Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Miért van ennyi megalkuvó...

Miért van ennyi megalkuvó ember, akik képtelenek lefektetni a határokat más emberekkel szemben?

Figyelt kérdés
A környezetemben is van jó pár ember, akik hagyják magukat. Évekig tűrik az agresszív párkapcsolatban a pofonokat, vigyorognak a rokonok rosszindulatú beugatásaira, kiszolgálják a férjeiket teljes kényelembe, a gyerekeiknek megengedik, hogy visszabeszéljenek. Itt már rég nem empátiáról, jóindulatról, meg okosenged-ről beszélünk, hanem birkatermészetről. Honnan erednek ezek a dolgok? Mitől képtelenek ezek az emberek megálljt mondani? Néha azt érzem, mintha direkt akarnák ezzel bántani magukat, hogy tűrik a megalázást.
jan. 8. 20:43
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
85%
A szüleiket kérdezd, ők traumatizálták őket ilyenné.
jan. 8. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
68%
Maradok "birkatermészet" jobb mint ragadozónak lenni. még akkor is jobb, ha más átpróbálja a valóságot írni. És már a saját előadásába is belezavarodik.
jan. 8. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
De szerintem ők maguk is érzik, hol a határ, hiszen másnak meg panaszkodnak, hogy hogyan bánt velük xy...
jan. 8. 20:47
 4/13 anonim ***** válasza:
85%

Ady Endre: A hőkölés népe


Ez a hőkölő harcok népe

S mosti lapulása is rávall,

Hogy az úri kiméletlenség

Rásuhintott szíjostorával.


Mindig ilyen volt: apró kánok

Révén minden igának barma,

Sohse harcolt még harcot végig,

Csak léhán és gyáván kavarta.


Erőt mutattak, erőt látott,

Vertnek született, nem verőnek.

Önerejét feledte mindig,

Sohse szegzett erőt erőnek.


Betyár urai így nevelték,

Nem rúg vissza, csak búsan átkoz

S ki egyszer rugott a magyarba,

Szinte kedvet kap a rugáshoz.


Ma is itt ül lomhán, petyhüdten,

Fejét, jussát, szivét kobozzák

S ha nehányan nem kiáltoznánk,

Azt se tudná, hogy őt pofozzák.


Csak a Csodák-Ura meglátná

Végre ezt a szánalmas népet,

Adna neki csak egy dárdányi,

Úri, kis kiméletlenséget.


Hogy néhány maradt sereghajtó

Törötten, fogyva azt ne vallja:

Ezért a népért úgyis mindegy,

Ebsorsot akar, hát - akarja.

jan. 8. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Egy több generációs ótvar mintát nem olyan egyszerű felülírni, akkor sem, ha az ember boldogtalan tőle.
jan. 8. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
87%
3 Nem hinném, hogy a birkatermészet másnak panaszkodna bármiben is:)
jan. 8. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
4 Érdekes, Ady-t ki nem állhattam mindig is. Talán azért mert pont úgy végezte ahogy Freud is? és pont azért?
jan. 8. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

*4 Érdekes, Ady-t ki nem állhattam mindig is. Talán azért mert pont úgy végezte ahogy Freud is? és pont azért?


Nem hiába mondják: hasonló hasonlót vonz.

jan. 8. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
78%
Mert mindig valami külső tényezőtől várjuk a változás lehetőségét, holott neküünk, bennünk is ott lenne a lehetőség, csak nem élünk vele.
jan. 8. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Velem egy-két munkatársam beszélt úgy, hogy a másik jött oda, hogy ezt miért hagyom, meg mindjárt ő ver le neki egy pofont, mert ezt hallgatni is rossz. Nekem meg szinte fel sem tűnt, rosszul esett de "tűrtem".


Gyerekként lett belém nevelve. Apám alkoholista állat volt aki azt élvezte ha megalázhat minket válogatott beszólásokkal, anyám meg adta alá a lovat azzal, hogy engem csitított meg engem cseszett le, hogy "minek szóltam vissza".


Illetve ott van az, hogy anyámék is mindenről csak beszéltek, de soha nem változtattak, nem gondolkodtak előre, nem terveztek semmit, csak tengtek-lengtek az életben.

jan. 9. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!