Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Törvénybe ütközik-e gázmaszkot...

Törvénybe ütközik-e gázmaszkot (vagy símaszkot) hordani az utcán - ha igen, akkor mennyire súlyos?

Figyelt kérdés

Véleményem szerint nem, mert nem sért semmit és senkit. Maximum megnéznek, vagy hülyének néznek, talán csak ez lesz az eredménye.


Aki szerint nem, az is kérem írjon, mert kíváncsi vagyok a válaszra - kicsit elbizonytalanítottak.

Egyébként nem, nem akarom hordani (főleg nem reggeltől estig), de ha egyszer "csak úgy" kedvembe/kedvünkbe felvenném, akkor jó lenne tudni, hogy mire számítsak.


Köszönöm annak aki válaszol! :) Zöld kéz is megy.



2013. jún. 24. 08:39
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Hát értelmét én se látom, hogy miért ne lehetne, de szerintem nem lehet.

Legalábbis annyiban biztos vagyok, hogyha gázmaszkban elsétálsz egy öreg néni mellett, az meg kihívja a rendőröket, akkor irgalmatlanul megbüntetnek pánikokozásért.

2013. jún. 24. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem sem törvénybe ütköző, de ahogy írtad is biztos hülyének fognak nézni.


Egyébként egy gázmaszk (símaszkról nem tudok nyilatkozni) már rövid távon is elég kényelmetlen viselet, főleg ilyenkor nyáron, amikor még meleg is van.

2013. jún. 24. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem, de számíts arra, hogy lehet, hogy igazoltatni fognak.


És bankba nem menj be vele :)

2013. jún. 24. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Törvény biztos nem tiltja, max tényleg jól megnéznek. Itt Szegeden van aki egész testes fekete simulós latex cuccban(a fején is maszkban) mászkál. Kép is volt róla az interneten. Ha neki nem lett baja akkor neked se lesz xD
2013. jún. 24. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Ilyen rövid idő alatt ennyi válasz... szuperek vagytok, köszönöm szépen! :D


Igen, a "pánikkeltésre" én is gondoltam, mint problémás dolog, de azért egy gázmaszk csaknem okozhat tömegpánikot...

Se bankba, se sehova nem terveztem vele bemenni, csak simán utcára. :)

Legrosszabb esetben eltenni úgyis eltudom, így nem lehet gond. A rendőrök pedig nyugodtan igazoltathatnak, mert nincs rejtegetnivalóm. :)

2013. jún. 24. 09:23
 6/14 anonim ***** válasza:
76%

Sajnos az emberek borzasztó hülyék, és belelátnak a dolgokba olyat, ami nincs is.

Ráadásul nem is kell nagy pánik, elég ha egy ember bekattan, ás rád hívja a jardot. Ők meg nem csak igazoltatni fognak.

Alapból az arcod eltakarása biztos nem törvénybeütköző, de ha ezt például egy gázmaszkkal csinálod, akkor akik látnak, azoknak megfordul a fejében, hogy ez most lehet készül valamire. Főleg, ha teljes jelmezed van, és mondjuk egy katonai ruhában mész végig az utcán. Akkor tuti rendőrt hívnak rád öt perc alatt.

Fegyvernek nézhető dolog se ajánlatos, lásd hogy járt szegény srác a BME-n.

2013. jún. 24. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Sajnos tudom, hogy milyenek az emberek (de szerintem ez nagy általánosságban leginkább Budapestre, annak is a pesti oldalára lehet általónosítás).

Télen amikor felvettem a 65m (volt) honvédségi bakancsot, usankát, és a terepmintás nagy kabátot, akkor összevissza fordultak, csak rám ne kelljen nézniük. Másik oldal pedig pont, hogy még hátra is nézett akár miattam.

Igaz, akkor direkt vettem fel azt a cumót, kíváncsi voltam akkor is, hogy mi lesz a reakció.


Megfordult a fejemben hogy mikulássapkával együtt veszem fel a gázmaszkot, de akkor tényleg tuti teljesen hülyének néznének (nekem nem probléma), de talán ők is elhiszik, hogy ennyire nem lehet komoly a dolog. :)

Természetesen balhét nem szeretnék, távol álljon tőlem. Nem tudom, hogy a rendőrség mennyire toleráns ilyen kis piszlicsáré ügyeknél, de nem hiszem, hogy nagy gond lehetne ebből. Főleg mikulássapkával... persze az más kérdés, hogy nem csak az arcom, de a fejem is lerohad majd... :)

2013. jún. 24. 09:37
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Értelek én, de amíg a belvárosban fényes nappal egy luxus üzlet eladóját életveszélyesen megtámadják, addig nem biztos, hogy mindenki poénnak fogja venni.
2013. jún. 24. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Pont ez az, amiért pl. kiírtam a kérdést. Tudom, hogy idegbeteg a többség, de az legalábbis biztos, hogy mindig a bajt keresik vagy másban, vagy másnak.

Lényeg, hogy nekik jó legyen, másnak pedig ártsanak... mondjuk ez kicsit elrugaszkodás a témától, de általánosságban véve igaz, és lehet, hogy pont ilyesmiért fog valakinek szemet szúrni a dolog, aztán tényleg ki tudja, hogy kikkel kell szembesülnöm... :)


Fényes nappal nem csak üzleteket lopnak, hanem késelnek, embereket lopnak meg. Természetesen többségében nem a fehér emberek.

2013. jún. 24. 09:53
 10/14 anonim ***** válasza:
Ha valami poénos jelmez miatt kérdezed, akkor inkább olyat válassz, ami nem takarja el a fejed, és nem kell fegyvernek nálad lenni. Vagy azt hagyd ki.
2013. jún. 24. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!