Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Bullyingoltak (Bántalmaztak)...

Bullyingoltak (Bántalmaztak) benneteket valaha az iskolában?

Figyelt kérdés
Ha igen mit tettek veletek? Vagy van köztetek olyan, aki valaha maga volt a bántalmazó, ha igen mi volt a kiváltó ok, miért csinálta?

febr. 4. 22:54
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
100%
Szerencsére annyival megúsztam gimiben, hogy általában a hátam mögött beszéltek ki, bár voltak kivételek, amikor arra mentek, hogy mindent halljak. Elvétve volt, hogy strébernek hívtak, ami bár eleinte bántott, egy idő után nem foglalkoztam már vele. Olyan osztályom volt, ahol cikinek számított tanulni, és az volt a "menő húzás", amikor puskával, csalással szereztek (jó) jegyeket.
febr. 5. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 IgaziÚriember válasza:
70%
Nem volt rá példa, engem a tisztelet övezett általánosban és gimiben valamint az egyetemen is. Hozzátartozik, hogy nagyon karizmatikus személyiségem van, kifejezetten intelligens, higgadt és okos vagyok, valamint magas (196 cm) és sportos testalkatom van. Egyszer kétszer eldurrantottam 1-2 könyököst és állast és meg is volt a 100% respect.
febr. 5. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
100%

Igen és meg is nyomoritott örökre

És csak engem bántottak pedig volt az osztályban kövér, cigány, szemüveges, fogszabályzós, de nem, csak engem

A fő tárgy a vékony lábaim és a lapos mellem, fenekem volt

A nevem helyett szúnyognak hívtak, kb 2 even keresztül és az az érdekes hogy nagyon sok minden kiesik ebből az időszakból


Ez szerintem a karma, egyszerűen ez volt a sorsom

Körülöttem tényleg senkit nem, csak engem

febr. 5. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 Kitana. ***** válasza:
81%
Nem, nálunk se általánosban, sem gimnáziumban nem volt ilyen kipécézett ember, akire rászálltak, de általánosban igazából mindenki csesztetett mindenkit ha épp olyan kedve volt, nem volt rossz az osztályközösség, csak hát a gyerekek néha hirtelen megutálják azt, akivel múlt héten még barátok voltak, aztán kibékülnek megint, de az utálós időszakban mennek a szemétkedések. De semmi súlyos dolog nem volt.
febr. 5. 04:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
100%

Lányok sokkal alattomosabbak, kígyóbb módon csinálják ugyanezt. Én sokszor azt kívántam bárcsak vernének kékre-zöldre, mert akkor lenne bizonyítékom ellenük.


Pszichológiai terrort bizonyítani sokkal nehezebb.


Álhírek, pletyka ment egész nap, sokszor nem is értettem miért néz rám mindenki undorodva, csak hetekkel később.

Zarolás, kihasználás szintén. Addig kavarták a sz@rt, amíg elhittem, hogy valamelyikünk barátkozni akar, aztán ha bárki felhasználhatót hallott, azt szétkürtölte.



Rendszeresen beletöltötték az iskolatejet a táskámba, padomba. Rágót a hajba. A viszketős fa gubacsát a tornazsákba.



