Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Ha nyáron diákmunkáznék, és...

Ha nyáron diákmunkáznék, és az összegyűjtött pénzem iphone-ra költeném, jó ötlet lenne?

Figyelt kérdés
jan. 10. 13:47
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
100%

Miért kell az Iphone?


Hogy tudd mutogatni a többi macskajancsinak hogy te is faszagyerek vagy mert Iphone-od van? Közben meg valószínűleg a büdös életbe nem fogod normálisan kihasználni egy ilyen felsőkategóriás telefon feature-jeit.


Nem jó ötlet de ha ezt szíved vágya csináld.

jan. 10. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
74%

Egyrészt az iPhone-ban nem tudom mi akkora szám, tehát számomra nem lenne ez jó döntés. Én amúgy annó 16 évesen az első nyári fizumat basszusgitárra költöttem.


Viszont ez a te vágyad és az egy nagyonis jó döntés, hogy akkor te elmész dolgozni, és megteremted azt. Másnak más a vágya, ne foglalkozz ezzel. A koncepció, hogy van valami, amit szeretnél és megdolgozol érte, becsülendő. Még akkor is, ha az iPhone-t menő cikizni.

jan. 10. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
83%

Szerintem is jó ötlet, inkább tizenévesen verd el több havi munkád vérrel és verítékkel szerzett eredményét egy értelmetlen fogyasztási cikkre mint 30, 40, vagy 50 évesen, akár hasonlókra, akár valami álom-hobby projektre, akár akármite. Kiskoromban én is kuporgattam, aztán 28 éves korom körül elborultam és mindent elvertem. Mennyivel jobb lett volna 10 évvel hamarabb végigfutni ezeket a köröket.

Legjobb persze soha, de ha eddig nem tanított meg rá senki, ezután se fog.

jan. 10. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
46%

"Még akkor is, ha az iPhone-t menő cikizni."


Mi az hogy Iphone-t menő cikizni?


Minden ember aki egy kicsit is racionálisan gondolkodik, az tudja hogy az ember nem azért vesz Iphone-t, mert megéri, hanem azért mert megteheti.

jan. 10. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
100%

Én anno így vettem meg az első telefonom. Nem iphone-t, hanem egy androidos okostelefont, de akkor jöttek be a köztudatba, és még csak a gazdag embereknek volt. Nekem korábban mobilom sem volt, és nagyon örültem neki, hogy ott van az internet a zsebemben. Majdnem a teljes nyári fizum ráment, de nem bántam meg.

Ha te ezt akarod, akkor elmész, dolgozol, ha nincsenek nagy anyagi gondjai a saládodnak, akkor kb. arra cseszed el a fizetésed, amire akarod. A legrosszabb, ami történhet, hogy rájössz, hogy nem érte meg a telefon, akkor is gazdagabb lettél munkatapasztalattal, esetleg 1-2 ott megismert baráttal, meg a tudással, hogy mire éri és nem éri meg költeni. Szerintem csináld, majd levonod a következtetéseket belőle.

jan. 10. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
24%
a kérdező is csak egy menősködő divat birka,megakar felelni a társadalomnak,azthiszi ha vesz drága telefont akkor lessz nője
jan. 10. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
66%
Pedig mind tudjuk, hogy nőhöz az juttat, ha tudod, hogy a lesz-t egy sz-el írják.
jan. 10. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
Sztem ugyis faszsag hogy gyujtenem se kene ra, nemhogy arra kolteni egy egesz nyari penzt 😅
jan. 10. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
100%

Bizonyos körökben menő, ha iPhone-ja van valakinek. De nagyobb körben elterjett fújni rá (én is ide tartozom). Ugyanolyan ez, mint cikizni a plázacicákat, a plasztikázott szőkenőket, szoláriumozott pasikat, aranyásókat. De remek kapcsolódási pont fújjolni valamire. Ezekre lehet. Így értem, hogy menő cikizni az iphone-t. De ha valakinek ez kell, egészségére. Nekem vannak olyan informatikus ismerőseim (szigorúan linuxmániásak stb) akik sok nyűglődés után feladva elveiket, vettek iphone-t, mert csak ők gyártanak elég kis méretű készüléket, és ez a telefonválasztás kb legfontosabb szempontja, teljesen érthető módon.


Vannak olyan funkciók, amikben ez jobb. Nem tudjuk a kérdető miért akar iphone-t, de csak azért cikizni, mert akar, gyerekesebb dolog, mint csak azért dolgozni hogy legyen egy iphone.

jan. 10. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
75%
Sztem csak csorok kozott meno. Akinek van penze azt nem erdekli ilyesmi..
jan. 10. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!