Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Több kutyát tartók, engedjem,...

Több kutyát tartók, engedjem, hogy ezt tegyék egymással?

Figyelt kérdés
Tapasztalt kutyás vagyok, de most először van két kutyám egyszerre. Van egy felnőtt kistestű keverékem meg nemrég érkezett egy kölyök. A kölyök nagyobb lesz. Mind a kettő félti az ételét a másiktól, amikor az étel miatt morognak egymásra, akkor közbeavatkozzak, vagy hagyjam? Csak morgás van, semmi több. A felnőtt kicsit zsarnokoskodik a kölyök fölött, nem hagyja egyetlen játékkal sem játszani. Mit tegyek?
2012. jún. 7. 15:46
 1/3 anonim ***** válasza:

nálunk is két kutya van..


morgásnál tovább nálunk nem fajulnak a dolgok ,amikor a kölyök eszik és az idősebb megy oda, akkor morog a kölyök az idősre,de ő fogja magát elmegy és ez fordítva is szokott lenni,bár a kölyök többször próbálkozik hátha eltud csenni néhány falatot,de mondom morgás van nálunk is, én ezt rájuk hagyom,annyit tettem,hogy sokkal messzebbre tettem az egyik kutya tálját ,így már ritkán zavarják egymást..

játék ügyben nem tudok segíteni,mert az idős egyáltalán nem játszik , így a kölyök nem félti tőle a játékait

2012. jún. 7. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
A zsarnokoskodást ne hagyd semmiképpen, ha azt akarod, hogy jó kapcsolatuk legyen. Én a morgást sem tűrném, ne agressziózzanak egymással, pláne ok nélkül, mikor egyik sem mozdult rá a másik kajájára.
2012. jún. 7. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Hovarju ***** válasza:

Ne hagyd hogy zsarnokoskodni egyiket sem. Nekem egy német juhászkutyám és egy malamutom volt egyszerre.

A nj szuka 5 éves volt, amikor kaptam egy 3 hónapos malamut kant.

Játszani soha nem játszottak együtt (a nj kicsit magának való volt), de tudtam őket együtt etetni, akár kézből is.


Persze az elején a nj bevédte a kajás tálját, de evés végén mindig hagyott egy falaltot a tányérba amit megehetett a kölyök. Később pedig azzal szórakoztak, hogy mindketten megették saját adagjuk kb. felét és aztán cseréltek.

Szóval ne engedélyezd a morgást egyiknek sem. Mindig a nyugodtabb kutyát jutalmazd előszőr.

2012. jún. 7. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!