Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Ha társaságban megbántanak...

Ha társaságban megbántanak hogyan reagálsz?

Figyelt kérdés

Tegyük fel, mondjuk haveri társaságban beszélgettek és valaki beszól vagy megsért valamivel. Hogyan reagálnátok? Visszatámadnátok? Vagy lelépnétek?

Volt egy ilyenben részem: Valaki kissé durván beszólt (és elég rosszul esett) majd utána egy perccel nevetve mondta hogy jó bocsi. Ezek után inkabb nem szólaltam meg egész végig.

Érdekelne, ki mit tesz ilyenkor.



jan. 12. 00:23
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Erre így nem lehet válaszolni, mert körülbelül egymillió változós a dolog. (Azt nem értem, hogy mi értelme volt ott maradni, és nem megszólalni.)
jan. 12. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
sehogy mert nincsenek barátaim :(
jan. 12. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
75%
Én leszarnám. Még véletlen sem mutatnám ki, de az adott félel a későbbiekben éreztetném hogy hagyjon engem békén.
jan. 12. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
66%

Elcsendesedem, háttérbe vonulok.

Néha könnyes lesz a szemem, olyankor igyekszem, hogy nehogy látszódjon.

jan. 12. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Ha csak egy ember paraszt, maradok. Ha ugy erzem, nem jo veluk, lelepek, ha kell, latvanyosan, de akkor nem maradok.
jan. 12. 03:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Kinevetem
jan. 12. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Teljes mértékben hidegen hagyom, ha tovább provokál, akkor csak szó nélkül a szemébe nézek. De reakciót akkor se adok. Aki nyilvánosan sérteget, annak ez a célja, hogy bármiféle reakciót adj, hogy tudomásul vedd. A sértés őt minősíti, nem engem
jan. 12. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
több információra van szükség a pontos válaszadáshoz
jan. 12. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Engem extrém nehéz megsérteni, nem jut eszembe példa arra, hogy mikor volt ilyen utoljára.. Mi a baráti körben sokszor cukkoljuk egymást, ilyen a humorunk, de tudjuk kinél hol a határ. Akivel meg nem vagyok közteli viszonyban az nem tud megsérteni, mert nem számít a véleménye.

Olyan volt már, hogy egy-egy közeli barátom jelzett valamit a viselkedésemmel kapcsolatban, amire nem számítottam. Na az fájt, rosszul esett, hiszen senki se akar szembesülni azzal ha valamit rosszul csinál.. De magamba néztem, rájöttem, hogy igazuk van, változtattam rajta.

jan. 12. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Igyekszem nem kimutatni, ha megsértett az illető, mert ilyenkor előfordul, hogy pont provokálás, felesleges feszültségkeltés a cél. De az is lehet, hogy csak egy félresikerült poén volt, szóval elsőre nem mondok, nem reagálok semmit sem.

Ha folytatja, esetleg durvábbra vált, akkor már szóváteszem, hogy észrevehetné végre magát.

jan. 12. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!