Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Valóban igaz lehet ez a...

Valóban igaz lehet ez a megállapítás a 13-14 évesek alkoholfogyasztásával kapcsolatban? Hogy gondoljátok?

Figyelt kérdés

Nem az, hogy kipróbálják, meg hogy alkalmanként fogyasztanak, hanem hogy "masszívan isznak" - osztotta meg tapasztalatait Sebestyén Balázs, amit a szülőin hallott az ofőtől.


[link]


2023. szept. 11. 08:07
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Jaj, hagyjuk már. Amikor én általános iskolás voltam akkor is voltak 12-14 évesek, akik alkoholizáltak. Egyes csoportokban ez még menő is volt. Pedig ennek már lassan 20 éve.
2023. szept. 11. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
69%
Buliba vagy falunapon mi is ittunk 12-13 évesen.
2023. szept. 11. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

De itt most nem ez a kérdés, hanem hogy ebben a korban tényleg "masszívan isznak", vedelnek, mint ahogy ő itt sugallta?

Persze hogy mindenki kipróbálja ennyi idősen, ez mindig is így volt, nem is ez most a lényeg.

2023. szept. 11. 08:34
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Sebestyén Balázs liberális gyereknevelési elvei úgy tűnik, elkoptak az elmúlt időben. Ugyanis amikor a gereke még nem 13-14 éves volt, hanem csak 2, ezt nyilatkozta a Nők Lapjának:

"– Örül, ha a fia csatát nyer a homokozóban?

– Már most úgy veszi el a négyévesektől a lapátot, hogy a gyerek nem mer visszaszólni sem. Mondom neki persze, hogy Beni, ne csináld, de közben baromi büszke vagyok. Inkább ő vegye el, mint hogy tőle vegyék el. Nem fogok álszentül rászólni az anyukák legnagyobb örömére, hogy jaj, Beni, menj és add vissza. Mondok valamit, de csak hogy ne utáljanak. És közben azt gondolom, rendben, akkor a lapát megvan, a kis tökös, hogy megszerezte. Mert a mai világban ezekből a gyerekekből lesz valami."

Most meg hirtelen jajgat, hogy ezek a mai fiatalok, milyen szörnyű, stb?

Gyanítom, hogy az osztályfőnök erősen túlzott amúgy. 13-14 évesen a gyerek kipróbál ezt-azt, kipróbáltuk mi is, az ofő is. Egy deci bortól meg jobban fejre állnak, mind a felnőttek egy litertől. Ha ez a "masszív ivás", akkor ezen mindenki átesik.

Az én fiam amúgy ennyi idős, és nem iszik. Annyit semmiképp nem, hogy észrevegyem. Biztos kóstolta már a sört, na bumm, én is voltam hetedikes.

2023. szept. 11. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

"De itt most nem ez a kérdés, hanem hogy ebben a korban tényleg "masszívan isznak", vedelnek, mint ahogy ő itt sugallta?"


Kérdező, nem lehet általánosítani, mivel nem mindenkire jellemző. Mint már írtam, 20 évvel ezelőtt is volt ugyanebben a korcsoportban, akik vedeltek, de mi pl. nem ittunk alkoholt.

2023. szept. 11. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk konkrétan egy ember volt aki tényleg ivott időnként, legalábbis az elmesélése alapján, hogy ebből mi igaz passz. Az biztos, hogy nagyon menőnek tartotta magát, de szerintem több volt benne a túlzás,mint a valóság. Lássuk be, kamaszként(is) mindenki szeret túlozni a tanárok meg az ilyet max osztályfőnökin kitöltött kérdőívből tudhat. Nem hiszem el, hogy sok olyan van aki azokat komolyan vette és tényleg az igazat írta bele
2023. szept. 11. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
75%

Sebestyén Balázs az anyját is leszopná azért, hogy róla beszéljenek. Katasztrófa, ami lett belőle.


Egyébként, igen, a fiatalok alkoholfogyasztása problémás, de hát volt kitől tanulni. Én is abban nőttem fel, hogy családi összejövetelkor első dolog inni, aztán a harmadik, a kettő között bejövünk az ajtón is. Meg ugye nem magyar/férfi, aki nem iszik, azért rossz a gyomrod, mert nem iszol stb.

2023. szept. 11. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
75%
Szerintem mindig is így volt, hogy hétvégén kiütik magukat. Nem mindenki, de azért elég sokan. 30 éve is így volt.
2023. szept. 11. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
#7 Amúgy igen, nálunk konkrétan nagybátyám tukmálta rám az alkoholt már nagyon kicsi koromtól, merthogy kóstoljam már meg, kamaszkoromtól meg már a szüleim is, és egyenesen én voltam a rossz, amiért nem akartam beb*szni a családdal. Barátnőm konkrétan az osztályfőnökkel rúgott be a kiránduláson. Szóval ha a felnőttektől ezt látják a (kis)gyerekek, akkor mi az istent várunk? A kérdésee válaszolva szerintem reális hogy egyre több gyerek iszik, hiszen ezt látják otthon, a filmekben, meg tulajdonképpen mindenhol. Persze ez még mindig nem jelenti azt, hogy minden egyes gyerek iszik mint a gödény, általánosítani nem lehet.
2023. szept. 11. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem igaz.
2023. szept. 11. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!