Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Mindig rendet rakok és kitakar...

Mindig rendet rakok és kitakarítok mielőtt vendégek jönnek. Ez normális?

Figyelt kérdés
Nagyon idegesít. Sokszor azért sem tudok őszintén örülni, hogy jön valaki, mert tudom, hogy akkor takarítanom kell. Egyszerűen rosszul érzem magam, ha nincs felporszívózva, felmosva, rendet rakva, meg a felületek letörölgetve. Amúgy sem vagyunk szerintem kupisak, vagy ganésak, de 1,5 éves gyerekkel, benti macskával, télen 2-3 nap alatt is látszik, ha nincs állandóan takarítva. Ti hogy vagytok ezzel, el lehet ezt engedni?

jan. 19. 11:02
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Én is így vagyok, bár én felmosni meg mindent letörölgetni nem szoktam. Én se szeretem, ha jön valaki. :D
jan. 19. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Hát attól, hogy ki jön. Mert van aki miatt nem kell, mert vagy lesz@rja. De van akik miatt azért kikell.
jan. 19. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Úgy vagyok ezzel, mint a 2-es.
jan. 19. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 Kitana. ***** válasza:
100%
Normális, szerintem a legtöbb ember ezt csinálja. Mondjuk ha előző nap takarítottam, akkor nyilván nem fogok újra, de ha mondjuk 2-3 napja, akkor legalább felporszívózok meg elpakolok. Felmosni meg érzésre, körbenézek porszívózás után, aztán ha úgy látom, kell, akkor felmosok.
jan. 19. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Detto!
jan. 19. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekem vannak olyan rokonaim, akik azt is megszólják, kibeszélik, akinél alapból tisztaság van. Szerencsére riltkán jönnek.
jan. 19. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem.

Hozzánk mondjuk barát, ismerős, távoli rokon rendszerint hétvégén jött, szóval úgyis akkor tudtunk rendesebben takarítani. Mondtam is mindig a gyerekeknek, hogy hú pakolás, törölgetés ügyesen, mozgás, mindenki.

Aztán egyszer a rendes hétvégi nagytakarításnál osztom a gyerekeknek a feladatot, mire a kis nyüzsis ovisom: Miért, most ki fog hozzánk jönni?

Most senki.

Akkor miért takarítunk?

Tanultam belőle. Úgy és annyit pakolok, takarítok, amennyi szerintem helyes. Akinek nem tetszik valami, csinálja utánam a hétköznapjaimat.

jan. 19. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
63%
Szerintem normális
jan. 19. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
63%
Ez ígyhelyes.
jan. 19. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Azért nem normális a te esetedben, mert zavar téged. Az van benned, hogy mit fognak gondolni.

Nem magad miatt csinálod, másoknak akarsz megfelelni. Ez egy nagyon káros működési mechanizmus hosszútávon.

Magadért csinálj mindent.

Ez az én nézőpontom.

jan. 19. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!