Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Mi történik a korosztályunkkal...

Mi történik a korosztályunkkal? Ennyire megváltozott az értékrendünk? Kérdések a Z és Y generációval kapcsolatban. Többi lent.

Figyelt kérdés

Nagyon sok ismerősöm olyan elképesztő hátszelet kap otthonról, hogy az ember csak úgy pislog, és nem hogy kezdene valami nagyobb dolgot az életével, ő csak úgy el van teng-leng, valamit dolgozgat jobb esetben. Azonban inkább örököl, és/vagy megvesznek neki dolgokat, azokat pedig meg se becsüli. Az autó, és egyéb eszközök (pl: telefon) náluk státuszszimbólum, és ha a saját pénzedből huszonéves koraid elején nem veszel 2-3-4 milliós autót, akkor kb. ki vagy röhögve, és le vagy nézve az ő szülei által vásárolt autójából. Végzettség és valamilyen szakértelem sehol (hozzáteszem nem a papír teszi az embert, hanem a viselkedése), de mindezek ellenére valahogy mégis képes lányokat bevonzani, pedig legjobb esetben érettségi éppenhogy megvan.


Ezek ellenére mérnöki vonalon dolgozom, és tanulok egyaránt, gályázom, hogy valaha legyen egy telkem, házam, lakásom, akármim, egy jobb autóm (olyan ami nekem tetszik, nem pedig ami másoknak), de mindezek ellenére mégis úgy érzem, hogy nem haladok egyről a kettőre. A hölgyeknek szinte egyáltalán nem is imponáló, ha tanult vagy, vagy normális, ha nincs xy millió ft-os autód, vagy drága telefonod. Röviden szerintem nagyon kifordult magából ez a világ, és elképesztően megváltozott az emberek értékrendje, főleg ezekben a generációkban.


Kedves korosztályom. Tényleg ezek vagyunk? Ennyire csak az anyagi dolgokkal foglalkozunk? És kedves korosztályombeli hölgyek. Tényleg ennyire nem számít, ha valaki suttyó, emellett két számot nem tud összeadni, de cserébe van pénze?


(Végére hozzátenném, hogy ezeket a dolgokat majdnem minden korosztályban megtapasztaltam már, azonban a sajátomban különösképpen érződik.)


23F



2023. szept. 2. 20:23
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
37%

Igen sajnos ez van...


17/f

2023. szept. 2. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
88%
Nagyon nagy réteget jelöltél meg. Az Y generációba még az 1980-as években születettek is beletartoznak. Én 1990-ben születtem, tehát Y vagyok. 10 évvel vagyok idősebb, mint te, de nekem teljesen mások az értékeim, mint amiket ide leírtál. A tőlem idősebbekre az jellemző, mint rám leginkább. Ők már családos emberek.
2023. szept. 2. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
92%

Nem értem mi a kérdés.

Leírod, hogy mindenkinek a pénz számít, utána, hogy te is azért gályázol, amiért más.


Csak van, akinek keményebben kell érte dolgozni.


Te is ugyanúgy a fogyasztói táradalom, tagja vagy, és gályázol.

2023. szept. 2. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
53%
Nem kell drága verda,telefon csak jól kell kinézni. Ennyi a kulcs
2023. szept. 2. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
41%

#4


Pontosan.


Sokkal vonzóbb egy sportos csóró, mint egy gályázó, dagadt mérnök.

Az aranyásók között kell keresnie, akinek mindegy, hogy néz ki a pasi csak tartsa el!

2023. szept. 2. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
27%

Jajj valami nagyon gáz társaság vehet körül. Amit nem értek, mert műszaki egyetemeken nem ez a jellenző.


22 éves nő vagyok. Van pasim, szintén 22 éves. Nincs kocsija, se drága telefonja, sőt perpillanat se munkája se diplomája.


Egyetlen korombelit ismerek (amúgy Budán nőttem föl, tehát ez sokat elmond), akinek van autója, egy nagyon nagyon öreg tragacs, de imádja. Senkit nem érdekel az ilyesmi. Én pl nem is akarok autót vagy talán majd ha lesznek gyerkőcök jópár év múlva.


