Ezért kerdezik, hogy mi a baj.

Az igazi, emberi kapcsolatok, amúgy is tudják, ha van valami az életedben, nem kell kiposztolni.

Neked nincs igazi, ez is látszik. Ezért posztolsz.

2023. aug. 22. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
75%
mákostészta lekvárral nem jó , és te nem is akarod ezt az extra figyelmet még le is írtad ha le van írva akkor az biza úgy van
2023. aug. 22. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!