Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi tegyek, hogy anya túljusson...

Mi tegyek, hogy anya túljusson ezen és engedje a cicát?

Figyelt kérdés

Volt egy 18 éves cicánk,aki 2 hónapos kora óta anyával élt,családtag volt,mindenhová vittük magunkkal.Viszont a nyáron egyik napról a másikra beteg lett és meghalt.Nekem is nagyon hiányzik,mert minden este vele aludtam el,hozzá voltam szokva,hogy minden hajnalba arra ébredtem,hogy a fejemen sétál.Anya azóta minden nap sír és azt mondja,hogy neki nem kell még egy macska,mert ezt nem akarja átélni újra.Apa venni szeretne egyet,de amit szeretnék,az elég drága és fél,hogy anya nem szeretné,akkor meg kb. hiába vennénk.


15L



2012. okt. 4. 10:49
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk tavaly aludt el örökre a 20 éves cicánk. Azóta sincs másik, őt nem lehet pótolni.
2012. okt. 4. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

A másik cica nem lesz ugyanolyan, viszont az is tudna szeretini és átsegíteni a jelenlétével ezen az időszakon.

Valamivel le kéne kötni anyukád figyelmét.

2012. okt. 4. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Nem is pótolni szeretném,csak olyan jó lenne,ha valakihez újra bújhatnák esténként,játszhatnék vele...Van egy 5 éves kutyánk,de ő annyira izgága és eleven,hogy nem tudom átölelni vagy csak mellé feküdni,mert azonnal ugrál,nyalogat.
2012. okt. 4. 10:57
 4/9 anonim ***** válasza:
40%

Ha jól értem, TE kapnál cicát, és nem anyukád. Így tulajdonképp mindegy, hogy ő örül-e neki, vagy sem. Te meg szeretni fogod. :)


Nagy fájdalom elveszteni egy kedvencet, de ostobaság ezért úgy dönteni, hogy soha többé nem akarjátok átérezni azt az örömöt, amit a szeretetükkel adhatnak.

Amikor a cica már ott lesz, ugyanúgy fogja szeretni, mint a másikat, hidd el. :)

2012. okt. 4. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
26%

Én a kutyával voltam így. Amikor meghalt a kiskutyám nekem nagyon fájt. Én neveltem fel, és 14 évig velem volt. Képtelen voltam újabb állatot tartani mert nem akartam újra átélni a fájdalmat. A fiamék végül 4 évvel a kiskutya halála után hoztak egy újabb kutyát. Tudtam róla, bel is egyeztem, mert azt hittem egy újabb kutya enyhíti a fájdalmat, örömet ad. Tévedtem. Aranyos kutya volt, de nem tudtam megszokni. Így elajándékoztam pár hónap után.. A kiskutyám olyan 8 éve halt meg. Még ma sincs kutyám, bár ma már kezdek játszani a gondolattal de valami mindig visszaránt, hogy tartsak kutyát..

Szóval átérzem anyud fájdalmát, és egy tanácsot tudok adni.

Ha ő nincs felkészülve rá, ne vigyetek oda másik macskát, mert nem fog tudni hozzá kötődni. Adj neki időt..Ha majd ő gondolkodik új macskán akkor úgyis lesz..

2012. okt. 4. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Figyelj, nekem tavaly ősszel ütötték el az 1 éves macskámat. Csupán egy évig volt velünk, de annyira hozzám nőtt, hogy hetekig bőgtem, mint a hülyegyerek, szörnyen megviselt, mert nagyon hálás és szép állat volt. El kellett telnie egy 7 hónapnak, míg új macskám lett, de azt is csak úgy hozta az egyik barátnőm és eleinte nem is tudtam szeretni. Aztán úgy hozta a sors, hogy a kertünkben találtunk egy pár hetes, gyönyörű kismacskát, akit hát szintén befogadtunk, mert nem akartam, hogy elüsse az autó, vagy akármi baja legyen. Szóval hirtelen lett 2 tündéri macskám és imádom őket, sokkal jobb a kedvem azóta, persze a régi cicus még ugyanúgy hiányzik, csak már nem fáj annyira.

Időt hagyj neki, mert ugyanúgy, mint egy ember elvesztésénél, ennél sem lehet pótolni csak úgy a kis kedvencet. El kell telnie egy pár hónapnak, akár egy évnek is, hogy képes legyen másik állatot befogadni.

2012. okt. 4. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
67%

10:59es! Lehet, hogy ő kapná a cicát, de nem ő fogja állni az oltásokat, a kajáját, hanem a szülei. Nem hiszem, hogy 15 éves gyereknek volna olyan jövedelme, hogy teljes mértékű felelősséget tudjon vállalni egy cicára.

De most nem ez a lényeg.


Kérdező, hagyj időt anyukádnak, végtére is jóformán a kamasz gyereke halt meg abban a 18 esztendős cica képében. Családtag volt, ne akard azonnal pótolni.


Majd anyukádnak is fog hiányozni egy kis bújos szörmók és akkor megbeszélhetitek az új családtag beköltőzését :)

2012. okt. 4. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Én is azt tudom javasolni, hogy várjatok még egy kicsit vele. Tényleg nehéz ilyenkor, hisz családtagként szerette a cicát.

Nem szabad hamar sem ráerőltetni ezt a dolgot. Talán jövő tavasszal, nyár elején már könnyebb lesz.

2012. okt. 4. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem hozzatok az ellenvetése ellenére is! Tapasztaltam, hogy sokan mondják, nem kell másik, aztán mégis megszeretik az új állatkát. Akár kutya, akár cica. Vigyél haza egy cicát! :)
2012. okt. 4. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!