Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Miért használják mostanában...

Miért használják mostanában olyan sokat azt a mondatot, hogy "csak a szoki"?

Figyelt kérdés
Azt értem, hogy ez a szokásosnak a szlengesítése (iszonyat gyerekes, de mindegy is), de mitől lett ekkora szállóige? Azt veszem észre párbeszédekben, internetes kommentekben, hogy szinte kötőszavanként használják, sokszor akkor is amikor oda se illik. Ez is ilyen menő, fiatalos szleng lett, mint a "mindent is?" Van ennek valami eredete, hogy hogyan kapták fel?

dec. 7. 19:37
 1/6 anonim ***** válasza:
37%

Soha ilyet nem hallottam,nemhogy "ekkora szállóige"legyen.

Szerintem nálad van valami agyi defekt,erre nem gondoltál?

dec. 7. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
84%
1# létezik ez, mi is szokszor használtuk ha valami olyan rossz dolog történik amit már megszoktunk
dec. 7. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

vannak ilyenek, jönnek mennek mint az influenza

- “előbb volt meg az A8 mint a 8A” - igazi lájkgyűjtő oltás volt az elején, bár szerintem inkább kínos

- “ez van, ha anyu és apu testvérek” - detto

Ugyanez a “mindent is” meg a “csak a szoki”. Egyszer - egyszer jó, végigsöpör a társadalmon, utána annyira elcsépelt lesz, hogy inkább lesz kínos a használata mint fancy.

dec. 7. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Hát ez nagyon gáz
dec. 7. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
51%
Nem ismerek olyan embert, aki használná, távol tartom magamat a söpredéktől.
dec. 8. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Egészen ősz végéig nem hallottam ezt a kifejezést, akkor is csak azért, mert melóban volt egy középiskolás lány, aki nálunk végezte a gyakorlatát, és én tanítottam be javarészt. Aztán elég sokszor így reagálta le a dolgokat, legtöbbször úgy használta, ahogy a 2. válaszoló is írta.


X időközönként mindig jön majd egy kifejezés, szófordulat, amit többen felkapnak, valamelyest népszerű és elterjedt lesz, aztán jön majd a helyére a következő. Ez is ilyen most, vagy épp, mint a "sima liba", "mindig is".


Valószínűleg nem mozgok olyan körökben, de attól a csajtól eltekintve, másoktól nem hallottam ezt még, sőt, neten sem botlottam még bele.

dec. 8. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!