De a nagy része nem volt kézzel fogaható, csak lelki terror

febr. 5. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
100%
Általánosban végig 4-tol 8-ig. Azt hittem ha középiskolába kerülök boldog leszek és lesznek barátaim. De a feldolgozatlan traumáim miatt erősen szorongok.
febr. 5. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 Metionin ***** válasza:
100%
Általánosban engem is, 5-8. osztályban. Elég rossz anyagi helyzetünk volt és ebben az időszakban kezdték el érdekelni az osztálytársaimat az ilyesmik, kinek mije van, kinek mit csinálnak a szülei, ki hogy néz ki, ki szép, tudjátok. Plusz valahogy kitudódott (gondolom szülők által) hogy apám kocsmázik és hogy rendszeresen vernek otthon, így konkrétan boxzsák lettem verbálisan is és tettlegesség szinten is, bár utóbbi ritkább volt, inkább a holmijaimat vették el és tették tönkre, hogy azért majd megverjenek otthon. Ha ez megtörtént, elégedetten vizslatták az új foltjaimat vagy ha nem látták, keresték őket vagy lökdöstek és közben kérdezték, hogy na most hol ütött szét anyád stb. Nagy kedvencük volt az, amit fölöttem is írtak, hogy az iskolatejet öntötték vagy a táskámba vagy a kabátomra vagy csak simán hátulról a fejemre vagy az ölembe, ennek az volt az oka, hogy mivel a tej 90%-a megmaradt a nap végén, ha épp apám bejött értem akkor néhányat hazavitt (amúgy a takarító vitte volna el mindet). Mindig hallgattam, hogy olyan csórók vagyunk, hogy apámnak az iskolatejet kell lopnia, hogy legyen otthon tej. Volt, hogy ami megmaradt, kiöntötték a mosdókagylóba és megdobáltak az üres dobozokkal, hogy na most mit isztok otthon, nem lesz amit apád hazavigyen, haha. Az osztályfőnök kb. velük röhögött, amikor új tanár jött az iskolába, az első tanítási óráján már "a csóró kislány"-ként azonosított. Más tanárok csodálkoztak, hogy miért viszem állandóan mindenhová az összes cuccomat, szünetben is az egész táskám, kabátom, tesicuccom stb. nálam volt, még a budira is vittem, mert tudtam, hogy ha egy percre otthagyom, bele fognak önteni valamit vagy leköpdösik, széttépik de sosem kérdezte meg senki, csak furán bámultak, szerintem azt hitték, simán kettyós vagyok vagy ilyesmi. Az utolsó 2 osztályra valahogy kinőtték ezt a rombolást és már csak szóban bántottak, az egyik fiú pl. minden reggel odajött és rám üvöltött olyasmiket, hogy ronda vagyok, ha ő lenne a helyemben már rég öngyilkos lett volna, az ilyennek kár élnie stb. A lányok időnként ellopkodák a cuccaimat, körbeadták, röhögtek rajta hogy milyen olcsó fos, de aztán visszaadták. A poén az, hogy miután végre kijártam a sulit és elhúzhattam arról a szemétdombról, a volt tanáraim meg az osztálytársak anyái ki voltak akadva, hogy miért nem tartom a kapcsolatot senkivel.
febr. 5. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim válasza:
#12 Bence te vagy az?
febr. 6. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
100%

Ne haragudj 17-es, a 13-as vagyok es bár az én helyzetem is kemény volt de amit ide leírtál az egyszerűen döbbenetes…

Most felnőtt fejjel már annyira tudnám hogy mit kell mondani, a saját helyemben is, de akkor ott gyerekként ez teljesen más helyzet


Csak azon csodálkozom hogy ennyire pontosan emlékszel mindenre mert ilyen traumákat általában torol az agy


Bár nekem is a 2 véglet van, összességében homályos viszont vannak olyan kirívó pillanatok amikre 15 év után is emlékszem…


Az én agyam a kizárást választotta es azóta is ezt csinálja felnőtt gondokkal kapcsolatban is


Milyen neked a felnőtt élet? Gondolom nem maradt mindez nyomtalanul… nekem sem

Sajnalom ezt, sorstársak vagyunk de ami veled történt azt még én sem tudom elképzelni milyen lehetett

febr. 6. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 Metionin ***** válasza:
19. Sajnos mindig túl jó memóriám volt, kb. 2 éves koromtól mindenre emlékszem. Igazából gimiben már regenerálódtam valamennyit, ott nem bántottak, valahogy annyi településről kerültünk össze, sok különféle családból, hogy egyrészt senki sem ismerte a másik helyzetét, másrészt ott ez valahogy nem volt kiélezett, 1-2 gazdag diák volt aki villogott de eszükbe sem jutott másokat piszkálni. Elvoltam a magam jelentéktelenségében és dolgoztam a célomon, ami kb. 4. osztályos koromban fogalmazódott meg: tanulni, elmenni minél távolabb, egyetemre bejutni, jó munkát szerezni, hogy soha többé ne kelljen visszanéznem. Felnőttként elmondhatom, hogy sikerült, azóta van 2 diplomám, munkám, meglepően okés a helyzetem a gyerekkorihoz képest de nagyon sok szopás volt idáig eljutni. A történteken amennyire lehetséges, túltettem magam de rendkívüli módon fel tud b*szni ha valahol családon belüli erőszakról vagy bullyingról hallok/olvasok. Érdekes módon a saját hallgatóim fordulnak néha hozzám ilyen ügyben, pedig semmit sem tudnak a múltamról (régebben főállásban, most mellékállásban tanítok egyetemen).
febr. 6. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!