Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Mostanában többet iszok,...

Mostanában többet iszok, naponta kívánom a piát. Hogyan szokjak le?

Figyelt kérdés
Pár hónapja tart ez.

2023. okt. 3. 12:54
 1/9 A kérdező kommentje:
zürős is az életem mostanában...
2023. okt. 3. 12:54
 2/9 anonim ***** válasza:
Tűzz ki magad elé kisebb célokat és lassacskán rakd le.
2023. okt. 3. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
27%
Sehogy. Felesleges leszokni, jó ez így.
2023. okt. 3. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Menj el futni, legalabb is nekem ez segitett.
2023. okt. 3. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Képzeld el, hogy mennyire le fogja építeni az agyad. És nem hogy megoldja a problémáid, de még többet hoz helyette.
2023. okt. 3. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Én piásan is jókat tudok futni :D

Nekem akkor sikerült ritkítani az ivásomon, mikor már több probléma származott belőle (hülyét csináltam magamból nyilvánosan, elkéstem a munkahelyemről, baromságokat írtam embereknek részegen). Ha odatettem a mérleg egyik serpenyőjébe azt, hogy mennyire szeretek inni, a másikba azt, hogy mekkora darab szarnak érzem magam másnap, mikor már tiszta fejjel végiggondolom, miket csináltam (én sosem voltam fizikailag másnapos, és sosem ittam nap közben, csak esténként), akkor már nem tűnt úgy, hogy megéri az a pár óra mámor a sok kellemetlenséget.

A másik, amit szerintem nagyon sokan elhibáznak, az, hogy akkor mostantól soha többé nem lehet inni, hiszen függők vagyunk, ha újra iszol, akkor visszaesel, stb. stb. Nagy francot. Simán iszok mondjuk havi egyszer, ha olyan rendezvényen vagyok, ahol a társaságból többen is isznak, vagy ha pl. átmegyek egy barátomhoz/barátnőmhöz, és ő alkohollal kínál, vagy ha épp ahhoz van kedvem, hogy két pohár bor elfogyasztása közben Gordon Ramsaj-nek érezzem magam a konyhámban. De csak úgy nem állok neki esténként vedelni, mert szar nap volt (nekem mindig ez volt az, ami "megadtam az engedélyt" a züllésre, és minden nap elég fos mostanában :D ). Nyugtázom, hogy vége, és lefekszek aludni. Vagy, ha otthon iszok, egyedül, mert pl. főzök, akkor kettő pohár után elteszem a bort, hogy majd ha kicsit jobban kijózanodtam, akkor talán megiszok még egy pohárral, de addig, amíg érzem az első kettőt, addig nem.

2023. okt. 3. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Igyál alkoholmentes sört és/vagy limitált a mennyiséget és fokozatosan csökkentsd. Nem feltétlen kell az egyik napról a másikra letenni a piát mindenestől, mert akkor lehet csak hamarabb feladod. Ha eddig ittál 5 doboz sört naponta, akkor próbáld beérni 2-vel, a maradék meg legyen alkoholmentes. Aztán hátha elérsz a nullához idővel.
2023. okt. 3. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Úgy szokj le, hogy nem iszol. Nagyjából ennyi a sztori.


Előttem szóló jókat ír, csökkentsd a mennyiséget, váltsd ki alkoholmentes sörrel. Mellette csinálj valamit. Futás, kimozdulás, edzés, bringázás. Valami amivel eltöltöd az időt addig se iszol.

2023. okt. 3. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Fontos az önismeret fejlesztése. Tisztázni érdemes, hogy mire használod az ivást? Pillanatnyi élvezet vagy szorongás oldásra, menekülés a problémák elől vagy függési késztetés. Persze ezt belülről nehéz definiálni, de magadhoz őszintének kell lenned. Amit szégyelsz és titkolsz ott van keresni valód.

- Az, hogy ki mennyit ihat az egyénfüggő. Akinek pl. függőségi problémái, nehézségei vannak az jobb ha tudatosan távol tartja magát a drágán árusított szerektől : )

...szóval a hogyan szokjak le előtt a miért iszom? ...a legfőbb kérdés. Már ha ez kérdés?

dec. 22. 05:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!