Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » A mai világban már nincs az a...

A mai világban már nincs az a klasszikus kocsmázás?

Figyelt kérdés
A klasszikus kocsmázás alatt azt értem, hogy munka előtt/után mennek az emberek kocsmába vagy ha haza megy, akkor utána megy a kocsmába és ott söröznek, stampoznak.
2023. okt. 1. 16:01
 1/10 anonim ***** válasza:
91%
Gyere ki falura, a kőművesbrigád ott iszik már reggel 6kor nálunk, meg a napszámosok is. Este ugyanez.
2023. okt. 1. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
68%
Dehogynem, nálunk 30 éve működik a kocsma, minden este tele van lecsúszott alkeszokkal. Szánalmasak.
2023. okt. 1. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
56%

Ez már nincsen, ma már csak a lezüllött alkeszek járnak kocsmába. Pedig ez régen nem így volt. Régen a hétköznapi emberek is simán bementek egy sörre vagy egy kólára és jókat beszélgettek amíg ott voltak.


Akkor még nem igazán az alkoholizálásról szolt a dolog, hanem inkább a szocializálódás beszélgetésekről.


Facebook és egyebek híján oda jártak az emberek társalogni.

2023. okt. 1. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Kisváros 50 kilométerre Budapesttől: 10 évvel ezelőtt több mint dupla annyi kocsma volt, de ami megmaradt, azok úgy látom megyegetnek.
2023. okt. 1. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
64%

Most őszintén, te hol élsz kérdező?

Én komolyan nem is értem a kérdésed.

2023. okt. 1. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
En is tapasztalom ezt, mint a kérdező. Én is egy kisvárosban éltem sokáig mint amit a 4es írt.. pontosan úgy, 50km-re Bp-tol és amikor fiatal(abb) voltam, mondjuk 20 évvel, akkor rengeteg kocsma volt és mindegyiknek megvolt a "törzsközönsége" műszakváltáskor tele voltak, csomó ment non-stop. Hétvégére foglalni kellett vagy korán menni, vagy nyalizni hogy tartson fenn nekünk helyet a pultoscsaj. Na most.. igaz már nem ott élek, hanem külföldön de nyáron hazamentem a családot meglátogatni és próbáltunk volna a férjemmel beülni valami régi "lepra" csehoba de vagy semmi nem volt nyitva (szombaton) vagy nem volt ott senki. Szóval sztem se divat.. max az idős 60+ős alkik járnak a leglepukkantabb helyekre. Persze lehet Bp más.
2023. okt. 1. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Na, csak vannak akkor akik értik, miről beszélek 😁

Mintha én írtam volna a válaszokat. Félénk majdnem minden utcában volt kocsma és igen, fagyizó is volt egyben, ott ültek az emberek dumáltak, ittak, de nem hulla részegen mentek haza, legalábbis a nagytöbbség.


Meg voltak a tipik fiatlok által látogatott kocsmák, ott nagyban mennt az ivászat, még a kerítésen is ültek, verekedések stb.

És igen!


Vagy 2 éve mi is kimentünk, hogy na nézzünk már szét, hátha van valami, erre a kocsmák java bezárt végleg vagy szimplán zárva volt már péntek este 8-kor????!!!

2023. okt. 1. 16:34
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Mi csináltuk, viszont sok antialkoholista volt a gyárba.


Idegesítőek voltak. Ilyen mentális beteg fiatalok, nyomik, de ez van.


Ők választották, hogy a szórakozás helyett egymást b@szogatják, igaz az elején gondolom még az volt a céljuk, hogy ne legyenek rosszak. Aztán most már csak b@szogatni tudják a másikat, meg panaszkodni.

2023. okt. 1. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Mert a válság miatt bezártak!1-2 éve! Nálunk kis városba is volt pár kocsma de 3 bezárt mert nem tudták kitermelni a hasznot! És az is hogy lassan kihalnak a tipikus szakmunkás, nyugdíjas emberek akik jártak! A fiataloknak meg gáz olyan tipikus lepusztult helyre járni már! Inkább járnak nagyobb városokba pl PUB-okba a sétálókon stb...Ami igényesebb!
2023. okt. 1. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
orvosi első 2 évében minden héten minimum egyszer mentünk:'DD
máj. 2. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!