Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Ha szembe sétálsz valakivel,...

Ha szembe sétálsz valakivel, akkor hogy szoktál ránézni? (Kisebb távolságról van szó, folyosón és hasonló helyeken)

Figyelt kérdés
Mindig zavarban vagyok, hogy hogy illik ilyenkor valakire nézni vagy mennyi ideig. Várom a tapasztalatokat!

2023. okt. 30. 16:43
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
74%
Miért, szerinted kötelező ránézni? 😄
2023. okt. 30. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Nyilván nem kötelező, de csak ránézel valakire, ha szembe sétál veled, nem? Te nem szoktál?
2023. okt. 30. 16:47
 3/12 Senior Séf ***** válasza:
72%
Természetesen a szemébe nézek. Így érzem magam kényelmesen. Atavisztikus ösztön ez,ha valakivel találkozol, tudnod kell,milyen szándékkal közelít.
2023. okt. 30. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Rendben, de engem a pontos “technika” érdekelne, ahogy ránézel. Tehát, hogy végig a szemébe nézel vagy csak egy ideig? Ha elnézel, akkor hova nézel? Illik elnézni?
2023. okt. 30. 16:50
 5/12 anonim ***** válasza:
Ha munkahelyről van szó, akkor nyilván ránézek, rá is mosolygok, ha az utcán vagy a városban vhol közlekedek a tömegben akkor nem igazán jellemző, sokszor a gondolataimba merülök és nem figyelem az embereket magam körül.
2023. okt. 30. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Nem szokás szemezgetni random idegenekkel.
2023. okt. 30. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Ha szimpi a n, akkor sajna többet nézem, amúgy egy gyors pillantás és ennyi.
2023. okt. 30. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Természetesen én sem szemezni akarok random idegenekkel, de ha a folyosón szembe sétál velem egy távoli kolléga, akivel nem vagyunk köszönőviszonyban, de tudunk egymás létezéséről, akkor bunkóságnak érezném, ha rá se néznék.
2023. okt. 30. 17:10
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Én általában a rövid összenézésben hiszek. Persze ha direkt szemezés alakul ki, az más helyzet. Illetve van olyan aki nagyon a földet nézi, na őket pl próbálom nem megbámulni, egyfajta empátiából. Bizonyára jó oka van rá.
2023. okt. 30. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Távoli kollégák esetén kérdező én maradnék egy rövid ránézés és mosolynál, ez lehet úgymond egy nem tolakodó jelzésforma, hiszen idegen de tudom,kolléga, látásból ismerem, egy mosoly mindenkinek feldobja a napját.
2023. okt. 30. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!