Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Lehet, hogy tetszettem neki?

Lehet, hogy tetszettem neki?

Figyelt kérdés

A következőket csinálta a fiú:

- amikor meglátott, akkor brutálisan nagy szemekkel nézett, kicsit mintha meg lett volna ijedve

- halványan elmosolyodott, de zárt ajkakkal

- figyelt, utánzott: ha elnéztem az egyik irányba, akkor ő is, ha megmozdultam, akkor szintén rám nézett, ill. akkor is, amikor a táskámban pakolásztam

- észrevettem, hogy néz (tehát már akkor nézett, amikor még nem néztem rá) és tartotta a szemkontaktust, zavarba nem jött, úgyhogy nem tudom ez jelenthet-e bármit is

- nagyon közel állt meg mögöttem


Végig volt egy olyan érzésem, hogy lehet, hogy akar valamit, de nem történt semmi, úgyhogy elbizonytalanodtam. Szerintetek?



febr. 5. 21:53
 1/6 anonim ***** válasza:
80%

Ennyi alapján ebből senki sem fogja neked hitelt érdemlően megmondani, legfeljebb várhatod, hogy megkapd azt a választ is valakitől, amit hallani akarsz.

Egyébként ha kimeresztett szemekkel nézett és zárt ajkakkal elmosolyodott, az nem tűnik pozitív érzelemnek. A zárt ajkú mosolyt a mimika és gesztusok kapcsán a "hamis mosolynak" is szokták emlegetni, mert általában nincs mögötte valódi mosolygási szándék, csak kényszerítjük magunkat ilyenkor. A kimeresztett szemet sokan a meglepődéshez társítsák, de valójában gyakoribb a félelemmel kapcsolatban. Nem csak arra a fajta félelemre kell gondolni, hogy pl találkozol egy tigrissel, hanem hogy stressz, szorongás. Bele lehet magyarázni azt, hogy tetszettél és zavarban volt, de ennyi alapján én nem erre gondolnék első körben.

Amire én hamarabb gondolnék:

Ha ismer téged: hallott rólad valamit, ami miatt frusztrált a közeledben. El akar kerülni, de tudja, hogy azt nem illik/nem lehet.

Ha nem ismer téged: valami miatt gyanús voltál neki. Például ha nagyon nézted, akkor lehet, megijedt, hogy akarsz tőle valamit. Simán előfordul, hogy te azt hiszed, hogy tetszel neki, közben ő csak azért néz téged, mert észreveszi, hogy te nézed. Főleg, hogy ismerős vagy neki valahonnan, vagy próbálja eldönteni, hogy ismer-e téged, vagy csak hasonlítasz valakire, akit ismer, akkor elbizonytalanodhat, hogy azért nézed, mert te már felismerted őt. Ezzel nyomás lesz rajta, hogy most köszönjön neked vagy sem.

Gondolom erre rávágnád, hogy "ő kezdett el nézni", de ez nem így működik, mert csomó ember bámul ki a fejéből, és van, hogy valakire esik a pillantásuk, akár egész hosszan, de valójában nem őt nézik.

febr. 5. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
53%
*társítsák helyett társítják, sikerült úgy félregépelni, hogy kibújt belőlem a nem létező falusi
febr. 5. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Aham, köszi, de csak néhány pontra tértél ki a felsoroltak közül.
febr. 5. 22:24
 4/6 anonim ***** válasza:
47%
Mivel azok általánosak és igazából semmit sem jelentenek, ezért nincs miért kitérnem rájuk. De nyugi, biztos jön majd valaki, aki nem a valóságot mondja, hanem azt, amit hallani szeretnél :)
febr. 5. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
80%
Ha utánzott téged egyértelműen, akkor szerintem nem_feltétlenül 100as. Így engem nem_érdekelne, hogy tetszettem-e neki.:)
febr. 5. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
#4 Szeretnélek megkérni, hogy ne magadból indulj ki! Az első válaszodban is érzékeltem, hogy felraktad a lemezt, hogy majd valaki megírja, amit hallani szeretnék, meg gondolod, hogy mit fogok írni. Te ilyen vagy és ezt vetíted ki rám. Az első válaszodat köszönöm, arra ment a zöld, mert abban van a kérdésre reflektálás, de ez a negyedik válasz egy pirosat ér csak.
febr. 5. 22:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!