Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egyetemisták (elsősorban...

Egyetemisták (elsősorban pécsi bölcsészek) mesélnétek nekem kicsit az egyetemi életről, a tanárokról, a tapasztalataitókról?

Figyelt kérdés
Köszi :)
2010. júl. 2. 19:58
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
35%

Hajjaj Olvasgass Loheret:)

[link]

2010. júl. 2. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
59%
A pécsi bölcsészkarról csak és kizárólag rosszat tudok mesélni. Így is érdekel? :)
2010. júl. 3. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
62%

Szerintem meg menj nyugodtan a Pécsre a bölcsészkarra, jó hely az egyetem és a város is nagyon tudom ajánlani. Azonban a bölcsész diplomával az elhelyezkedés nehézkes és azt javaslom, hogy tanulj mellette mást is, én is most kezdek egy másik szakot egy teljesen más területről. Hacsak nem vagy nagyon tehetséges (TDK, kutatómunka, publikálás). Az előző válaszadónak nem tudom miért volt rossz tapasztalata, én szerintem maximálisan korrektek a tanárok. Tanulni azt kell, az biztos, lehet ez volt a baja az előző válaszadónak. Tudod vannak azok az emberek, akik mindig a tanárokat szidják ha megbuknak, ahelyett, hogy tanulnának. A két szép szemedért itt se fogsz kettest kapni.

A kedves kérdezőtől szeretném megkérdezni, hogy milyen szakra megy?

2010. júl. 3. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Minden érdekel...

19 nap és kiderül Én is pécsi bölcsész leszek-e vagy sem...:D

2010. júl. 3. 13:38
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

A 2. válaszoló vagyok, akkor kifejtem részletesebben is...

Az előttem szólóval egyetértek abban, hogy a bölcsészdiploma nem éppen a megélhetés záloga. Főleg az olyan szakok esetében, mint pl. szabad bölcsészet, kom(m)édia. Ha minden vágyad, hogy tanár legyél, nosza, történelem alapszak földrajz minorral, talán még állásod is lesz. De germanisztikával ne várj túl sokat... Ezért nem ártana tudni, milyen szakra készülsz. A tanárokról meg annyit, hogy vannak rendesek is, igen, én találkoztam 3-mal (a 30-ból, akikkel kapcsolatba kerültem).

Én személy szerint szlavisztikára jártam, amíg ott nem hagytam. Tényleg sokat kellett tanulni, de nem ez volt a probléma. (És akkor üzenném a kedves 3. válaszolónak, hogy egy mondat alapján leminősíteni valakit nem túl okos dolog, én a helyedben nem élnék vele.) A baj az, hogy szinte csak olyan dolgokat kell megtanulni, aminek semmi-de-semmi hasznát nem veszed a való életben. Az orosz szak gyakorlatilag egy intenzív nyelvkurzus volt (= kisebbik, hasznos rész) rengeteg teljesen felesleges irodalomelméleti és -történeti, történelmi, lexikológiai, stb. stb. órával felhigítva (= nagyobbik, haszontalan rész). Igen, nehéz volt, de szívesen fordítgattam volna minden nap órákon át, ha nem tájnyelven íródott orosz népmesékről vagy 16. századi szlengszótárakról lett volna szó. Nagyon kedveltem továbbá azokat az órákat, amikor a teremben ülő hallgatók min. fele jobban értett az anyaghoz, mint az adott tanár. És sajnos ezek az esetek nem ritka kivételek voltak csupán.

Ez csak egy felületes összefoglaló volt, de mivel a tapasztalatainkról kérdeztél, kedves kérdező, azt mondhatom: a (pécsi) bölcsészkart senkinek sem ajánlom.

2010. júl. 3. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

1. válaszoló köszi a linekt mindjárt megnézem.


3. válaszolónak.

Elsőként a szabad bölcsészetet jelöltem meg a filmes része érdekelne a filmtörténet és filmelmélet szakirány de megjelöltem még a pedagógiát és a történelem-régészetet is :D

2010. júl. 3. 13:41
 7/13 A kérdező kommentje:
A szabad bölcsészetről mindenki azt mondja hogy semmire se jó :(
2010. júl. 3. 13:43
 8/13 A kérdező kommentje:

Már bocs de ez a link amit küldtél...mekkora egy hülyeség.

Egy lealacsonyító álltalánosítás bármibe lefogadom hogy egy mérnők irta...

2010. júl. 3. 13:50
 9/13 anonim ***** válasza:
49%

3. válaszoló vagyok: Én kommunikáció és történelem szakra járok Pécsre. Ami biztos a történelmet nyugodtabb szívvel tudom ajánlani, komoly nagy tudású emberek tanítanak ott. Pl. Egykoron Ormos Mária, aki sajnos már nem tanít ott vagy Harsányi Ivánt, Gyarmati Györgyöt, Sashalmi Endrét, Hahner Pétert, Bebesi Györgyöt tehát a történelem szakon nincs semmi baj az oktatói és kutatói gárdával, azonban a tanári kvalitásokkal, már nem minden esetben van ez így, ergo nem mindenki tud tanítani.

Előző válaszadónak még annyit, hogy én úgy tudom, hogy a pécsi orosz szak az egyik a legjobb az országban és azt is tudom, hogy szivatós is, bár én szerintem nem ebbe kell mérni egy egyetemi szak erejét.

A bölcsészkar nem, olyan mint az építészmérnöki szak, ahol megtervezek egy házat, tehát a gyakorlati hasznosíthatósága elég alacsony.

2010. júl. 3. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Szia!Bár a szabad bölcsészetről nincsenek információim,de én is pécsi bölcsésznek számítok,töri szakos vagyok..

Hát végülis mit mondjak?Az tény,hogy egy bölcsész diplomával manapság nehezebb az elhelyezkedés,mint mondjuk egy mérnöki vagy informatikai diplomával,de ha ez érdekel vágj bele..Most a tanárokról hiába mesélnék,úgysem érintene,inkább egy kicsit a "pécsi létről" írok pár infót:)

Egy éve kezdtem az egyetemet,nem számítok "tőzsgyökeres" pécsinek,de nagyon hamar belerázódtam a nagyvárosi életbe,és végülis tetszik is a város:) szerintem itt mindenki talál magának társaságot és programot,rengeteg lehetőséged lesz kikapcsolódni,szórakozni..hát most hirtelen nem jut eszembe más,de ha esetleg tudok még segíteni írj majd,ja meg azt is írd meg hogy, mi lett a felvételi eredménye:)(ha jól tudom 22-én tudjátok meg az eredményeket?) na mindegy is,én mindenesetre drukkolok:)

2010. júl. 3. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!