Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Szerintem teljesen megbolondul...

Szerintem teljesen megbolondultam, úgyhogy ezt ne firtassa senki! Aki járt hasonló cipőben, hogy tisztázta magában?⬇️

Figyelt kérdés
Röviden, tömören annyi, hogy valaki olyanhoz kezdtem el kötődni, akit éppen csak látásból ismerek. Egyszer barátságos volt velem, emiatt megkedveltem és elkezdtem hozzá pozitív tulajdonságokat társítani. Tudtommal ez valamilyen pszichológiai torzítás (kivetítem az egy pozitív dolgot a teljes személyiségére). Soha nem jártam még így és fejben tudom, hogy ez történik, mert nem ismerem, hogy tudjam, hogy milyen is valójában, de valahogy a szívem meg azt érzi, hogy igazam van és emiatt nem tudok nem “kötődni” hozzá. Hogy lehet ebből az állapotból kitörni a gyakorlatban, ha elméleti szinten már felismertem a problémát?

jan. 15. 20:11
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
100%

Halo effektus.

Keress mást, akire csorgathatod a nyálad. Lehetőleg olyat, akivel kölcsönös a dolog.

jan. 15. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
52%
Másokkal ismerkedni, tőle távolodni. Úgy tűnik a magány és az elkeseredettség van a jelenség mögött.
jan. 15. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 A kérdező kommentje:
Igen, viszont ezt a gyakorlatban nem annyi megvalósítani, hogy holnaptól volt, nincs és találok mást. Meglátásom szerint egyébként pont nem kellene helyette más találnom.
jan. 15. 20:24
 4/32 anonim ***** válasza:
100%
Nem írtad hogy elutasított volna. Miért nem ismerkedsz meg vele?
jan. 15. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 A kérdező kommentje:
Nem vagyok magányos, elkeseredett pedig végképp nem. Látásból “ismerem”, nincs semmi közös szál.
jan. 15. 20:36
 6/32 anonim ***** válasza:

Ismerem ezt az érzést.


Ha nem akarsz tőle semmit, akkor: nekem az segít, ha direkt elkezdem keresni az adott ember negatív tulajdonságait, hogy a "varázslat" megszűnjön. Ez lehet bármi: rossz tulajdonság, valami furcsa dolog a viselkedésében, kinézetében, gondolkodásában stb.


Most ez lehet, rosszindulatúan hangzik, de csak így tudod felnyitni a szemedet a valóságra, hogy lásd, ő nem az, akit az elméd kreált.

jan. 15. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
Hogyhogy nem beszéltél vele erről? Az lenne a legegyszerűbb. Tiszta sor.
jan. 29. 05:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
"A szívével lát jól az ember", ezt nem ismered? Miért nem hallgatsz a megérzéseidre?
jan. 29. 05:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
Zavar téged ez a kötődés? Nekem is van egy ilyen személy az életemben, én maradok rajongója, tisztelettel. A változáshoz idő kell.
jan. 29. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
Nem lehet, hogy nagyon hasonló személyiségek vagytok? Itt a "semmi közös szál"-ra gondolok. Szóval lehet, hogy mást csináltok, másfele jártok, mindegy, kinek mi a kedvenc kajája, stb., ott belül a "mag" egyforma? Erre tippelek. Ha léteznek külsőre egyforma emberek a világban, miért ne lehetne ezt belső tulajdonságokkal is elképzelni? Csak hangosan gondolkodom :)
febr. 8. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!