Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Én látom rosszul vagy korlátla...

Én látom rosszul vagy korlátlanul löknöm kéne a sódert magamról?

Figyelt kérdés
Úgy gondolom, hogyha valakit érdekel valaki, akkor nyit felé, érdeklődik stb., ellenkező esetben viszont feltételezhető, hogy a másikat nem foglalkoztatja, hogy mi van velem. Ilyen helyzetekben venni szoktam a lapot és nem áradozok magamról. Erre megkaptam, hogy rólam alig tudnak valamit. Nem 7 pecsétes titok az életem, de nem gondolom, hogy korlátlanul kellene áradoznom magamról, ha más még az érdeklődés legapróbb jelét sem mutatja. Ez az én véleményem. Mi a tiétek?

dec. 28. 13:49
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha sokat beszélsz magadról meg aztmondják hogy beképzelt vagy és mindig magadról beszélsz. Ha valakit érdekelsz úgyis megkérdezi hogy vagy szerintem
dec. 28. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
65%
#1 ha érdekes ember valaki, akkor nem mondanak rá semmi rosszat akkor sem, ha csak magáról beszél egész álló nap. Ha unalmas, vagy idegesítő, akkor fogják szidni.
dec. 28. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Elméletben igazad van, gyakorlatban viszont nekem az a tapasztalatom, hogy az emberek azt szokták meg, hogy mindenki pofázik magáról véget nem érően, ha érdekli a másikat, ha nem. Pl. az eddigi munkatársaim túlnyomó többsége olyan volt, hogy az is elég volt neki, ha tartózkodik másik ember 10 méteren belül, már kezdte is hogy 1) mi baja van 2) mit csinált tegnap 3) mit csinál ha hazaér 4) mit kell dolgoznia aznap. Nekem nem hogy kérdezni nem kellett, de jóformán válaszolni se. Na most ha ilyen embereket szok meg valaki, akkor tényleg furcsa lehet, ha valakinek igénye van rá, hogy két oldalú legyen a kommunikáció, ahogy annak lennie kéne, párbeszé alakuljon ki kölcsönös érdeklődéssel, és ha nem kérdeznek meg tőle valamit, nem beszél róla. Azért is érezheted passzívnak, még ha őszintén érdekled is, mert a fent említett kommunikációt szokta meg. Ha meg mindkét fél így beszél, akkor tulajdonképpen egymás monológjait hallgatják, nem is igazán figyelnek, csak hümmögnek, alapból végig passzívak, és ahogy befejezi a másik már mondják is a saját mondandójukat. Anyám például ilyen, nagyanyámtól örökölte. Ha őszintén érdekli is amit mondok, akkor is csak pár párbeszédig tud kitörni ebből a monológ formából. Én is küzdök vele elég erősen, hogy kitörjek ebből a generációs hülyeségből, mert észreveszem néha, hogy basszus már 5 perce csak magamról beszélek, fejezzem már be.

Tl,dr: szerintem neked van igazad, csak sokan nem ehhez vannak szokva, azért furcsa nekik.

dec. 28. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
2, miben merül ki az hogy érdekes? Hogy pl különleges hobbijai vannak vagy más az élete mint a megszokott? Mert akár az lejöhet nagyzolásként is. Ismerek olyat aki folyamatosan azon szenved hogy külföldre kell menni nyaralnia, mert neki konkrétan az is nyűg már. Hát akkor inkább ne is beszéljen inkább semmiről
dec. 28. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértek, ha valakit érdekel valami, akkor rákérdez. Ha esetleg olyan téma jön fel, akkor elmesélem a hozzánk fűződő részt. Aztán mondjanak, amit akarnak, én nem fogok vég nélkül pofázni magunkról.

A másik, hogy hiába vagy őszinte, nekünk volt már olyan is, amikor meséltünk valamit, hogy persze (mivel külföldön élünk), azt mondtok amit akartok, úgyse látja senki, hogy igaz. 🤷‍♂️

dec. 28. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
53%

Van a nem beszél magáról, meg a vég nélkül áradozik magáról?

Nem lehetne... középutat választani? mint egy normális ember?

dec. 28. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!