Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Mit csináljak, hogy ne tűnjek...

Mit csináljak, hogy ne tűnjek társaságban annyira negatívnak?

Figyelt kérdés

Visszajelzések alapján nagyon negatívnak látnak az emberek. (kollégák, barátok, haverok, rokonok)

Azt mondják, nekem minden rossz. Pedig ez nem így van, csak sokszor pont olyan témák jönnek szóba amiről nincs pozitív véleményem, plusz van egy fanyar humorom, én tényleg tudok a saját kínomon röhögni, de mások szerintem ezeket komolyan veszik és panaszkodásnak élik meg.

Már próbáltam megfogadni hogy minden nap említek valami pozitívat, de nem mindig illik a témába, szóval ez nem nagyon működik.

Mostanában próbálom azt, hogy ha nem nagyon fontos a mondandóm akkor inkább meg se szólalok, de ilyenkor meg piszkálnak hogy túl csendes vagyok.


Mivel tudnám magam pozitívabbnak láttatni?


2023. aug. 9. 11:10
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Úgy hogy leszoksz a fanyar humorról. Én is ilyen családban nőttem fel, hogy röhögtünk azon, hogy milyen szar nekünk, és rátromfoltunk. Plusz ciki megdicsérni bárkit bármiért, inkább ironikusan lecsesszük. Mostanában kezdek rájönni, hogy ez tök lehúzó is tud lenni.
2023. aug. 9. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Írtam hogy próbálok leszokni ezekről, de nem tudom hogy hogyan.
2023. aug. 9. 11:38
 3/8 anonim ***** válasza:
Igyekezz meglátni a dolgokat több szemszögből is. Oké, hogy a negatívumokat észreveszed, mert ez egy biztonsági szelepként is tud működni, de inkább építő jelleggel mond el ezeket, úgy jobb.
2023. aug. 9. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Sunshinedoll ***** válasza:

Aktívan megerőlteted magad, hogy ne vicceskedj pejoratívan, meg ne panaszkodj mindenről.

Nekem is sok dologról van negatív gondolatom, véleményem, de nem mindenről kell kifejeznek a véleményedet, ha nem muszáj, főleg, ha az az adott szituációban nem kívánatos.

Én is ilyen családból jövök, hogy mindenre megjegyzést tesznek, jó dolgokat készpénznek vesznek, csak ha valami rossz, azt emeljük ki. Halál lehúzó dolog, és ma már alig tudok ilyen emberek társaságában lenni, sok esetben bizonyos családtagokkal sem tudok x időnél többet eltölteni emiatt.

Nem kell hazudni meg olyan dolgokra jót mondani, amit nem úgy gondolsz, de lehet mindenben a jót meglátni.

2023. aug. 10. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

#4

Írtam hogy ezt csinálom, de akkor meg azzal jönnek hogy nagyon csendben vagyok szóval ez se jó.

2023. aug. 10. 11:20
 6/8 anonim ***** válasza:
Nem azt mondtuk, hogy ülj kukán. Csak azt, hogy ne röhögcsélj negatívan. Próbálj meg jó dolgokat mondani.
2023. aug. 10. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

De olyan jó dolog nem igazán van ami mondjuk munkahelyen releváns lenne.

De pl volt hogy én lelkendeztem ismerősnek hogy megnéztem az Oppenheimert és mennyire jó volt (szerintem ez pozitív) erre lecseszett hogy miért mindig ilyen depressziós szrokat nézek…

Szóval nem tudom mit kéne mondanom ami releváns és pozitív az emberek szerint.

2023. aug. 10. 11:33
 8/8 A kérdező kommentje:

Most én örülök a nyári időnek, erre mindenki lehord hogy a nyár szr és ne örüljek neki…

Már nem értem mit vàrnak az emberek. Örüljek dolgoknak, de csakis annak aminek ők is??

2023. aug. 24. 07:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!