Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Mennyire barátkoznátok egy...

Mennyire barátkoznátok egy ilyen emberrel hosszú távon?

Figyelt kérdés

Zárkózott, sosem kezdeményez, akkor se, ha már barátok vagytok.

Ha távol vagytok egymástól, akkor sosem ír, sosem keres, nem szervez közös programokat, de ha te hívod, te keresed, szükséged van rá bármikor számíthatsz.

Azt mondja, hogy azért nem keres másokat soha, mert neki egyébként nem igazán van mondanivalója, nem csinál semmi érdekeset, nincs mit mesélnie, illetve tart attól, hogy a másik fél tehernek érezné őt.


jan. 19. 11:44
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
90%
Nem hiszem, hogy egyáltalán eljutnánk barátságig, nekem fontos a kölcsönösség a kapcsolataimban.
jan. 19. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
77%
Nekem ez egyrészt uncsi, egyrészt megterhelő. Én nem nyomulnék, ha sosem keres, csak válaszol, ha keresem. Biztos van, akinek ez így barátság, de nekem nem az.
jan. 19. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
79%
Ez önmagában nem zárná ki, hogy kapcsolatot tartsak vele fenn, de nem a legközelebbi legbizalmasabb barátaim közt lenne számontartva, az biztos. Az meg, hogy nem jár a nyakamra, az nem negatívum.
jan. 19. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
50%

Egy teljes értékű barátság így nem menne. Max az, hogy lelki szemetesként használják vagy eldicsekednek a sikerekkel. Voltam már én is ilyen, nem vagyok rá büszke, igyekszem nem kihasználni senkit.


De nekem sok olyan barátságom van, amiben ritkák a kezdeményezések. Ezzel nincs baj, de ők már 15-20 éve megvannak, tehát egyrészt ez nem mindig volt így, volt idő kialakulnia a barátságnak.

jan. 19. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem barátkoznék olyan emberrel akit egyértelműen nem érdeklek. "Bocshogyélek" típusú emberrel sem, rettenetesen fárasztó.
jan. 19. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
42%
Ismerős a szitu, én is ilyen vagyok. Szerintem nincs velük gond, nem mindenki akar lenni Humor Herold és társai.
jan. 19. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
79%

Én ilyen ember vagyok, mint amit leírtál. Nem lehet hogy rólam írtad ki a kérdést? :D

Amúgy én szoktam 1-2 embert keresni, de csak néhány havonta.

De ha őszinte vagyok, én sohasem éreztem azt hogy a másiknak fontos vagyok, engem se keres soha senki.

jan. 19. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
90%
Aki nem keres, annak nem vagyok fontos, nem kell a mellébeszélés. Akinek meg nem vagyok fontos, az után nem fogok futni. Egy idő után nem fogom keresni, ha nem érzem a kölcsönösséget - ennek semmi köze a Humor Heroldokhoz, ez teljesen alap. Miért fektessek időt és energiát egy olyan emberbe, akinek derogál rászánni 5 percet arra, hogy megkérdezze hogy vagyok? Ennél nyíltabban le se szarhatna, szerintem normális ember nem kér ezekből az egyoldalú kapcsolatokból.
jan. 19. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is mondta azt valaki, hogy ő soha nem keresi magától a másikat...Aztán mikor én írtam már arra sem reagált. Szóval többet soha ilyen emberrel. Van aki tényleg ilyen, de van, aki csak bekamuzza, hogy ilyen. Bár hogy miért,azt nem tudom...
jan. 20. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Én hosszú távon semmi esetre sem. Fontos, hogy ne csak én tartsak fent egy barátságot, és oda-vissza keressük egymást. Ha vki sose keres, akkor azt szűröm le, nem vagyok fontos, zavarni nem feltétlenül zavarom, de simán elvan nélkülem is, így viszont csak ismerős lehet, de barát nem.

„mert neki egyébként nem igazán van mondanivalója, nem csinál semmi érdekeset, nincs mit mesélnie, illetve tart attól, hogy a másik fél tehernek érezné őt.”

Tapasztalatom szerint nincs konkrét összefüggés aközött, kinek mennyire pörgős az élete, és mennyit beszél, mennyi témát tud feldobni, szóval, ez sem megfelelő indok.

jan. 20. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!