Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Más is van úgy, hogy undorító,...

Más is van úgy, hogy undorító, gusztustalan, igénytelen helyeknek találja a klasszikus romkocsmákat?

Figyelt kérdés

Nem szeretnék senkit sem megsérteni a véleményemmel, tudom, vannak akik kedvelik.

Viszont legalább valami érthető indoka lenne hogy miért?

Voltunk több ilyenben is, nem nevezem meg, de komolyan paráztam, hogy valami fertőzést fogok összeszedni azokról a kopott, ócska, szemétből kihalászott összegányolt bútoroktól, a koszos környezettől. Olcsónak olcsó, de milyen áron.

Ráadásul, az a nagy híres "feeling" sem sugall mást, minthogy tapossunk el minden klasszikus értéket, mert unalmas, már nem kell, trendi a kosz, a retek, a mocsok, nekünk bárhogy jó, lényeg a hangulat - ez elég igénytelen felfogás. Ráadásul, milyen hangulat. Félművelt, typical "pesti"séget magukból sugárzó, gyökértelen tudatlanok hőbörögnek a maguk filozófiájáról, leszólnak mindent, ami igényesebb. Nekem ezek a tapasztalataim, talán másoknak más tapasztalataik vannak. Nagy csalódás volt, nem értem, ki az, aki jól érzi magát olyan helyen, ahol minden csak romlásban van, egyszerűen nem értem, miért jó ez, pedig csak 24 éves vagyok, elvileg nálam jóval idősebbek is járnak oda.

Szóval, más szerint is gázok ezek a romkoszmák?



2014. márc. 16. 05:30
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Mindenki olyan helyre jár/járjon ahol jól érzi magát...
2014. márc. 16. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

A leírásod alapján a legócskább, legigénytelenebb helyekre mentetek. Vannak egészen igényes és tiszta romkocsmák, ahol valóban a feeling a lényeg, de közben nem rettegsz a fertőzésekből.

Az is igaz, hogy nem egy megyéből írunk, úgyhogy a pesti romkocsmákról nem tudok nyilatkozni.

De igaza van az elsőnek...ha valami nem tetszik, akkor elkerülöd.

2014. márc. 16. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

2. Biztos így van, nekünk még nem sikerült ilyet találni.


1. A válaszodnak a kérdéshez nincs köze, ellenben a kioktatásra nem vagyok kíváncsi, hú de nagyot mondtál hogy "mindenki oda járjon" - wow, ez aztán valami, csak épp nem ezt volt a kérdés.

2014. márc. 16. 07:25
 4/12 A kérdező kommentje:
2. Még annyit, hogy ha tudsz, linkelj be már valami olyat, amit mondasz. Tényleg kíváncsai vagyok rá. Mert nekem eddig a romkocsma tényleg azokat az igazán undorító romhelyeket jelentette, hiszen attól rom. Ha csak retro vagy régi, az már nem romkocsma, és lehet élvezhető is. :-) Kérek linket, köszi! :-)
2014. márc. 16. 07:26
 5/12 anonim ***** válasza:
54%

Mint mondtam, nem pesti vagyok, tehát csak nézegettem helyeket.

Egy ilyen helyre én sem ülnék be szívesen az tény:

[link]


Viszont egy ilyet nem tartok veszélyesnek, sőt ha debreceni lennék talán a kedvenc helyem lenne:)

[link]

2014. márc. 16. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
97%
Én meg egy kezemen meg tudom számolni, hányszor voltam kocsmában az utóbbi egy évben. De egyébként csak halkan jegyezném meg: a hagyományos kocsmák jelentős része sem képvisel semmiféle "hagyományos értéket".
2014. márc. 16. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
19%

Ha te egy ilyen kis sznob nagyarcú majom vagy, akkor minek jársz ilyen helyekre?

Le merném fogadni, valami igénytelen vidéki kis senki vagy, aki felmegy Budapestre játszani az eszét, hogy ő milyen baromi igényes, csak azt felejti el, hogy egy milyen sárfészekből jött...

Annak a félművelt, typical pestinek a kisujján a köröm többet ér, mint te....

2014. márc. 16. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Hagyjuk már ezt a pesti-vidéki dolgot, pont ugyanakkora paraszt mindkettő.


Nekem amúgy a linkelt pinceszerű hely tökre adja, meg amúgy is attól hogy romkocsma, még lehet igényes, rendben tartott, csak ugye mindegyiknek megvan a maga közönsége is... Meg ahogy írták, alapból a kocsmák 90%-a nem képvisel semmi értéket.

2014. márc. 16. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Kedves 7. válaszoló!


Javaslom, hogy keress fel egy pszichiátert.

Nagyon komoly problémáid lehetnek, ha ez az egyszerű kérdés ekkora agressziót váltott ki belőled.


Milyen kár, hogy teljesen mellélőttél a kis elméletieskedéseddel.

Külföldi magyar vagyok, mellesleg szigorló orvos.

Az általad megnevezett igénytelen senkik azok, akik (veled együtt) annyit sem érnek, mint az én körmöm alatt az a kosz, ami akkor került oda, amikor a romkocsmákban jártunk. (Azóta is próbáljuk eltüntetni, de tényleg nagyon undorító.) Ne aggódj, egy bizonyos szinttől felfelé nem teszik be oda a lábukat az emberek, maradhatsz a kis világmegváltó balkánhipster haverjaid között.

2014. márc. 17. 12:41
 10/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a Linkeket :-) az első nagyon nem, szerintem ott jártunk amúgy, olyan ismerős volt. Komolyan nem tudom megérteni, de persze, ízlés dolga. Csak kár, hogy ezt értékként próbálják eladni, holott egy gazdasági bukfenc.

A második amit linkeltél, egész más.

Annak legalább van stílusa, érthető, valami körvonal, ami mentén ki lett alakítva - és tiszta. Azt lehet, hogy ha arra járunk majd nyáron, megnézzük. Köszönöm! :-)

2014. márc. 17. 12:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!