Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Szerintetek nagyon súlyos...

Szerintetek nagyon súlyos eset vagyok?

Figyelt kérdés

Szóval: Mindig is tapasztaltam, hogy nehezen illeszkedek be emberek közé, nem vagyok egyáltalán harsány személyiség, inkább megfigyelő(mégis legbelül vágynék arra, hogy központban legyek, de félek is tőle). Tele vagyok bizonytalansággal olyankor, ha emberek között vagyok, például nem mondok ki valamit, amit gondolok, mert úgy érzem úgyis hülyeség, vagy csak nem érnék el vele olyan hatást, amit szeretnék így inkább magamban tartom. Nincsenek barátaim, nem járok emberek közé. Úgy érzem mindenki furának tart, ezért nem mutatkozom mások előtt, ha csak nem muszáj.

Főleg azért érzem ezt a helyzetet nehéznek, mert már túl vagyok a 20-as éveimen, tehát nem vagyok annyira fiatal, gyorsan mennek az évek...



jan. 5. 16:48
 1/5 anonim ***** válasza:
71%
Ezt szociális fóbiának nevezik. Fordulj pszichológushoz, tud segteni.
jan. 5. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
59%
Nem vagy súlyos eset. Én is ugyanilyen vagyok.
jan. 5. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Jártam pszichológushoz, többnél is megfordultam. Amíg tartott a beszélgetés jó volt, mert volt, aki figyelt rám, minden fontos volt, amit mondtam. Viszont mikor éles helyzetbe kerülök emberekkel, akkor már csak egy kis senki leszek.
jan. 5. 16:57
 4/5 A kérdező kommentje:
Otthon is gyakran tapasztaltam ezt, hogy amit mondtam arra volt, hogy oda se figyeltek, kb "jó, jó, mond csak kis hülye, úgyis mindegy mit beszélsz, hülye vagy és kész!"
jan. 5. 16:59
 5/5 anonim ***** válasza:

Nem, egyáltalán nem vagy súlyos eset. Legalábbis akkor én is annak számítok :)

Első körben inkább csak introvertáltnak mondanálak, hisz megfigyelő vagy, nincs ezzel baj.

Volt valami negatív traumád ami miatt azt gondolod, hogy mindenki furának tart, vagy csak megalapozatlan gyanú?

Mellesleg szerintem túlgondolod ezt az egészet, hogy mit mondj, hogy mit ne mondj. Gondolom sokat görcsölsz azon, hogy hogy viselkedj mások előtt.

Azt tanácsolom, ha magadat megszereted, akkor mások felé is ezt sugárzod, és nem fogsz kellemetlenül furának hatni. Aki meg azt gondolja, ne érdekeljen, a saját értékeiddel kell tisztában lenned. Hidd el, hogy értékes ember vagy, ez lehet a lelki gyógyulásod kulcsa.

febr. 3. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!