Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Miért van ennyi nárcisztikus...

Miért van ennyi nárcisztikus a gyakorin? Elfáradnak a hamis énjük fenntartásában, és itt eresztik ki a gőzt?

Figyelt kérdés

Ha felmerül egy kérdésnél hogy valakit a nárcisztikus szóval lehet leginkább körülírni, ugye többé kevésbé jellemző rá, mivel ez egy spektrumzavar, akkor azonnal elkezdenek odakommentelgetni hogy hádemindekireeztmongyák nemislétezik.

Tehát félnek hogy lebuknak.

Nem gond, csak annyi hogy ugye ők elég hatékonyak a megtévesztésben, és így nehéz úgy fogalmazni hogy ők ne vegyék észre, de mégis ki lehessen mondani mindent.



2023. okt. 2. 16:49
 1/8 anonim ***** válasza:
97%
Na egy újabb kérdező, akinek gyakori az élete és 24 órából 12 itt lóg és minden kérdezőt és válaszolót ismer már. Ember, inkább hajtogass repülőt papírból az is hasznosabb, mint hogy a gyakorinak éljél.
2023. okt. 2. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
De nagyon szórakoztató hogy itt sok különleges ember is megfordul, pár év kihagyással 1-2 hónapig szoktam csak a gyakorin többet lenni. Sokféle téma, szórakozás, munkahely, üzlet, minden van. A nárcisztikus szóra amúgy a keresővel kerestem rá, de élőben is felmerül sokszor, hogy valaki elhatárolódik, pedig ő aztán konkrétan az, és teljesen hasonló a hozzáállás mint amit itt olvasni. Csak itt annyi hogy egy csomó ember olvassa ha ideírják hogy hádenincsilyen pedig van.
2023. okt. 2. 17:04
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Azért kommentelnek így, mert kezd önmaga paródiájává válni a szó, ahogy lassan minden negatív jelző mellé besorolják. Mindig van egy divatos vezényszó amivel be lehet skatulyázni embereket. Pár éve még mindenki "toxikus" volt. Előtte a "passzív agresszív" volt felkapva. Ezekre is jól rá tudsz keresni, hogy a "toxikus párkapcsolat" témában 2019 előtt nem létezik ezzel a kifejezéssel kérdés.

Most a nárcisztikus a menő, és természetesen mindenki az aki neked ellenszenves vagy negatív karakter, és egy szóval lehet jellemezni, és mindenkinek van róla egy általános elképzelése vagy mit jelenthet.

2023. okt. 2. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Igen, sokan tévesen használják, de sokan jól használják, és vannak olyanok akik el se olvassák hogy miről van szó, csak meglátják a nárcisztikus szót idegesek lesznek hogy ott van ez a szó és odaírják mindenhová ugyanazt.
2023. okt. 2. 18:13
 5/8 anonim ***** válasza:

"Tehát félnek hogy lebuknak."

Teljesen hibás a következtetésed. És némileg paranoid is, szóval most ilyen alapon engem is oda lehetne sorolni hiszen cáfolni próbálom, és biztos csak azért mert én is.

De elmondom én hogy látom. Talán olyan 5 éve divatszó lett, rengeteg magazin is ostoba, felszínes cikkeket írt a jelenségről. Holott a jelenség igenis valós! A probléma viszont az, amire használják sokan, és ahogyan. Nagyon sok ember képes bárkire rásütni, aki számára nem szimpatikus. Csak azért mert divatszó. Én elég jól ismerem ezt a jelenséget, és sokszor a fejemet fogom, olyan kontextusban látom bedobva olyan emberekre, hogy az totál abszurd. És ez egy komoly és veszélyes probléma lenne, de pont ezzel a fajta túltolással, divatolással, meg mindenkit nárcisztikusnak bélyegzéssel hiteltelenítik a szó eredeti jelentését.

2023. okt. 2. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
4-es adok akkor egy jó tanácsot. Lehet hogy igazad van velük kapcsolatban, lehet hogy nincs, de mostanra én úgy látom ha nem akarod hitelteleníteni magad, akkor inkább hanyagold a nárcisztikus szó használatát. Tényleg jóból mondom. Mármint helyette pár mondatba írd le róluk mit csináltak, és azt mások tényleg látni fogják akkor hogy de gáz, és tényleg alja emberek. De a nárcisztikus mint olyan, nagyon nagyon el lett koptatva. És te fogsz belőle rosszúl kijönni sokszor, ha használod mint kifejezést. Itt tartunk egy ideje.
2023. okt. 2. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Téged nem sorollak oda 5. Hiszen írtál egy teljesen logikus magyarázatot. Tudomásom szerint a nárcisztikusok és a logika ősi ellenségek, ők érzelmekből manipulálnak, csak mivel ezt gyakorolták egész életükben, egész jól megy nekik.
2023. okt. 3. 07:18
 8/8 A kérdező kommentje:
6 Ezen már én is gondolkodtam. Sajnos ezt a szót már azokkal azonosítják akik rosszul használják, most mondhatnám hogy éppen a nárcisztikusok érdekeltek abban hogy le legyen járatva. Nem nárcisztikusok pedig esetleg látják hogy butább emberek bután használják, de ez nem a szó hibája lenne. Viszont sok embernek kapóra jön ez a lejáratás, ezért a szó ideje tényleg lassan lejár. Én is már próbálom inkább körülírni sokszor.
2023. okt. 3. 07:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!