Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Erről mit gondoltok, rendőrt...

Erről mit gondoltok, rendőrt magázni vagy tegezni?

Figyelt kérdés

Kb velem egy idős rendőrt (húszon pár éves) szerintetek illik tegezni, vagy inkább magázni? Természetesen szolgálatban, pl igazoltatáskor. Én úgy vagyok vele hogy mivel hivatalos személy és szolgálatban van így magázni, majd ha úgy alakítja a beszélgetést akkor tegezem csak.

Ti hogy vagytok ezzel?



2023. nov. 18. 20:28
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Alapvetően magázom, de ha letegez visszategezem. Nem vagyok csendőrpertu párti.
2023. nov. 18. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Magázom, ha nem ismerem. Alap tisztelet.
2023. nov. 18. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Mindig magázni. Ahogy minden hivatalos személyt.
2023. nov. 18. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Lehet kicsit régimódi vagyok 25 évesen, de minden felnőttek magázok automatikusan. Ha a korombeliek elkezdenek velem tegeződni, akkor én is tegeződök, de még velük is tisztelettudó, "távolságtartó" vagyok elsőnek.

Így magától értetődik, hogy rendőrrel meg pláne. De ha nálam jóval idősebb elkezd tegeződni nekem, attól még magázom, mindegy, hogy rendőr-e vagy sem.

2023. nov. 18. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Hivatalos személyt magázni kell. Ő sem tegezhet le senkit, ez előírás.
2023. nov. 18. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Pár éve be kellett mennem a rendőrségre, ott beszélgettem eggyel, és szóba került, hogy hasonló iskolákat kezdtünk el, majd kérdeztem, hogy ennyire nem tetszett az a szakma? Erre a válasz: "Rendőr lettem, szerinted? ... vagyis... maga szerint?" :D Nekik muszáj ezt betartani, és hivatalos helyzetben a túloldalról is ez az alap. Nyilván ha random helyen ismered meg civilben, akkor nem.
2023. nov. 18. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ. A munkahelyemen vannak rendőrök, mindenkit tegezünk, velük is tegeződünk.

Mikor a szomszédom meglátogatta az exe, akit azért hagyott el, mert bántalmazó volt, az hagyján, hogy úgy volt csörtém a férfivel, hogy csak mentem volna fel a lakásomba, de összefutottunk a gangon, és megmondtam neki, hogy simán lerúgom a negyedikről, ha nem állítja le magát, kb. fél órával később átkopogott a szomszéd, hogy neki ez nagyon stresszes, segítsek már, meg hívjak rendőrt, mert be akar jutni a lakásába. Ott tegeztem a rendőrt, aztán elnézést kértem, mondtam, hogy előjött a munkahelyi énem, ott tegeződünk a rendőrökkel, jó fej volt a kiérkező járőr, mondta, hogy maradjunk ennél, neki is egyszerűbb.

Mikor covid kijárási tilalom alatt párszor igazoltattak, akkor mindig magáztak. Picit fura volt, hogy a ránézésre 20 éves rendőr miért magáz engem, aki akkor 16 voltam, de így én is magáztam őket.

Illetve egyszer volt még ügyem a rendőrséggel, láttam egy cserbenhagyásos gázolást járókelőként, és láttam az elhajtó, egyértelműen vétkes autó rendszámát is, szóval a mentők hívása után hívtam a rendőrséget, hogy van számukra infóm. Az adataimat vették fel, meg az elérhetőségem, ha esetleg menni kell tanúnak, és tegeztek. Én is tegeztem őket, számomra nyilvánvaló, hogy ha idegen felnőttek tegeznek, akkor én is, ha magáznak, akkor én is őket. De általában az volt, főleg covid alatt találkoztam utcán sok rendőrrel, hogy ők magáztak, de egyébként nem vették zokon, ha tegeztem őket (tegezve is tisztelettudóan nyilvánultam meg)

nov. 19. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

“Attól függ. A munkahelyemen vannak rendőrök, mindenkit tegezünk, velük is tegeződünk.“

Nyilván mivel egy kvázi munkakapcsolat van köztetek ott rendben van a tegeződés. Én is tegezem a 80 éves nyugdíj mellett dolgozó mérnök Jani bácsit a cégnél, de amúgy egy ilyen korú emberrel nem tegeződnék, főleg ha csak egyszer találkozom vele az életben.

nov. 19. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!