Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Miért használják sokan azt...

Miért használják sokan azt hogy "ez végett"? Az "emiatt" helyett folyton mindenütt? Ez mostanában lett divat? Régebben sose hallottam ezt, csak pár éve, de már egyre többen így beszélnek.

Figyelt kérdés

Könyvekben soha de soha nem olvastam így, az irodalmi nyelvben, legalábbis nem a "miatt" helyett használva. Csak max néhány indokolt esetben. Talán ez terjed mostanában a társaságokban, mint új szleng sajnos? Nem tájszólás, mert mindenfelől hallani az országban.

Pl: A hideg végett veszem fel a kabátot.

Ehelyett hogy: A hideg miatt veszem fel a kabátot.


Nem valami jó hallgatni, sokkal jobb volt az "emiatt", "miatt".



2022. okt. 27. 07:41
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
58%
Ugyanazt jelenti, én ezer éve hallom ezt is. De ez végett ne idegeskedj szerintem, felesleges. Vannak ennél cifrábbak is. Én attól vagyok ki, "hogy azéé" meg "hogy méég" volt egyszer egy cigány csajom a nagyanyja mindig ezeket mondta indokolatlanul, értelmetlenül
2022. okt. 27. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
63%
Én már régen is hallottam ezt. Van ilyen. Én a tőlem magasabbtól akadok ki. Az nálam magasabb.
2022. okt. 27. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
fúúúj :) Már te is kezded. Bántja a fülemet. Különben lehet hogy kisebbségtől származik, mert olyan helyeken hallom ahol elég vegyes a társaság.
2022. okt. 27. 07:54
 4/16 anonim ***** válasza:
Próbáltam elviccelni, bocsi. :D
2022. okt. 27. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
2 Azt észre se vettem eddig. A tájszólások amúgy aranyosak, csak ez valahogy olyan értelmetlen. Mi az hogy vég-ett? Hülyén hangzik.
2022. okt. 27. 07:55
 6/16 anonim ***** válasza:
57%

Nekem főnököm vidéki és ő elég parasztosan beszél, szokta ezt is használni, pl: eső végett ma benti munka lesz.

Én meg kezdem ezt átvenni áá ne

2022. okt. 27. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
86%

Azt hittem, az zavar, hogy az emiatt, evégett helyett "ez miatt", "ez végett"-et használnak, ami helytelen.

Ehelyett zavar valami, amiben nincs semmi helytelen.

2022. okt. 27. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Sajnos ez van. Azért zavar mert könyvekben sincs sehol, és az én életemben nem fordult elő, és nekem olyan mintha hamis zenét hallanék.

Az ez nem zavar, csak a végett. Idétlen szerintem.

2022. okt. 27. 07:59
 9/16 anonim ***** válasza:

Én vagy 40 éve hallottam gyakran gyerekként, akkor is mindig a "béget" jutott eszembe róla.


Valóban manapság újra egyre többet olvasom.

2022. okt. 27. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Komolyan? Az nem lehet, ez csak szóhasználat beszélgetés.
2022. okt. 27. 08:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!