Kevés embert ismerek aki nem ment vagy készül menni egyetemre (bár ez lehet a sznob budaiságom miatt van)


De ne is haragudj, ha neked lenne gyereked nem támogatnád? Hogy tanulhasson és ne csússzon mert dolgoznia kell? Nem adnál neki alapot? Ha gazdag lennél 50 évesen, nem a gyerekeidre költenéd a felesleges pénzed?


Én nem érzem lemaradva magam. Tanulok, szerzek tapasztalatot, fejlődik a karrierem. Emellett boldog párkapcsolatban élek, halad az életem ilyen téren is, pl összeköltöztünk. Emellett vannak barátaim, hobbim, fejlődök rengeteg dologban, szépen lassan felnövök. Nem kell nekem szuper telefon, se autó. Nem ebben mérem a haladást. És szerintem az emberek többsége így van ezzel, értelmiségi körökben, ahová elbileg tartoznod kéne mérnökként, pedig szerintem 80% felett vannak a (ebből a szempontból) normálisak.


(Nem akarom ennyire megkülönböztetni a diplomásokat meg nem diplomasokat, szimplan annyi, hogy ha valaki egyetemre jár nagyobb eséllyel kerül értelmes társaságba illetve munkahellyel ugyanaz. Ezért feltételezem hogy ha valaki mérnök, főleg mérnököket ismer. Nem gondolom hogy a diploma okossá tesz, megpróbáltam szereztem egy diplomát, de nem érzek változást. 😜)

2023. szept. 2. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

3-as:

Igen, hiszen ebből élek én is, ahogyan te is. A lényeg csupán az, hogy mennyire becsülöd meg, amit kapsz érte, főleg ha a nagy része annak a vásárolt dolognak nem is a te pénzedből van.


5-ös:

Nem feltétlen ül minden mérnök a gép előtt és a 72 kilómmal és 178 centimmel nem hinném, hogy dagadt mérnök vagyok. Köszi az értelmes választ.


6-os:

Persze ha van gyereked, akkor megpróbálod megadni neki a lehető legtöbbet. Ezzel nincs gond, én is ezt tenném, DE amikor azt látod, hogy veszel neki egy autót, aztán mondjuk rommá töri, veszel neki egy másikat és azt is összetöri, és teljesen nem érdekli, akkor azért elgondolkoznál te is igaz? És ez csak egy példa volt. Nem mondtam, hogy az egyetemen vesznek körül ilyen emberek, sőt ott nagyon is nem ilyenek az emberek, mint ahogy te is írtad, és jó hogy ez máshol is így van. Azonban az egyetem egy szűk réteg, és onnan kilépve pedig nem érzem azt, hogy az átlag huszonéves emberek ugyanazt az értékrendet képviselnék, mint amit például szaktársaim. Tehát a nagyobb réteg képviseli a rosszat, csak erre szerettem volna kilyukadni.


Egyébként mindenkinek köszönöm szépen a választ.

2023. szept. 3. 07:06
 8/17 anonim ***** válasza:
60%
Igazán nincs mit!
2023. szept. 3. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a boomer generáció is volt ennyire anyagias, de akkoriban ezen anyagi javak (lakás/ház, autó stb.) megszerzése elérhető volt. Tehát fiatalon, párválasztádnál nem nézték annyira, hogy ezek megvannak-e, mert tudták, hogy házasság után, közös munkával ezeket megszerzik. Viszont manapság egy jó életszínvonal -ahogy írtad- hátszél nélkül kb. elérhetetlen. Medián bérből sem lehetne egy normális lakásra összegyűjteni, szóval ezért manapság a mostot nézik, vagyis van-e most háza, autója stb-je, mert tudható, hogy ezeket már nem lehet közös munkával, belátható időn belül (pl. 6-8 év) megszerezni.
2023. szept. 3. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
0%

Ha nem vagy kövér, csak átlagosan puhány, attól sem leszel vonzó szexre.


Munkamániás, karrieristával nem mindenki jön össze.

Pláne ez a boomer szöveg, hogy "jaj a mai fiatalok".

2023. szept. 3. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!