Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Mit tegyek? Hogy engedjem el...

Mit tegyek? Hogy engedjem el ezt a dolgot/multat?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Segítséget szeretnék kérni. Régen nagyon rossz tarsasagba keveredtem

Ez kb 6-7 eve volt akkor voltam 14-15 éves

Nagyon gáz dolgokat csináltam az iskolában és az iskolán kivul is… most vissza gondolva mintha nem is en lettem volna! Volt akkor egy legjobb baratnom neki sikerult kiszakadnia viszont en tovabbra is folytattam a hatalmas hulyesegeket amiket nagyon megbantam. A baratnommel eltavolodtunk emiatt

Viszont en is kiszakadtam ebbol a tarsasagbol azutan h szakitottam az akkori barátommal. Most vagyok 21 éves az akkori baratnom is

Viszont folyamatosan hallom vissza hogy masoknak emlegeti ezeket a regi dolgokat hogy ugymond bemocskolja a nevem.

Nem tudom mit tegyek nem akarok mar vele beszelni sem

Mert arra az időszakra emlekeztet

Es egyaltalan nem akarok ezekre gondolni se. Tenyleg nagyokat hibaztam de nem hiszem el,hogy o nem gondolja azt,hogy nem változtam meg? Miert kell az uj ismeroseimnek,barátaimnak elmondani ezeket a dolgokat?

Nagyon szarul erzem magam minden miatt de 14-15 evesen azt sem tudtam hogy mit csinalok

Merre vagyok arccal elore

Nem tudom mit tegyek

Vagy hogy engedjem el ezeket a dolgokat. Rossz belegondolni,hogy mindenki ez alapján fog megitelni

Rossz szemmel fognak ramnezni

Az akkori baratnom most elegge felkapott

Nagyon sokan ismerik

Ugyhogy ez most egy eleg komoly melytorkos:)))

Probalok nem gondolni a múltra de egy hete ebbol all ki folyamatosan minden napom. Koszi ha segitettek:)🫶🏼


febr. 10. 03:24
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Fiatal voltál ennyi,akármit is csináltál az a múlt, nem tudod meg nem történté tenni,mond meg a barátnődnek hogy állítsa le magát.
febr. 10. 03:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Látod esélyét annak, hogy meg lehetne kérni szépen, hogy ez számodra mennyire fáj és ne csinálja? Próbáltál már vele négyszemközt beszélni erről?

Kicsit más történet, de velem pedig az volt, hogy több évtized után röhögve mesélgették az általános iskolai: iképpen bántalmaztak, aláztak meg engem általánosban. Amikor megkértem az egyiket, hogy ne csinálja, akkor ez hatott.

febr. 10. 05:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos az ilyen embereket nem lehet szép szóval leállítani. Kérdező, nincs arra lehetőség, hogy elköltözz a környékről? Voltam hasonló helyzetben én is, ugyanígy 15-16 éves koromban keveredtem nagyon rossz társaságba. Nekem annyiból szerencsém volt, hogy ők költöztek el, de sokáig kísértett a múlt. Sok éve ennek, de még most is rosszul vagyok, ha rágondolok.
febr. 10. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Akit igazán érdekelsz az új társaságból, úgyis megkérdezi a valóságot egyenesen tőled.

De sajnos a legtöbb ember úgy működik, hogy nem akar munkát fektetni a másik ember valódi megismerésébe. Egy előre legyártott negatív narratívát (amit a volt barátnőd terjeszt) egyszerűbb elhinni. Azzal semmi dolga nincs az embernek. Sajnálatos, de ahogy idősödsz, fejlődsz, úgy fogynak az emberek a környezetből, kevés értelmes marad. Pont mint ha a Himaláját másznád. Minél feljebb vagy, annál kevesebb az oxigén. Fejlődésben is. Minél önazonosabb, saját magadra rálátó, felelősséget vállaló ember leszel, annál kevesebb ember lesz a környezetedben. Mert a legtöbben nem ilyenek.

febr. 10. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Koszonom a valaszokat🫶🏼 igazabol elköltözni fix nem fogok egy joideig.

Nem tervezek elmenekulni

Megverni se szeretnem

Nem ilyen vagyok de ha nincs mas valasztasom akkor nem tudok mit csinalni sajnos. Igazabol nem ertek hozza ezert ha valaki tudna nekem információt mondani arrol,hogy esetleg ezert amit o csinal tehetek-e feljelentést? Vagy mi a megoldas ha mar tenyleg annyira eldurvul ez a helyzet?

febr. 10. 21:07
 6/6 anonim ***** válasza:

Jogi szempontból nem tudom milyen esetben lehet feljelentést tenni, a rossz hírnév-keltés és hasonló fogalmát mi meríti ki, ennek lenne érdemes utánanézni.

Kár, hogy néhyszemközti beszélgetéssel nem lehet leállítani és az visszataszító, hogy a másik illetőre rosszakat mondva akar érvényesülni.

Ha belegondolsz: működhet ez fordítva is, mert gondolhatják róla azt: "ha másról ilyeneket mond, így viselkedik, akkor rólam mit fog mondani?".

febr. 11. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!