Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Mesélnél milyen a pécsi...

Mesélnél milyen a pécsi egyetemista élet?

Figyelt kérdés
Mesterre mennék oda, de nem tudom révén “kis” városban mennyire érezném jól magam. Érdekelnek tapasztalatok

febr. 8. 23:02
 1/4 anonim ***** válasza:
25%

Hát így durván egy hónap után remélem hogy még ér valamit a véleményem.


A PTE-BTK egyik angol nyelvű szakképzésén vagyok hallgató, immáron 3 éve. Szerencsére utolsó félévemben vagyok és nemsokára remélhetőleg végzek.


Őszintén megvallva, ne gyere ide, legalábbis ne erre a karra, mert egy romhalmaz a többi karhoz és egyetemhez képest. Unblock mondjuk nem ajánlom a PTE-t, mert maga a város unalmas amint megjártad a nevezetességeket, buli helyekből nem találsz sokat, kocsmát még elvétve egy-két hallgatóval. Viszont ez egy bányaváros volt, anno még virágzott, most már többnyire rohad és ez nem kicsit látszik meg rajta. Remélem, most hogy az önkormányzat törlesztette az adósságot, képes lesz Pécset egy jobb útra téríteni, mert ez a 3 év, míg ott voltam nem volt túl eseménydús. Szinte semmi fejlesztés nem történt.


Ha ÁOK-ra, MIK-ra vagy esetleg KTK-ra jelentkezel akkor még esélyes a normális egyetemista élet, de a BTK egy förtelem, úgy ahogy van. A termek nem felszereltek, a liftek gyakran nem működnek, a wc-k bűzlenek és kb 100 éve ugyanolyanok. Sokszor voltam depresszív hangulatban a kommunista és a sok romos épület láttán. Egyszerűen a belvárostól távol kihal a szépsége a helynek...

márc. 2. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
70%

TTK-ra jártam 5 évet, 2011-2016 között. Kifejezetten szerettem. Nagyrészt ugyanazokon az épületeken osztozik a bölcsészkarral. Vannak azért modernek is, de a régiek se "romhalmaz" kategória - legalábbis emlékeim szerint.


A város egy nagyobb méretű megyeszékhely, nyüzsgòbb, nagyvárosiasabb egy falunál, de azért nincs az a fővárosi őrültekháza. (szerencsére)

Pont azt szerettem benne, hogy kifejezetten egyetemistabarát, rengeteg kar/szak/előadás/könytár/rendezvény/kollégium a város méretéhez képest.


Az Uránváros és Egyetemváros részt ismerem jobban. Nagyrészt paneles övezet, de például a Mecsek oldal sokat dob a látképen - én nem találtam nyomasztónak egyáltalán.


En bloc én szerettem a PTE-t és a várost is. Ha a szakod érdekel és tanulni akarsz ott, akkor úgysem a panelházak vagy a lépcsőzés fog eltántorítani.

márc. 14. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ja és gyalogosan bejárható méretű város, nem kell napi akár 1-2 órákat tömegközlekedésre szánni. Megfelelő helyen lakva legfeljebb 15-20 perces sétákkal minden elérhető. Budapesttel az (volt) a legnagyobb bajom, hogy óriási a többi városhoz képest - de kétségtelen, hogy annak is vannak előnyei.
márc. 14. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Kedves 2-es, 2016 már nem most volt, lassan 10 éve hogy végeztél, és garantálom hogy semmi nem változott azóta az épülettel, a tanári kar pedig csak rosszabb lett mint volt. Szívesen mutatok neked képeket a karról privátban, milyen is most valójában, mert erre tényleg nem lehet mást mondani mint egy lebuj. Az egyetemre mostanában számos panasz érkezett mint külföldi mint hazai hallgatóktól, amiért nem korrekt az amit a tanárok leadnak, elvárnak és az egyetem követel. Szokták mondani az idősebbek: "régen minden jobb volt", amivel általában nem értek egyet, de jelen helyzetben a PTE és a Pécs régen tényleg jobb volt, erre teljesen ráapplikálható. Javarészt minden a régi maradt, és pont ez a baj, mert valamire meg ráférne a felújítás. Egyetemre, utakra, autóbuszállomásra, vonatokra, tükebuszokra, panelekre.
márc. 18. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!